3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 30 ennyiből: 30

Téma: Tervezés

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: twokex Mutasd a hozzászólást
    A Silka esetleges későbbi repedezése...
    Ezt nem értem. Mitől repedezne a Silka?
    A vakolásos dolog sem világos. Nem vakolnád a betonfalat?

Regisztráció:
    2011.11.12.
    Összes hozzászólás
    106

Standard

Kíváncsi lennék a számításra (vagy árajánlatra), hogy mitől lett drágább a vasbeton a Silkánál. Koszorúkat, áthidalókat stb. is számoltál? amúgy ha a Silka olcsóbb akkor válaszd azt.
    Nyilván ez egy korai fázisban lévő ktg becslés, ami pont arra szolgálna, hogy a jelentős különbségeket fel lehessen deríteni. Mindenből felé próbálunk becsülni pl. több vas, beton, vakolat.
    Koszorú mindkét esetben azonos lenne vagy van valami jelentős technológiai eltérés? Silkánál az áthidaló miatti pluszt, vasbetonnál a nyilaszáró zsaluzásából adódó plusz ktg-et a, úgy kompenzáltam, hogy mindkét esetben bruttó (nyílászáróval együtti) falfelületre vetített ktg van.
    Kb így alakul nettó:
    Silka (10200/m2) + valamennyi beton pillér statikailag kelleni fog + valamivel nagyobb alapterület (több alap/födém/szigetelés)
    tegla+habarcs: 5200 anyag, 2400 munka
    vakolas: 600 anyag, 2000 munka
    Vasbeton (14000/m2) (érzem, hogy itt a vas és beton lehet hogy túl van becsülve, de szerintem a silkan is van ennyi felár)
    zsalu - 1800*2oldal anyag, 1800*2oldal munka
    vas - 3000 anyag, 650 munka
    beton - 2850 anyag, 300 munka

"Ezt nem értem. Mitől repedezne a Silka?"
    A vasbetonhoz képest a silka egy merevebb anyag. A terhelés alatt tartok tőle, hogy esetleg repedések (vagy magán a vakolaton száradáskor) jelennek meg rajta, remélem ezt megcáfolod

A vakolásos dolog sem világos. Nem vakolnád a betonfalat?
    Ha szép egyenletes felületet képez a vasbeton (már pedig bízok benne, hogy igen ) akkor nem vakolnám és a légtömör szerkezet miatt sem lenne szükség vasbeton esetén vakolásra.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

A vasbetonhoz képest a silka egy merevebb anyag. A terhelés alatt tartok tőle, hogy esetleg repedések (vagy magán a vakolaton száradáskor) jelennek meg rajta, remélem ezt megcáfolod

Ha szép egyenletes felületet képez a vasbeton (már pedig bízok benne, hogy igen ) akkor nem vakolnám és a légtömör szerkezet miatt sem lenne szükség vasbeton esetén vakolásra.
    Nem tudom értelmezni téglánál épületfizikai paraméterként a merevséget... Régen baj lenne, ha bármelyik tégla csak úgy nekiállna repedezni. A vakolat más dolog, de az a szerkezetek mozgásából adódhat.
    Mi most már 5 hónapja vakoltunk, a szerkezetek megéltek egy hideg időszakot és most a növekedő hőmérséklet mellett tágulási fázisban vannak: sehol egy darab repedés nincs az épületen, a vakolaton sem.

Nem hinném, hogy egy zsaluzott vasbetonszerkezet felülete sokkal egyenletesebb lesz, mint egy Silka falé. Nálunk csak a pillérek készültek vasbetonból, de nem úsztam volna meg a vakolást.

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Vasbeton (14000/m2) (érzem, hogy itt a vas és beton lehet hogy túl van becsülve, de szerintem a silkan is van ennyi felár)
    zsalu - 1800*2oldal anyag, 1800*2oldal munka
    vas - 3000 anyag, 650 munka
    beton - 2850 anyag, 300 munka
    Hát ez baromira túl van lőve. Zsalu 1800*2 oldal 15 napra de ezt 3-szor át lehet rakni a 15 nap alatt, amatőröknek is kétszer minimum. Tehát zsalu 1800Ft
    Beton mixerrel kiszállítva brutto 15000 tehát 15 cm-es fal esetén 2250 ft a vas lgen ugyanennyi. A vasszerelés elképesztő drága ennyiért sima hálót lehet használni a falaknál kívül-belül. Összeadva ennek 10.000 alatt kell lennie.
    A silkának kb az anyagára ennyi. Ne gondold, hogy a silkába az előírt vasbeton pillérek áthidalók koszorú kézi deszkás zsaluzása szálas vas szerelése ugyanannyi mint egy monolit vasbeton szerkezetbe berakni az ablakok fölé 1 db vízszintes zsalut....

Regisztráció:
    2011.11.12.
    Összes hozzászólás
    106

Standard terv frissítés

a tervezés vége felé közeledve frissítettem az épület adatlapot és terveket, ezúton is köszönöm az eddigi észrevételeket

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idén elkezdődik az építkezés?

Regisztráció:
    2011.11.12.
    Összes hozzászólás
    106

Standard

reménykedem, egyelőre még engedélyre várok meg egy-két kiviteli terv készül (gépészet-statika),
    közben elektromos áram bevezetésével bajlódok, de legalább kicsit kipróbálom milyen a betonozás házilag, aztán majd a háznál kiderül hogyan csinálják a profik

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

felesleges kapkodni, jó választás télire valamilyen államkötvény is...

Regisztráció:
    2011.11.12.
    Összes hozzászólás
    106

Standard xps lemezalap alá

Sziasztok,

Legtöbb fórumtárs - ahol lemezalap van - a vízszigetelést a hőszigetelő XPS-ek alá rakta, gondolom mivel talajvíznyomás ellen kellett szigetelni. Nálunk legfeljebb talajnedvesség ellen kell, ezért a hőszigetelést a "vízszigetelés" alá raknám. Felmerült, hogy ha több rétegben van XPS, beszívároghat némi nedvesség az XPS táblák közé amely hosszútávon esetleg károsítja azt. Szerintetek ez valódi veszély?
    köszönöm

(weeber fórumtársnál is láttam ilyen megoldást)

Regisztráció:
    2011.01.02.
    Összes hozzászólás
    129

Standard

Sziasztok,

Legtöbb fórumtárs - ahol lemezalap van - a vízszigetelést a hőszigetelő XPS-ek alá rakta, gondolom mivel talajvíznyomás ellen kellett szigetelni. Nálunk legfeljebb talajnedvesség ellen kell, ezért a hőszigetelést a "vízszigetelés" alá raknám. Felmerült, hogy ha több rétegben van XPS, beszívároghat némi nedvesség az XPS táblák közé amely hosszútávon esetleg károsítja azt. Szerintetek ez valódi veszély?
    köszönöm

(weeber fórumtársnál is láttam ilyen megoldást)
    Lemezalapnál nem áll fenn ez veszéy, csak lapostetőknél fordított rétegrendnél alakulhat ki olyan mértékű páranyomás ami károsíthatja a két rétegben fektetett XPS-t.

3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket