3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 29 ennyiből: 29

Téma: Kerecsend, Energiatakarékos ház

gyozoke6 Vendég

Standard

Sziasztok!

December 23-án sikerült beköltöznünk végre! Kivül még csak hálózva van, de belül sem 100% még. Épp ma hozták meg azt a két belréri ajtó toldót ami egész véletlenül lemaradt a rendelésből. Fűtésünk végülis elekt. padlófűtés lett éjszakai áramról, 7db termosztátról vezérelve. A nappaliban van egy kandalló, amibe kétnaponta begyújtunk általában. Így utólag már nem építeném egybe a házat a garázzsal (fűtés miatt) Nagyon szeretünk itt lakni! A szellőzést egy Zehnder ComfoAir 350 luxe végzi MAJD HA, össze lesz kötve az elosztódobozokkal.

Tudom hogy két hónapból még nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de ahogy számolom megközelítőleg 300.000ft lesz a villanyszámlánk egy évre, mindennel együtt (hmv is ) 2en lakunk még itt.

Az úgy sok vagy kevés?

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: gyozoke6 Mutasd a hozzászólást
    Sziasztok!

Tudom hogy két hónapból még nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de ahogy számolom megközelítőleg 300.000ft lesz a villanyszámlánk egy évre, mindennel együtt (hmv is ) 2en lakunk még itt.

Az úgy sok vagy kevés?
    A hmv. is éjszakairól megy? Azt gondolom látod, hogy ezalatt mennyi éjszakai áram fogyott és mennyi nappali? Egész télen ment a fűtés, hány fokon?
    Végül is milyen és mennyi szigetelés van a padlóba, falon, tetőn?
    Ha ezeket megmondod én is megmondom, hogy sok vagy kevés....

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Az úgy sok vagy kevés?
    A mindenben benne van a nem fűtésre / hmv-re használt áram is?
    Ha nincs és vezéreltről megy akkor 300E = 10.000Kw, azaz 83Kw/nm.
    Ebből talán a hmv-t 30Kw/nm-re szokták számolni, azaz ~50Kw/nm jön ki fűtésre.
    Amit én sokallok, ha a födém = 50 centi a szigetelés, és a homlokzaton 20cm grafitos van.
    Persze két hónap alapján első évben nem hiszem hogy pontos következtetéseket lehetne levonni!
    Hozzávetőlegesen nekem is ennyit számoltak homlokzati 16cm grafittal és 25cm födém szigeteléssel.

gyozoke6 Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    A mindenben benne van a nem fűtésre / hmv-re használt áram is?
    Ha nincs és vezéreltről megy akkor 300E = 10.000Kw, azaz 83Kw/nm.
    Ebből talán a hmv-t 30Kw/nm-re szokták számolni, azaz ~50Kw/nm jön ki fűtésre.
    Amit én sokallok, ha a födém = 50 centi a szigetelés, és a homlokzaton 20cm grafitos van.
    Persze két hónap alapján első évben nem hiszem hogy pontos következtetéseket lehetne levonni!
    Hozzávetőlegesen nekem is ennyit számoltak homlokzati 16cm grafittal és 25cm födém szigeteléssel.
    A mindenben benne van a nem fűtésre használt áram is.

gyozoke6 Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    A hmv. is éjszakairól megy? Azt gondolom látod, hogy ezalatt mennyi éjszakai áram fogyott és mennyi nappali? Egész télen ment a fűtés, hány fokon?
    Végül is milyen és mennyi szigetelés van a padlóba, falon, tetőn?
    Ha ezeket megmondod én is megmondom, hogy sok vagy kevés....
    Igen a hmv is éjszakairól megy, és egész télen ment a fűtés, mondjuk novemberbe még csak 15 fokon, aztán 21-22 fokon.
    Padlóba 14cm lépésálló, falon 20cm EPS, födémen még csak a gerndák közt van 20cm, a padláson még nincs.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Igen a hmv is éjszakairól megy, és egész télen ment a fűtés, mondjuk novemberbe még csak 15 fokon, aztán 21-22 fokon.
    Padlóba 14cm lépésálló, falon 20cm EPS, födémen még csak a gerndák közt van 20cm, a padláson még nincs.
    Ez kb. 50 kWh/(m2a) háznak felel meg (csak a fűtés). Ha még rádobsz 20 cm 0,45-ös ásványgyapotot, akkor kb. 42kWh/(m2a) csökken ez az érték. Ez éves szinten kb. 1000kWh különbség, tehát 30000 Ft éjszakai árammal.

gyozoke6 Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Ez kb. 50 kWh/(m2a) háznak felel meg (csak a fűtés). Ha még rádobsz 20 cm 0,45-ös ásványgyapotot, akkor kb. 42kWh/(m2a) csökken ez az érték. Ez éves szinten kb. 1000kWh különbség, tehát 30000 Ft éjszakai árammal.
    Gondolom nem éri meg sokkal vastagabbat rakni...

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Gondolom nem éri meg sokkal vastagabbat rakni...
    Pénzben kifejezve: nem.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Tudnál nekünk pár aktuális képet küldeni, hogy legyen az adatlapodra?
    http://passziv.net/projekt/kerecsend...takarekos-haz/

Köszi!

3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket