2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 19 ennyiből: 19

Téma: Csomópontok / Rétegek kialakítása

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Kapcsolódik neked a nyílászárókhoz kívülről terasz, lépcső stb.?
    Mert ha igen, nagyon elgondolkodnék a vízszigetelési megoldáson is, ennél a csomóponti megoldásnál (beton beugrik) ezt nem lesz leányálom műszakilag korrektül kivitelezni, nagyon észnél kell lenni.

Nesde Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Kapcsolódik neked a nyílászárókhoz kívülről terasz, lépcső stb.?
    Mert ha igen, nagyon elgondolkodnék a vízszigetelési megoldáson is...
    igen lesz 1-2 helyen terasz meg lépcső. A vízszigetelés a házon kívül lesz körben, a terasz /épcső ezen kívül lenne. -eddigi elgondolásom szerint- a vízszigeteléshez még nem tudom a pontos anyagot. alulról vagy tegola tefond plus vagy keresek még megbízható márkájú lágy PVC -t. Bár ezekről azt olvastam hogy nem lehet közvetlenül XPS vagy EPS re rakni illetve a bitument sem kedveli. A függőleges szigetelés "lábazaton" valami EPS barátnak és ragaszthatónak kell lennie a alapszigeteléséhez. (sárga csík a korábbi képeken).

Nem teljesen értem hogy mit értesz az alatt hogy:
    Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    ...ennél a csomóponti megoldásnál (beton beugrik) ezt nem lesz leányálom műszakilag korrektül kivitelezni, nagyon észnél kell lenni.
    itt mire gondoltál pontosan? a beton lehúzásánál? vagy a beugrás ott legyen ahol az ajtó?

El Tolo Vendég

Standard praktiq

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Nesde Mutasd a hozzászólást
    Miért választottatok Praktik elemet? kellett a 20 cm es betonfal? az jóval drágább, ha jól tudom.
    Igen, a garázsunknak két kapuja van, közötte 80cm széles fal.
    Mellettük egy terasz ajtó, oda meg ~150cm fal visz.

Ezt 15cm vastagságban kevésnek ítélte a statikus.
    Oda külön zsaluzni kellett volna, meg hasonlók, ezért inkább a Praktiq-ból kiraktuk azt az egész falat a földszinten.
    A koszorút és az ablak áthidalókat volt macerás picit megoldani, de gondolkoztunk és úgy már ment .
    Az Isoteq-esek nem tudtak ebben segíteni sajnos.
    Azóta lehet, hogy kitaláltak ők is megoldásokat.

El Tolo Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Nesde Mutasd a hozzászólást
    Sziasztok!

Nos úgy néz ki hogy kezd a végleges közeli kialakulni a címben említett csomópontnál.
    Remélem jól látható és kivehető, hogy az ajtónál egy további 10 cm es "beugrást" csinálnánk hogy az alaplemez ne legyen a küszöb közelében. ez pont olyan széles lenne mint az ajtónyílás.
    Ugyan nincs hőhídmodellező szoftverem, de érdekes lenne egy ilyet berajzolni, hogy hogyan működnek a hőmérsékleti vonalak.

Az észrevételeket szívesen fogadom. Még nincs megépítve így most tudunk rajta fejleszteni.
    Szerintem:
    Némi relatív hőhíddal együtt kell tudni élni.
    Amit rajzoltál, azt macera megcsinálni és több problémát vet fel, mint megoldást.
    Miért tervezed így?
    Mire fog az ajtó támaszkodni?
    Sarok mechanikailag és hőtechnikailag is kínos.
    "Éles sarok = kezdődő törés"
    Saroknál jóval nagyobb a hőveszteség, mint egyenes vonal mentén. (geometriai hőhíd)

Nesde Vendég

Standard ajtó csomópont

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: El Tolo Mutasd a hozzászólást
    Szerintem:
    Miért tervezed így?
    Mire fog az ajtó támaszkodni?
    Sarok mechanikailag és hőtechnikailag is kínos.
    "Éles sarok = kezdődő törés"
    Saroknál jóval nagyobb a hőveszteség, mint egyenes vonal mentén. (geometriai hőhíd)
    a terv az az lenne hogy a lemezalap ne hozza be a küszöbnél a hideget. ne legyen ott hőhíd.

A 90° -os szögeket lehetne akár 45°ra is csinálni és akkor már kevesebb lesz a repedés. erre nem is gondoltam köszi.

Weeber fórumtárs már írta hogy inkább a lemezalap fölött szigeteljünk többet de az még emésztés alatt van. akkor a belső falak alá is kellene hőhídmegszakítás.

Az ajtó az XPS re támaszkodna, vagy ezt így nem lehet? nem bírja el? természetesen konzolosan oldalt, felül meg lenne fogatva a betonmaghoz.
    Remélem megtartja hosszútávon.

Talán még azt lehetne hogy az ajtót nagyobb magasságú "párkány" fogadóval kérem és azt valahogy lejebb tolni, de akkor sincs semmi ami alulról jobban megtámasztaná mint az XPS.

remélem addig eldől mire az alapot elkezdjük (novemeber)...

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Az ajtó az XPS re támaszkodna, vagy ezt így nem lehet? nem bírja el? természetesen konzolosan oldalt, felül meg lenne fogatva a betonmaghoz.
    Remélem megtartja hosszútávon.
    Tökéletesen elég az ajtót az XPS-re rátenni, ha kétoldalt megfogod 45 fokos tokrögzítő vasakkal. Nálam az összes bejárati ajtó és a sokkal nehezebb e3 m széles erkélyajtók is így vannak, egyik sem süllyedt meg.

Nesde Vendég

Standard Fal - alap - ajtó csomópont v2

Eljutottam odáig hogy a lemezalap körüli szigetelést megosztom. így kevesebb XPS, több EPS és olcsóbb beruházás.
    Node! a rajzon jelölt piros vonal irányában a hideg "fel tud kúszni", nem? ott akkor hőhíd lesz, vagy nem? ha nem miért nem?

Azért PH esetében csaknem alkalmaznak iylen csomópontokat, csak megvan az oka!?

ennyi EPS nem fog megsüllyedni a beton és a bútorok alatt?

ez kivitelezhető így?
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete fal alap ajto alul keves xps.jpg  

Nesde Vendég

Standard A számok

Számolgattam egy kicsit a meglévő árajánlatok alapján.
    Az előzőekben felvázolt 2 csomópontra a szigetelés költségét.

verzió1 ha 20 cm xps van
    XPS alapszigetelés 20 cm 30*30000=900 000
    Oldal szigetelés 5x30000=150 000
    +5 cm XPS 6,2x30 000=186 000
    +5 cm EPS 132x1 000=132 000

verzió2 ha 10 cm XPS van:
    XPS alapszigetelés 10cm: 15,3*30 000=459 000
    Oldal szigetelés 5x30 000=150 000
    +5 cm XPS 6,2x30 000=186 000
    +15 cm EPS 132x3 000=396 000

177 eft a különbség...

Nesde Vendég

Standard Szemöldök kialakítása

Újabb átgondolandó csomnóponthoz érkeztem.

Ha rejtett tokos zsalúziát szeretnék, akkor a ablak szemöldökét kialakítom majd a későbbi tok méretének megfelelően XPS ből vagy PUR táblából.

Ekkor az áthidaló alja az ablak tetejétől kb 25-30 cm re lesz.

Hogyan rögzíten az ablak, 175 széles teraszajtó tetejét hogy az ne mozogjon? mihez és mivel?

előre is köszi

2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket