1. odal, összesen 3 oldal 123 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 28

Téma: Épületgépészet

Nesde Vendég

Standard Épületgépészet

Ebben a témában a gépészettel kapcsolatos információkat, rajzokat osztok meg.

Nesde Vendég

Standard Gépészeti elgondolások

Az alábbi rendszereket szeretném egy egységben kezelni, mert úgy gondolom hogy biztos lehet valami hatékony (alacsony beruházás, egyszerű rendszer, minimális alkatrész, üzembiztos) kapcsolást, kivitelezni:

- szellőztető rendszer
    - vizes horizontális talajkollektor a levegő elő hűtésre/fűtésre - lehet nem kell ha van pl mennyezeti hűtés vagy kazán pufferről)
    - szilárd tüzelésű kazán (fix, mert gáz nincs)
    - padlófűtés (helyiségenkénti szabályozással)
    - puffer tároló (hőcserélős HMV re, + fűtőpatron - HMV függvénye)
    pl: ez http://www.szakszer.hu/node/80
    - HMV még kérdés hogy a pufferből átfolyós hőcserélővel vagy villany bojler)

Talán az sem elvetendő hogy a HMV az a pufferen keresztül menjen egy savállóspirálon így télen legalább megoldott a melegvíz.

Nesde Vendég

Standard Sewt

Sziasztok!

A szellőztető előfűtési hűtési rendszerének kiépítése megkezdődött. Sajnos kommunikációs okok miatt (nem voltam jelen) a család 100 m 32 es KPE cső helyett 100 m 25 ös lett letéve. 2 m mélyen. egynyomvonalas. szóval a 100 m az 100 m árkot jelent egy nagy körben.

ez azt jelenti hogy a 50 liter helyett csak 30 liter lesz a víztérfogat, és a nyomáseseés is így a triplája lesz.

Változtatni már sajnos nem lehet rajta.

azon kívül hogy sok felesleges munkát csináltunk, mire számíthatok?

-vékonyabb cső, elvileg jobb hőátadás? kevesebb víz jobb lesz a mélyben?

Nesde Vendég

Standard Vizes fűtés ajánlat

Sziasztok!

Kaptam egy ajánlatot vizes fűtési rendszerre, padló temperálás mennyezet fűtés.
    + a fűtőoldal.

kicsit elszomorodtam és elgondolkodom az elektromos fűtési rendszer megvalósításán.

pontosabban:
    1,2 mFt bruttó a födém felületfűtése és a padló temperálás
    1,3 mFt bruttó a vegyes kazán és a puffer kialakítása
    SUM 2,5 mFt

ezért gondolkodom az elekrtomos fűtésben, kb 1 millióval olcsóbb a kettő közti különbség (ingyen fa esetén) és évi 180 e ft villanyszámlát feltételezve kb 7 év és sokkal kényelmesebb az elekrtomos.

fűtőkábel, vagy infrafilm?

kezd nagy lenni a dilemma.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Nesde Mutasd a hozzászólást
    + a fűtőoldal.
    Nem lenne elég a padló temperálás?
    Igaz ez a költségeken nem csökkent túl sokat.
    A vegyes kazánt + puffert kissé sokallom ennyiért, bár még nem láttam ilyen árajánlatot. Én faelgázosító kazánokat nézegettem anno, kb ennyiből kijött volna, és bizonyára jóval jobb hatásfokkal dolgozik.

Regisztráció:
    2011.01.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Sziasztok!

+ a fűtőoldal.

kicsit elszomorodtam és elgondolkodom az elektromos fűtési rendszer megvalósításán.

pontosabban:
    1,2 mFt bruttó a födém felületfűtése és a padló temperálás
    1,3 mFt bruttó a vegyes kazán és a puffer kialakítása
    SUM 2,5 mFt

ezért gondolkodom az elekrtomos fűtésben, kb 1 millióval olcsóbb a kettő közti különbség (ingyen fa esetén) és évi 180 e ft villanyszámlát feltételezve kb 7 év és sokkal kényelmesebb az elekrtomos.

fűtőkábel, vagy infrafilm?

kezd nagy lenni a dilemma.

és a hmv? gáz nincs?

Nesde Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: deak31 Mutasd a hozzászólást
    és a hmv? gáz nincs?
    HMV amúgy is kell, az meg lehet villanybojler is. azt nem bonyolítanám túl.
    gáz nincs.

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

HMV amúgy is kell, az meg lehet villanybojler is. azt nem bonyolítanám túl.
    gáz nincs.
    Látod ez a szép példája a berögzült gondolkodásnak.
    Ha kiszámolod az éves fűtési hőigényét egy AE háznak, és a HMV éves hőigényét, akkor ki fog derülni, hogy az utóbbi a magasabb. Mégis a villanybojlert elfogadhatónak tartod, és a fűtést pedig agyonbonyolítod. És ez nem kritika akar lenni, szinte mindenki beleesik ebbe, magamat is beleértve. Mert villanybojlert már láttunk, tudjuk kb. mennyit fogyaszt, egy ház villamos fűtéséről meg nincs tapasztalatunk...

Nesde Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Nem lenne elég a padló temperálás?
    Igaz ez a költségeken nem csökkent túl sokat.
    A vegyes kazánt + puffert kissé sokallom ennyiért, bár még nem láttam ilyen árajánlatot. Én faelgázosító kazánokat nézegettem anno, kb ennyiből kijött volna, és bizonyára jóval jobb hatásfokkal dolgozik.

lehet elég lenne a padló temperálás, de akkor a monolit födém remek lehetőségeit nem használjuk ki (pl nyári hűtés). biztos elég lenne csak az egyik is. de azért elgondolkodtató.

fűtésoldal anyagdíg 900 eFt ebből a kazán 260, a puffer 280

a csövezésnél az osztó gyűjtők adnak ki 230 eFt ot, a cső 330eFt.

Regisztráció:
    2012.07.16.
    Lakóhely
    Péteri
    Összes hozzászólás
    17

Standard

Nem tudom hogy pontosan, hány méter csőre, illetve hány körös osztó gyűjtőre kaptad ezt az ajánlatot de nézz körül a www.ziment.hu - n szerintem nagyon jó áraik vannak.
    A tartállyal kapcsolatban ha érdekel meg tudom adni egy tartály készítő számát aki nekem egy 600l puffert tartályra 50m bordás r.a. csöves, osztó rostélyos tartályt 200e-t csinál.

1. odal, összesen 3 oldal 123 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket