3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 30 ennyiből: 30

Téma: Tatai passzívház adatok

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ogremocsár Mutasd a hozzászólást
    Ha ismeritek ezt a klasszikus alapművet...........

„Idehallgass: Az egész királyság az én művem. Amikor nekikezdtem, mindenütt csak mocsár volt. Mondta is a többi király, a bolond épít ide várat. Mégis felépítettem, hogy megmutassam nekik. De elnyelte a mocsár. Tehát építettem újat. Az is elsüllyedt. Építettem egy harmadikat. Az leégett, összedőlt aztán süllyedt el. De a negyedik az megmaradt.”]

Na így nem akarok járni.............
    Nagyon trükkös vagy. Tehát, ha jól értem, már eleve a negyedik vár építésével kezded, de előtte az előző háromra való anyagot összetörve belerakod a mocsárba. Remélem beválik a számításod.
    Éljenek a szent őrültek!
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Nesde Vendég

Standard

A ház alatti alépítményt egy kicsit túldimenzionáltam, de korábban mocsár volt itt. A képeken láthatod, hogy inkább alátettünk még 0,5-0,8m vastagságban 0-80 követ, rá a teherhordónak tekinthető kavicsos homokra, ami a felszínétől már kb. 10cm-re vízben áll. Ez még ki lett ékelve Z4-12-vel. 13t hengerrel lettek bevibrálva rétegek.
    Biztos, ami biztos alapon meg lett támogatva 1000g/m2 geotextiliával. A 60X60 georács bevetését már én is túlzásnak éreztem.

Erre jött a látható zúzottkő terítés.
    SZia!

Az xps alatt miylen típusú vízszigetelést alkalmaztok? lágy PVC-t vagy mit?

köszi

ogremocsár Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Nesde Mutasd a hozzászólást
    SZia!

Az xps alatt miylen típusú vízszigetelést alkalmaztok? lágy PVC-t vagy mit?

köszi

Villas SBS modifikált elasztikus bitumenes lemez 2X4mm.
    Nem csak talajpára, hanem extrém esetben víznyomás ellen is kell védekeznem.
    Pont ez miatt van a leállás. A Villas területi képviselője tökéletes hozzá nem értését adta. A rendelést félreértette és tetőszigetelést hoztak ki pénteken délután, a felénél vették észre, hogy bazaltzúzalékos a tekercs. Persze a hosszú hétvége előttmár nem lehette tenni semmit. (szerintük!) Természetesen az XPS lerakodva addigra, még jó, hogy a vas nem jött meg! Ami a legszebb, hogy még a képviselőjüknek és a viszonteladónak állt feljebb! Béketűrő vagyok, de ha kijött volna az építkezésre - amiről azt gondolom, hogy ez a dolga, főleg, ha gond van azzal az anyaggal, amit forgalmaz és amiből 10 évente talán, ha elad pár gurigát - testközelből találkozhatott volna a termékükkel. De nem az arcánál kezdtem volna a bemutatást!
    Három kiváló nap elveszett, ma jött volna az alapba a beton. Nem beszélve a felesleges őrzésről a ragyogó időben.
    Ezért a Villast egyáltalán nem tudom ajánlani! Sőt! Legyen mindenki fenntartással velük szemben. Kóklerek, legalábbis akik ezt intézték.
    Ma délután futott be a gyáli központi raktárból nagy nehezen Icopal néven a szigetelés.

Tamus Vendég

Standard

A Villas területi képviselője tökéletes hozzá nem értését adta.
    Három kiváló nap elveszett, ma jött volna az alapba a beton. Nem beszélve a felesleges őrzésről a ragyogó időben.
    Sajnálom, dühítő... Én pont az ilyen cégek miatt döntöttem úgy, hogy nem kezdjük meg idén az építkezést. Az elmúlt 2 hónapban kicsit feltérképezve az építőiparban részt vevő cégeket, vállalkozókat, nem volt merszem egy napra kiszámolt ütemtervvel nekiugrani. Pl. 12 villanyszerelőt kerestem meg a bekötés miatt, egy visszaírt, hogy sok a munkája, egy irreális árat adott a munkára, egy pedig csak szimplán át akart vágni az anyagbeszerzéssel. A maradék 9 vissza se böfögött...

ogremocsár Vendég

Standard

Sajnos tegnap nem érkezett meg a maradék tekercs, csak a kivitelező által küzdelmesen elhozott mennyiség. pedig ígéret szerint kihozták volna! Persze ezt a fuvart is fizetni kellett volna!
    de nem hozták ki a maradékot!!!!!!! "talán 2 nap múlva........."

Saját teherautót kellett küldeni érte Gyálra!

Fulladjanak bele! Senki ne kezdje az Icopal-Villas-nál!!!

Helyette a Parabit termékeket és kereskedőhálózatot tudom ajánlani. Ők kézségesek voltak, és segítettek volna, ha időben tudom intézni, és nem pénteken délután derül ki a Villas hibája. Akkor már az ő anyagukat fektetnék éppen, sőt már be is lenne építve rég!

ogremocsár Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Tamus Mutasd a hozzászólást
    Sajnálom, dühítő... Én pont az ilyen cégek miatt döntöttem úgy, hogy nem kezdjük meg idén az építkezést. Az elmúlt 2 hónapban kicsit feltérképezve az építőiparban részt vevő cégeket, vállalkozókat, nem volt merszem egy napra kiszámolt ütemtervvel nekiugrani. Pl. 12 villanyszerelőt kerestem meg a bekötés miatt, egy visszaírt, hogy sok a munkája, egy irreális árat adott a munkára, egy pedig csak szimplán át akart vágni az anyagbeszerzéssel. A maradék 9 vissza se böfögött...
    Mi meg gondoljuk azt, hogy a válság legjobban az építőipart sújtja................................

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Mi meg gondoljuk azt, hogy a válság legjobban az építőipart sújtja................................
    Bevallom, az elmúlt hónapokban már némi kárörömmel olvasom a "válságban az építőipar" témájú cikkeket... De ez gondolom minden építkezőnél így van. Pedig józan ésszel tudom, hogy sokkal rosszabbul is járhattam volna, de akkor sem tudom megbocsátani a sok hazudozást és bénázást. Egy év alatt annyiszor hazudtak nekem, mint eddig összesen életemben (beleértve a Télapót is).
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Bevallom, az elmúlt hónapokban már némi kárörömmel olvasom a "válságban az építőipar" témájú cikkeket... De ez gondolom minden építkezőnél így van. Pedig józan ésszel tudom, hogy sokkal rosszabbul is járhattam volna, de akkor sem tudom megbocsátani a sok hazudozást és bénázást. Egy év alatt annyiszor hazudtak nekem, mint eddig összesen életemben (beleértve a Télapót is).
    Na igen, elhitették Veled a Télapót, pedig csak Mikulás van!

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Leier kéregpanel (20cm) alkalmazása esetén csak a lemezalap jöhet szóba vagy kivitelezhető sávalaposan is. Ha lehet sávalap, akkor hőhídmegszakításként pl. az Ytong jó?

Regisztráció:
    2011.06.30.
    Összes hozzászólás
    31

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Leier kéregpanel (20cm) alkalmazása esetén csak a lemezalap jöhet szóba vagy kivitelezhető sávalaposan is. Ha lehet sávalap, akkor hőhídmegszakításként pl. az Ytong jó?
    Szia,
    félek, hogy nem, hiszen a kéregpanel fal 20 cm-ként ki van tüskézve az alaplemezhez. Ezért a hőhídmentesség és a kivitelezés nem megoldható.

3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket