3. odal, összesen 4 oldal ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 30 ennyiből: 40

Téma: gépészet wago plc

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Az is kevés, mert ha délelőtt/délután kisüt a nap, akkor előző éjjel/délelőtt el se kellene kezdeni fűteni. Szerintem a nagy késleltetés miatt a tökéletes megoldáshoz kell az időjárás előrejelzés is. Vagy megszokod az 1-2 fok hőingadozást, végül is még abba nem halt bele senki.
    Teljesen jogos, és az is igaz, hogy meg lehet szokni az 1-2 fok hőingást. Csak egy fogyasztásminimalizálásra tervezett rendszernél mégis fáj, mikor látom hogy megy a fűtés mikor pedig meleg van....

Ettől függetlenül a fő értéket a fűtési puffernél a szonda méret optimalizálásnál látom, ahogy leírtam.
    Ezzel sok pénzt meg lehet spórolni a szonda létesítésénél, üzemeltetési költségek is csökkennek (magasabb szonda feljövő víz), és elszúrt, alulméretezett szondákkal rendelkező rendszerek is újra fagyálló nélkül működhetnek.

Most azt tervezem, hogy a rekuperátor által elszívott használt levegő hőmérsékletére fogok szabályozni. Ez már alig függ attól, hogy a szobatermosztát mellett éppen kinyitották az ablakot, vagy bekapcsolták a TV-t, egy átlagot mutat a ház hőmérsékletéről....
    Tehát a vizualizációs képem szerint a fűtési szivattyút a rekuperátor használt levegő hőmérséklete alapján kapcsolom ki-be, a pufferben a vizet meg egy jól megválasztott (majd kiderül a gyakorlatban) intervallumon belül tartom.

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Gondolom mert ha nyilvános 5 eur-ból csinálsz saját vezérlőt.
    Ellenben ők adnak mondjuk 85-ért..
    Hát szerintem saját vezérlőt nem nagyon fog senki csinálni 85 Eur alatt, és akkor a saját munkadíját még nem számolta. Ez inkább csak megszállottaknak lenne segítség, nem hiszem hogy ez a Zehnder célvásárlói köre...
    De ki tudja, hátha ellopja az Apple, és majd fizet érte 21 millió dollár licenc díjat, mint azért a minimál tervezésű óráért a minap :-D

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Réges régen Klockner-Moeller PLC-ket programoztam. Nagyon jó móka volt! Jó dolog ezekben az ipari cuccokban, hogy egyszer átgondolod, megtervezed majd megcsinálod aztán megy. Nincs szoftverhiba meg mifene

Itt van egy pár modell, nem tűnnek olyan elszálltnak az árak: http://www.ebreaker.de/index.php?manufacturers_id=138
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard a rednszer beállítása felhasználói felületről

A WAGO PLC vizualizációs felületéről a rendszer beállítása rendkívül egyszerű az alábbi képek alapján történik.
    Pl. rákattintva a HMV tartályra megnyílik egy ablak, ahová beírható, hogy az alsó hőmérő által jelzett hány fokos értéknél adjon termosztát jelet a hőszivattyúnak, és hány fokig adja ki azt.
    A fogyasztásmérőknek külön vizualizációs oldala van, ahol minden apartmanhoz külön a meleg, hideg víz fogyasztás a villany fogyasztás napi értékét táblázatban jelzi, ezen kívül az óraállások, az órák egysége (hány m3-ént ad egy impulzust a vízóra) stb.
    Itt jelzi a hőszivattyú fogyasztását is, külön HMV és külön fűtés üzemmódban.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete vizualizáció1.png   vizualizáció2.png   vizualizáció3.png   fogyasztásmérővizualizáció.png  

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Réges régen Klockner-Moeller PLC-ket programoztam. Nagyon jó móka volt! Jó dolog ezekben az ipari cuccokban, hogy egyszer átgondolod, megtervezed majd megcsinálod aztán megy. Nincs szoftverhiba meg mifene

Itt van egy pár modell, nem tűnnek olyan elszálltnak az árak: http://www.ebreaker.de/index.php?manufacturers_id=138
    Én azt szerettem az Arduinós projektemben, hogy végre ésszel felérhető volt a feladat. Nem úgy, mint az utolsó munkámban, ahol az ügyfél egy hetes tréninget tartott és a végére még mindig fogalmunk se volt, hogy mit is kell csinálni és hogyan kezdjünk hozzá.

Az informatika elérte azt a bonyolultságot, amikor már egyáltalán nem szórakoztató. A kivitelezőmnek azzal hasonlattal próbáltam megvilágítani, hogy képzelje el, hogy mire végez a házunkkal, megszűnik a tégla és dobhatja ki az összes ezzel kapcsolatos ismeretét. Aztán amikor a következőt felhúzza Prokonceptből és nagy nehezen megtanulja a trükköket, a végén felejtheti el azt is.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Én azt szerettem az Arduinós projektemben, hogy végre ésszel felérhető volt a feladat. Nem úgy, mint az utolsó munkámban, ahol az ügyfél egy hetes tréninget tartott és a végére még mindig fogalmunk se volt, hogy mit is kell csinálni és hogyan kezdjünk hozzá.

Az informatika elérte azt a bonyolultságot, amikor már egyáltalán nem szórakoztató. A kivitelezőmnek azzal hasonlattal próbáltam megvilágítani, hogy képzelje el, hogy mire végez a házunkkal, megszűnik a tégla és dobhatja ki az összes ezzel kapcsolatos ismeretét. Aztán amikor a következőt felhúzza Prokonceptből és nagy nehezen megtanulja a trükköket, a végén felejtheti el azt is.
    Nekem is szimpatikus az Arduino. Azt gondolom, hogy azzal lehet még elfogadható áron családi házas környezethez vezérlést készíteni. Az lenne a szimpatikus, hogy egy jól monitorozható plc-s rendszerrel kikísérletezzük a "legjobb/legegyszerűbb" megoldást, és utána Arduinoval megcsináljuk.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: weeber Mutasd a hozzászólást
    Teljesen jogos, és az is igaz, hogy meg lehet szokni az 1-2 fok hőingást. Csak egy fogyasztásminimalizálásra tervezett rendszernél mégis fáj, mikor látom hogy megy a fűtés mikor pedig meleg van....
    Amire most én gondolok, hogy alapvetően csak padló visszatérő hőfokra szabályozok, de ha a külső fényerő elér egy bizonyos szintet, és a redőny fel van húzva azon az oldalon, akkor addig tiltja a fűtést. Ez így gyorsabban reagál, mintha a belső hőszenzorokat figyelném csak, bár azt is célszerű.

Az a jó a mostani stádiumban, hogy minden be van kötve a vezérlőbe, bármikor 1-2 perc megváltoztatni a szabályozási logikát.
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Amire most én gondolok, hogy alapvetően csak padló visszatérő hőfokra szabályozok, de ha a külső fényerő elér egy bizonyos szintet, és a redőny fel van húzva azon az oldalon, akkor addig tiltja a fűtést. Ez így gyorsabban reagál, mintha a belső hőszenzorokat figyelném csak, bár azt is célszerű.

Az a jó a mostani stádiumban, hogy minden be van kötve a vezérlőbe, bármikor 1-2 perc megváltoztatni a szabályozási logikát.
    Nekem korlátozottabbak az eszközeim, van egy kinti hőmérséklet/előremenő függvényem és egy időzítőm. Azt a paradoxont kellene feloldanom, hogy a függvény szerint annál jobban fűt, minél hidegebb van odakint, de így mindig a legrosszabb hatásfokkal csinálja.

Most azt fogom kipróbálni, hogy emelek 1 fokot a teljes görbén (enyhe túlfűtés) és cserébe éjféltől reggel 8-ig letiltom a fűtést. Így megpróbálok nappal tartalékolni éjszakára.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást

Bőven elégnek kellene lenni ennek a szabályzásnak. A mostani rendszerekkel talán az a gond, hogy kicsi a hőfokmérés pontossága (0,5 - 1 fok), valamint nevetséges az inverteresnek mondott vizes hőszipkák szabályozási tartománya.

A 8KW névleges gép képes 5.6KW-ra visszaszabályozni???? Hűha, ez kb a vicc kategória Most komolyan, ha a levegős inverteres hőszipkák a névleges teljesítmény tizedére képesek modulálni, akkor ezek a sokszoros áron adott gépek miért nem? Ne mondja már nekem valaki, hogy nem lehet értelmes méretű hőleadót meg egy Alpha2 szerű szivattyút beletenni ????

Csak mormogok magamban
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2011.10.14.
    Lakóhely
    Veszprém
    Összes hozzászólás
    131

Standard Fűtés szabályozás

Jelenleg a normál házamban a fali termosztát vezérli a kazánt, 0,1°C pontossággal. Az évek alatt összegyűjtött tapasztalatok alapján ez a termosztát inkább a fal hőmérsékletét méri. A szoba közepén lévő hőmérő, akár 2-3°C-kal eltérőt is mutathat.
    Ezért írtam, hogy a visszatérő hőmérsékletét figyelve fogom a fal-padló fűtést vezérelni.
    A befújt levegő hőmérsékletét állandóra próbálom beállítani. A kettő együtt fogja az ideális komfort érzetet biztosítani.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete Fal.JPG  

3. odal, összesen 4 oldal ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket