1. odal, összesen 42 oldal 12311 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 419

Téma: Igényelhető állami, EU-s és egyéb támogatások

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard Igényelhető állami, EU-s és egyéb támogatások

Jaccso fórumtárs által küldött link:
    http://www.lanchidradio.hu/gazdasag/...jitas_20101028

Péter Vendég

Standard

Új épületeknél pedig a 25 kilowattnál kisebb energiafogyasztású házak kapnának vissza nem térítendő támogatást – ez négyzetméterenként és évente értendő és összesen jelenti a fűtési és hűtési célra szánt energiát.
    Wow, eléggé közelítenek a passzív házas normához, az alacsony energiás házak nagy többsége ezzel kilőve a támogatásból.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard ...

Mikor megláttam majd' leesett az állam..
    Alacsony energiásat tervezek építeni jövőre, úgy hogy apósom az építő.
    Ő egy vidéki kisvárosi vállalkozó aki nem ment tönkre, mert a munkájának értéke van. Egy alacsony energiásat azt gondolom hogy össze tudunk hozni együtt, de hogy 25 alatt legyen...

tempietto Vendég

Standard

Ezt ki fogja mérni, minősíteni? Mekkora összegről van szó?

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: tempietto Mutasd a hozzászólást
    Ezt ki fogja mérni, minősíteni? Mekkora összegről van szó?
    Használatbavételi engedélyhez tavaly óta kötelező az épület energetikai tanúsítvány (176/2008. kormányrendelet), amit a jogosultsággal rendelkező szakértők állíthatnak ki. Általában építész- vagy gépészmérnökök, a Magyar Mérnöki Kamara oldalán fel vannak tüntetve a jogosultsággal rendelkezők adatai (ENt-Sz jogosultságot kell keresni). Az ára bruttó 15-20 ezer körül van, ha minden szükséges papír a rendelkezésre áll.

Más kérdés, hogy ha fenti cikk állításai megfelelnek a valóságnak, akkor a minősítési kategóriákat is újra kell fogalmazni, mert a mostani "legenergiatakarékosabb" (A+ kategória) messze túllépi a 25 kW-os határt...

Az összeget szerintem még senki sem tudja, mert még nincs meg a rendelet.

tempietto Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Használatbavételi engedélyhez tavaly óta kötelező az épület energetikai tanúsítvány (176/2008. kormányrendelet), amit a jogosultsággal rendelkező szakértők állíthatnak ki.
    Ja, hogy elég lesz terv szinten megfelelni a követelményeknek? A papír mindent elbír.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: tempietto Mutasd a hozzászólást
    Ja, hogy elég lesz terv szinten megfelelni a követelményeknek? A papír mindent elbír.
    Gondolom, a jövő évi szabályozás nem fog lényegesen eltérni az ideitől, ami azt jelenti, hogy a pályázatot ugyan előre kell benyújtani, de pénzt csak utólag, a számlák alapján kapsz (csak olyan számlát fogadnak el, ami az elfogadott pályázat utánra van dátumozva). Támogatás a konkrét beszerzések/beépítések (napelemek, napkollektorok, nyílászárók stb.) után jár. Mivel a támogatást utólag és befejezett projektekhez kapod, szerintem elég könnyen ellenőrizhető, az előzetes számításoknak megfelelően készült-e el minden.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

A lakásvásáron egy illetékes valami mentori hálózatról beszélt, akik felügyelik a pályázás menetét, így érvénytelen pályázat garantáltan nem megy át. Ezentúl szó volt arról is, hogy csak akkreditált vállalkozók által kivitelezett dolgokat fogadnak el. Az akkreditáció részleteiről nem volt szó, nem vágom hogyan működik.

Az én szemszögömből eléggé esélytelennek tűnik a történet...

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Az én szemszögömből eléggé esélytelennek tűnik a történet...
    Miért?

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Egyrészt arról nem tudok semmit, hogy marad-e a 130nm -es korlát. Volt róla szó, hogy 130nm -ig támogatnak az e fölött eső részre nem, tehát a 131 nm nem jelent jogusulatlanságot. Mondjuk ha sok pénzről van szó, még szerintem a 130 hasznos megoldható.
    Másrészt a tulajdonosi struktúra úgy fog kinézni, hogy 1/3 rész cég tulajdonos 2/3rész magánszemély. Az idei doksiban az van, hogy ha cég 20%-ig tulajdonos akkor a jogosultság fennáll még a cég részére is. Hogy ez marad-e és mi van ha 33%ban tulajdonos a cég, passz.
    Továbbá nem tudom mi van a "akkreditált vállalkozó kell hogy építse" témakörrel sem. Párom édesapja fogja építeni a házat, így ez a kérdés is függőben van.

Ha valakit érdekel hogyan működik a cég+magánszemély struktúra, szívesen megosztom, igen sok információm van.
    Remélem ide nem járnak begyepesedett sztereotipizáló egyének akik szerint minden vállalkozó lopcsalhazudik', és az adó elkerülésből építi a családi házát. Az indexen megkaptam rendesen..

1. odal, összesen 42 oldal 12311 ... UtolsóUtolsó

Tags for this Thread

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket