2. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 20 ennyiből: 21

Téma: villamos fűtés

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: weeber Mutasd a hozzászólást
    Az előző házadban a fűtési költséged 50.000 Ft volt? A számításból kiderül, hogy gázzal még drágább. (bár tudom nálatok szóba sem jött)

Azért az sem utolsó szempont, hogy sehol nem folyik víz, nem kell nézegetni a nyomásokat, semmi hanggal nem jár a fűtés, sehol egy "mozgó alkatrész" ami tönkremegy. Nekem egyre jobban tetszik.
    Csak eljutottál pár ház után azokhoz a gondolatokhoz, amikhez én is...
    Nekem van még pár érvem. Hiába mondják, hogy egy passzív házban előbb-utóbb kiegyenlítődik a belső hőmérséklet, a gyakorlatban azok a szobák, ahol épp besüt a nap, a passzív napenergia hasznosítás miatt sokkal gyorsabban felmelegszenek, mint azok, amik árnyékban vannak. Én nagyon örülök már most annak, hogy kitartottam amellett, a hőmérséklet legyen szobánként szabályozható, mert tök felesleges az egész házra rákapcsolnom a fűtést, ha mondjuk épp csak az észak-keleti háló igényelné, mert a nappalit felfűtötte a napsugárzás. Szabályozhatósági szempontból pedig a villamos fűtés szinte verhetetlen, ráadásul sokkal gyorsabban reagál, mint a fizes fűtések. Ha bemegyek a hálóba, a fűtés rákapcsolása után 5-10 perccel már érzem az infrafólia hatását.

Sokat gondolkoztam én is az energiafüggetlenség témakörén, hiszen a hálózatra kötött napelemrendszer nem jelent igazi függetlenséget, áramszünet esetén te is le vagy kapcsolva. Erre született nálunk megoldásként a biokandalló, ami a 2 kW-os teljesítményével így önmagában is lefedi majdnem a teljes fűtési hőigényt.

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Csak eljutottál pár ház után azokhoz a gondolatokhoz, amikhez én is...
    Igen, ezen én is mosolyogtam magamban.

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Sokat gondolkoztam én is az energiafüggetlenség témakörén, hiszen a hálózatra kötött napelemrendszer nem jelent igazi függetlenséget, áramszünet esetén te is le vagy kapcsolva. Erre született nálunk megoldásként a biokandalló, ami a 2 kW-os teljesítményével így önmagában is lefedi majdnem a teljes fűtési hőigényt.
    Igaz ez is, no meg a primer energia lécet nem ugraná át a ház elektromos fűtéssel.
    Én annyira nem tartok az áramszünettől, ez itt Pesten már a világháború végét jelentené... mióta élek még 3 óránál hosszabb időre nem fordult elő. Valójában ha villany nincs semmi nem megy...de már megfagyott a fél város mire nálunk lehül kicsit a levegő

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Gondolkodom a levegő előfűtés/fagymentesítés problémájának a villamos megoldásán. Az elektromos léghevítők (kaloriferek) olcsóbbak és kisebb légellenállásúak mint vizes társaik, ebből a szempontból jó lenne, de túl nagy teljesítményűek. Az lenne a cél, hogy a mínuszos levegőt max 0 fokig melegítsék fel, hogy a rekuperátor se veszítse értelmét. A légkezelőm 160-as csövön szívja be a levegőt, ehhez 3 Kw-os kalorifert kaptam, ami szerenxcsére 2 fűtőbetététből áll tehát 1500 wattra könnyen csökkenthető. De ennek a tizede kellhet... és nem kapcsolgathatom percenként sokszor mert rángatni fogja a hálózatot. Van erre valakinek vezérlése?
    Kedvenc fűtőkábelt árusító oldalamon feltűnt egy esetleg erre jól használható fűtőkábel.
    http://www.bvfheating.hu/termek2-Mel...temperalasa-45
    Ez tehát a külső hőmérséklet függvényében változtatja az ellenállását, tehát elvben kiszámolható, hogy -5 fokos levegő 150 m3/óra térfogatáram mellett mennyi teljesítménytől melegszik fel 0 fokosra. Ennyit rátekernénk egy 80-as csőre a kábelből, és beleraknánk a 160-as csőbe koncentrikusan. Egy külső hőt érzékelő termosztát kapcsolná be, ha -5 fok alatt van a külső hőmérséklet, és remélhető, hogy ahogy csökken a külső hőmérséklet változva az ellenállása egyre nagyobb teljesítménnyel fűtené a beszívott levegőt.

Ficium Vendég

Standard

És mi a helyzet az olcsó ozone Aqua-val?
    Tud hűteni, fűteni, hmv készíteni. nyáron olyat is tud, hogy a ház hűtésével készíti a hmv-t. hátránya COPmax=4 ??? és nagy hidegben (-15 fok alatt) nem szeret működni, de akkor meg ott a biokandalló vagy a villanyfűtés.

Hogyan van az éjszakai áram és nappali napelemes rátermelés éves szaldós elszámolása?

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Ficium Mutasd a hozzászólást
    És mi a helyzet az olcsó ozone Aqua-val?
    Tud hűteni, fűteni, hmv készíteni. nyáron olyat is tud, hogy a ház hűtésével készíti a hmv-t. hátránya COPmax=4 ??? és nagy hidegben (-15 fok alatt) nem szeret működni, de akkor meg ott a biokandalló vagy a villanyfűtés.

Hogyan van az éjszakai áram és nappali napelemes rátermelés éves szaldós elszámolása?
    Nekem tetszik az ozone aqua, egy kis házba 2-3 lakóval elég is kell hogy legyen. Mellé éjszakai áramról fűtőkábel. Olcsó kínai kütyü ez, pár év alatt megtérül az ára, de kérdés, hogy működik -e pár évig....
    A napelemet a nappali áramot mérő órára érdemes rákötni, mivel az tök külön óra, így az éjszakai áram árába nem számít semmit.
    Nálam a sok apartman nappali áram fogyasztása elég nagy ahhoz, hogy örülök ha azt vissza tudom táplálni, így bolond lennék az olcsó éjszakai áramot azzal termelni.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Ezek a villamos fűtések gondolom hálózati feszültségről mennek, érdekes kérdés az is, mennyire jó az embernek ha az egész padló lükteti az 50Hz-et
    Bár lehet mondani, hogy a vizes PF meg vízér, az sem jobb
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Ezek a villamos fűtések gondolom hálózati feszültségről mennek, érdekes kérdés az is, mennyire jó az embernek ha az egész padló lükteti az 50Hz-et
    Az 50Hz, mint frekvencia, a szervezet számára nem jelenthet gondot, elvégre ez egybeesik az agyhullámok gamma-sávjával, ami pl. erős koncentrálásnál jellemzi az agyat. Tehát ez frekvencia nem "testidegen".
    Kérdéses az elektroszmog, tehát a villamos vezetékek által keltett mágneses és elektromágneses mezők hatása, de az eddigi kutatások szerint alapvetően a magas frekvenciás (HF) források a problémásak, mint WLAN, mikrohullámú sütő, mobil telefonok...
    Az infrafóliák sugárzását már többször vizsgálták, és az általuk okozott terhelés nagyon alacsony, egyes gyártók esetén szinte nulla, erre vannak független tanulmányok, pl. a grazi műszaki egyetemtől. Kábeles villanyfűtésről nem tudok nyilatkozni, abba nem ástam bele magam.

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Van egy olyan tanítás, ami azt mondja, hogy betegséget okoz, ha olyat teszel, amiről az a meggyőződésed, hogy nem volna szabad. Ez persze erkölcsi értelemben sem hülyeség, de ez a tanítás sokkal általánosabban értelmezi. Pl. ha elhiszed és elfogadod, hogy a sok cukor fogyasztás cukorbetegséghez vezet, és ennek ellenére -mert nem tudod megállni- sok cukrot eszel, akkor tényleg cukorbeteg is leszel tőle. Ha viszont azt mondod hogy a nagymamád két marokkal ette a cukrot, és 97 évet élt mégsem lett cukorbeteg, akkor nyugodtan ehetsz cukrot. Az gondolom, hogy van ebben igazság. A mai világban attól rettegni, hogy az eletromágneses sugárzások, mobilok, mikrosütők vagy a led villogása milyen károkat okoz a szervezetben csak rosszra vezethetnek, mert úgysem tudod ezeket elkerülni.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: weeber Mutasd a hozzászólást
    Gondolkodom a levegő előfűtés/fagymentesítés problémájának a villamos megoldásán. Az elektromos léghevítők (kaloriferek) olcsóbbak és kisebb légellenállásúak mint vizes társaik, ebből a szempontból jó lenne, de túl nagy teljesítményűek. Az lenne a cél, hogy a mínuszos levegőt max 0 fokig melegítsék fel, hogy a rekuperátor se veszítse értelmét. A légkezelőm 160-as csövön szívja be a levegőt, ehhez 3 Kw-os kalorifert kaptam, ami szerenxcsére 2 fűtőbetététből áll tehát 1500 wattra könnyen csökkenthető. De ennek a tizede kellhet... és nem kapcsolgathatom percenként sokszor mert rángatni fogja a hálózatot. Van erre valakinek vezérlése?
    A Vortice gyárt 500W-os villamos előfűtést NA150 méretben, van magyarországi képviselet is.

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    A Vortice gyárt 500W-os villamos előfűtést NA150 méretben, van magyarországi képviselet is.
    Gondolod, hogy ebben van vezérlés is, vagy ez egy sima 500 w-os villamos kalorifer?

2. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket