Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 7 ennyiből: 7

Téma: Általános

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard Általános

Eszmecsere

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard

Sziasztok!

Baracson építkezem, ez Dunaújváros mellett egy kis község. Csendes, TISZTA, és nekem ez volt a lényeg.
    A ház 38-as NF téglából épül 14cm szigeteléssel, Bramac cseréppel. Stílusát tekintve nem tudom hova tegyem, majd Ti eldöntitek, itt egy látványtervi kép róla.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete Végleges_2_1_resize.jpg  

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard

A helyzet az, hogy kezdő építkezőként sok hibát vétettem. Ezt elismerem. Más dolog, hogy ez mennyire az én hibám, és mennyire a tervező-kivetelező párosé... Most már teljesen máshogy állnék dolgokhoz. Ezért is örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Próbálom a házat a lehető legjobbá tenni, már amennyire ez lehetséges.

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: balageaxe Mutasd a hozzászólást
    A helyzet az, hogy kezdő építkezőként sok hibát vétettem. Ezt elismerem. Más dolog, hogy ez mennyire az én hibám, és mennyire a tervező-kivetelező párosé... Most már teljesen máshogy állnék dolgokhoz. Ezért is örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Próbálom a házat a lehető legjobbá tenni, már amennyire ez lehetséges.
    Szia!

Mi most gondolkodunk új építés és befejezendő/felújítandó házak között.
    Érdekelne mire jutottál. Ha jól látom, "klasszikus" stílusban tervezték a házat, hőhidakra kevésbé figyelve: terasz egybebetonozva a házzal, emeleti terasz is födémmel, és még egy pengefal is látszik ott (ennek mi lenne a szerepe?).
    Foglalkoztál azzal, hogy mit lehet utólag kezdeni ezekkel a hőhidakkal, vagy elfogadtad, hogy ez már így lesz?

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard

Hello!

Alakul a házikó, szép lassan... Tavasszal szeretnénk költözni.
    Igen, így tervezték, én próbáltam a lehetőségekhez képest csökkenteni a hőhidakat. (Sok már tervezési hiányosság is van)
    A terasz nem lett egybe betonozva, az erkélyek a a födémmel igen, de azzal ellentétben 30 centi helyett csak 20 centi vastagok. A koszorú körben 8 centi hőszigetelést kapott, ami az erkélyekre is 1-1m-t kinyúlik. Emelett körbe lesznek szigetelve. Ennyit tudtam tenni.
    Mi az a pengefal?

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek Mutasd a hozzászólást
    Szia!

Mi most gondolkodunk új építés és befejezendő/felújítandó házak között.
    Érdekelne mire jutottál. Ha jól látom, "klasszikus" stílusban tervezték a házat, hőhidakra kevésbé figyelve: terasz egybebetonozva a házzal, emeleti terasz is födémmel, és még egy pengefal is látszik ott (ennek mi lenne a szerepe?).
    Foglalkoztál azzal, hogy mit lehet utólag kezdeni ezekkel a hőhidakkal, vagy elfogadtad, hogy ez már így lesz?

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: balageaxe Mutasd a hozzászólást
    Hello!
    A terasz nem lett egybe betonozva, az erkélyek a a födémmel igen, de azzal ellentétben 30 centi helyett csak 20 centi vastagok. A koszorú körben 8 centi hőszigetelést kapott, ami az erkélyekre is 1-1m-t kinyúlik. Emelett körbe lesznek szigetelve. Ennyit tudtam tenni.
    Mi az a pengefal?

Tehát a földszinti teraszt el tudtad választani a háztól, bár ha jól látom, a ház alapja kimegy a terasz alá, ez még nem vészes, talán a külső saroknál egy picit érezhető lesz.

Az emeleti teraszt nem látom teljesen. Itt oldalról látom is szigetelést, ez körbefut a födémen oldalt(ez szerencsére ma már elég elterjedt eljárás).
    De az terasz lemez alul/felül is hűlhet hatalmas felületen, nemcsak az oldalán. Alulról szigetelni egyszerűen lehet, hacsak a földszinti ablak nem ér fel a födémig (akkor betakarna a szigetelés)
    Felülről érdekelne a jó megoldás, mert az emeleten a lakásban csak pár centi lépéshang szigetelés kerül a födémre, és ha kint rendesen szigetelem az erkély lemez felülről, akkor kint magasabb lesz a járólap szintje, mint bent.
    De ha jól értem, nálad 10 cm-el vékonyabb, vagyis alacsonyabb az erkély részen a beton, mint bent, vagyis neked van +10cm-ed kint szigetelni (és lejtést képezni).

A pengefalnak a bejárati ajtó feletti falat értettem, képen jelöltem:
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete P1050139_resize_2.jpg  

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek Mutasd a hozzászólást
    Tehát a földszinti teraszt el tudtad választani a háztól, bár ha jól látom, a ház alapja kimegy a terasz alá, ez még nem vészes, talán a külső saroknál egy picit érezhető lesz.

Az emeleti teraszt nem látom teljesen. Itt oldalról látom is szigetelést, ez körbefut a födémen oldalt(ez szerencsére ma már elég elterjedt eljárás).
    De az terasz lemez alul/felül is hűlhet hatalmas felületen, nemcsak az oldalán. Alulról szigetelni egyszerűen lehet, hacsak a földszinti ablak nem ér fel a födémig (akkor betakarna a szigetelés)
    Felülről érdekelne a jó megoldás, mert az emeleten a lakásban csak pár centi lépéshang szigetelés kerül a födémre, és ha kint rendesen szigetelem az erkély lemez felülről, akkor kint magasabb lesz a járólap szintje, mint bent.
    De ha jól értem, nálad 10 cm-el vékonyabb, vagyis alacsonyabb az erkély részen a beton, mint bent, vagyis neked van +10cm-ed kint szigetelni (és lejtést képezni).

A pengefalnak a bejárati ajtó feletti falat értettem, képen jelöltem:
    Az a "pengefal" csak azért van, hogy az erkélyről ne a tetőt lássuk...
    A terasznál még azon gondolkodom, hogy esetleg belül is elviszem a lábazati szigetelést. Bár nem tudom van-e értelme.

Úgy van ahogy írtad. Az erkély 10centivel eleve alacsonyabb, mint a szerelőbeton az emeleten. Emiatt kaphattak az erkélyek felül 18 centit, alul meg bőven befért a 14-es. Ennyit tudtam tenni, meglátjuk mire lesz elég.

Ja, még annyi, hogy így elég vaskos hatású az erkély. Van akinek ez nem tetszik, de nekem pont ez jön be.

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket