Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 9 ennyiből: 9

Téma: Gépészet

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard Gépészet

Előre kell hoznom ezt a témát, de majd a többit is töltöm fel ahogy lesz időm...
    A jelenlegi terv úgy néz ki, hogy padlófűtés mindenhova, néhány radiátorral megspékelve. Kondenzációs kazán, vízteres kandalló van még tervben. Gépészeti tervezés folyamatban...

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard

Úgy döntöttem az első télnek nekifutunk csak padlófűtéssel. A radiátorokhoz is minden ki lett alakítva, de egyelőre nem veszek egyet sem.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete DSC_7482_resize.jpg  

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Na kellett radiátor vagy nem .
    Én is ilyen megoldásban gondolkozok.

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard

Szia!

Nem kellett, a -20C-ban is kb 50%-os kitöltéssel ment a kazánom, de még tudtam volna növelni az előremenő hőfokán is.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

"50%-os kitöltéssel ment a kazánom"

Amennyire értek hozzá ilyen esetben nem is a kazánnal szokott baj lenni, hanem a padlófűtés nem tud több hőt leadni, mert túl meleg lenne.

1. Milyen a fűtési hőigénye?
    A fal szigetelését megtaláltam, tető padló szigetelés mennyi?

2. Ha ne adj isten hagyjátok egy picit lehűlni a házat mennyi időbe telik felfűteni padlóval?

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard

Persze, de ha a 24 órában csak 12-t megy a kazán, akkor még van benne tartalék. A hőt le tudja adni, mert különben megállna a kazán, ha túl magas a visszatérő hőfok.
    1: Pontos hőigényt nem tudok, azt tudom, hogy a padlóban 12cm van, a tetőn 30cm gyapot.
    2: Jó kérdés, 2 óra után már érezni lehet, hogy melegszik a padló, 3 óra mire a hőfok elkezd nőni. Ezek csak körülbelüli számok. Állandó hőfokot tartok mindig, nem látom értelmét a lassú szabályzás miatt a variálásnak, illetve a zónánkénti szabályzás sem lett végül kiépítve.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Na én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy nálunk milyen lesz a mennyezet fűtés és a padlófűtés

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Nálad mért lesz mennyezetfűtés? A kényelem miatt?
    Vagy a padlóval nem lehet kifűteni, bár ezt nem hiszem a szigetelésedet figyelve.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

A tetőtér miatt gondoltam és a másik meg az, hogy olyan parketta lesz, amivel nem annyira lenne jó a padlófűtés. Plusz a hálóban az ágy, beépített szekrény is sokat lefogna belőle, a gyerekeknél meg lenne játszószőnyeg amíg kicsik. Az emeleten csak a fürdőben lesz padlófűtés.

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket