3. odal, összesen 4 oldal ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 30 ennyiből: 35

Téma: Nyílászárókkal kapcsolatos általános kérdések, infók

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,149

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mark Mutasd a hozzászólást
    8 cm vastag esztrichem lesz a 30 cm eps-en.
    Előbb esztrich, utána ablakbeépítés, vagy előbb ablakok, utána esztrich

Úgyis szellőztetni kell, akkor addig nem kéne ablakozni. Vagy kilopják addig a hőszigetelést, mert nem zárt a ház???
    Bérelj egy szibériai medveölő kutyát.
    A betonozás, vésés, belső vakolás után érdemes berakni az ablakokat a por és a lehetséges mechanikai sérülések miatt, avagy precízen letakarni a már bennlévő ablakokat.

update:
    Ablak belső szalagozását utólag érdemes levakolni. Tehát vakolás utáni ablak beszerelés esetén talán érdemes kihagyni az ablak körüli falat...

Regisztráció:
    2011.01.02.
    Összes hozzászólás
    129

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Bérelj egy szibériai medveölő kutyát.
    A betonozás, vésés, belső vakolás után érdemes berakni az ablakokat a por és a lehetséges mechanikai sérülések miatt, avagy precízen letakarni a már bennlévő ablakokat.

update:
    Ablak belső szalagozását utólag érdemes levakolni. Tehát vakolás utáni ablak beszerelés esetén talán érdemes kihagyni az ablak körüli falat...
    Vagy a kavat utólag gipszkartnnal is burkolhatod telibe választva, a szalag eltakarasanak céljából. Ezt már csak minimális munka hozzadolgozni a korábban elkészült vakolathoz.

Regisztráció:
    2013.02.13.
    Összes hozzászólás
    190

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: tothkrisz Mutasd a hozzászólást
    Vagy a kavat utólag gipszkartnnal is burkolhatod telibe választva, a szalag eltakarasanak céljából. Ezt már csak minimális munka hozzadolgozni a korábban elkészült vakolathoz.
    http://www.passzivhazepito.hu/kivite...szivhaz-epites

A készrefestett fa nyílászárók sérülésének elkerülésére érdekében a nyíláskávák vakolás helyett gipszkartonborítással kerültek ellátásra.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,149

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: luk Mutasd a hozzászólást
    A készrefestett fa nyílászárók sérülésének elkerülésére érdekében a nyíláskávák vakolás helyett gipszkartonborítással kerültek ellátásra.
    Szerintem a biztos légzárás érdekében vakolat mindenhol legyen, a gipszkarton önmagában erre nem alkalmas.

Regisztráció:
    2011.01.02.
    Összes hozzászólás
    129

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Szerintem a biztos légzárás érdekében vakolat mindenhol legyen, a gipszkarton önmagában erre nem alkalmas.
    A kávát mar a szalagozást megelozoen le kell vakolni, ehhez ragasztod a belső szalagot.
    Ezt követően kerül fel telibe ragasztva a gipszkarton.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,149

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: tothkrisz Mutasd a hozzászólást
    A kávát mar a szalagozást megelozoen le kell vakolni, ehhez ragasztod a belső szalagot.
    Ezt követően kerül fel telibe ragasztva a gipszkarton.
    Igen, közben már én is rájöttem.

Regisztráció:
    2012.03.27.
    Összes hozzászólás
    131

Standard

Épp ablakot rendelnék, de megszűnt a Premier, aki a Vekát forgalmazta.
    Valakinek infója?
    Marad a Kömmerling?

Regisztráció:
    2014.05.13.
    Lakóhely
    Szombathely
    Összes hozzászólás
    48

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mark Mutasd a hozzászólást
    Épp ablakot rendelnék, de megszűnt a Premier, aki a Vekát forgalmazta.
    Valakinek infója?
    Marad a Kömmerling?
    Mi a lengyel Oknoplast-tól is kértünk ajánlatot. Ők Veka profilból (is?) építenek ablakokat. Eléggé meggyőzőnek tűnnek és a kapott árajánlat is nagyon versenyképes.
    www.oknoplast.hu

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Azért a 3mm-es üvegvastagság elég bátor lépés, nem tudom, a minőség képes-e kiváltani a vastagságot.
    Ha megosztanál legalább pár részt az árajánlatból, azt sokan megköszönnénk.
    Én a hofstatder műanyagait néztem, ehhez kaptam is egy árlistát, majd bescannelem.
    Nem a legolcsóbb, de a minőségérzet egy nagyságrenddel volt jobb, mint pl. az Üllői úton az Albalux bemutatótermében, és az eladó (mérnök a Hofstadternél, egy 20 éves "ezt a gyártól kell megkérdeznem" munkatárs) sem volt egy szinten.
    A profizmust persze itt is az Internorm nyerte. Nem névjegyet adott, mint a többi, hogy érdeklődjek, hanem elkérte az én címemet, és Ő írt rám egy udvariassági emailt.
    Apró de lényeges különbség, hiába a kereskedői tudásban is van még hova fejlődnünk.

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek Mutasd a hozzászólást
    Azért a 3mm-es üvegvastagság elég bátor lépés, nem tudom, a minőség képes-e kiváltani a vastagságot.
    Ha megosztanál legalább pár részt az árajánlatból, azt sokan megköszönnénk.
    Én a hofstatder műanyagait néztem, ehhez kaptam is egy árlistát, majd bescannelem.
    Nem a legolcsóbb, de a minőségérzet egy nagyságrenddel volt jobb, mint pl. az Üllői úton az Albalux bemutatótermében, és az eladó (mérnök a Hofstadternél, egy 20 éves "ezt a gyártól kell megkérdeznem" munkatárs) sem volt egy szinten.
    A profizmust persze itt is az Internorm nyerte. Nem névjegyet adott, mint a többi, hogy érdeklődjek, hanem elkérte az én címemet, és Ő írt rám egy udvariassági emailt.
    Apró de lényeges különbség, hiába a kereskedői tudásban is van még hova fejlődnünk.
    Műanyagablaknál célszerű elkerülni a sufni cégeket - bármilyen jó is az árajánlat - és el kell menni egy nagyhoz, aki biztosít egy minimum minőséget!

A profilokat méterben lehet megvenni, egy 3 fős "garázscég" is tud olyan marketinget adni - a net ingyen van erre - hogy azt hiszed, komoly céggel tárgyalsz - közbe meg NEM!

3. odal, összesen 4 oldal ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket