2. odal, összesen 7 oldal ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 20 ennyiből: 68

Téma: Általános eszmecsere

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Iván Mutasd a hozzászólást
    jó-jó, de azért ha törekszik rá és figyel, akkor mondjuk nem 38 lesz vagy félkész, hanem csak 23-25 :-)

Persze most látom hogy a 100 nm-e már 125, úgyhogy tényleg :-(. De én is kijövök 180 ezer/nm-ből.
    Mire az utolsó tulipánt is elülteted, lesz az 220 is.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Mire az utolsó tulipánt is elülteted, lesz az 220 is.
    Az már nem a ház ára! A 180-ból azért tájépítészet nem jön ki, de pl viacolor, teraszok és járdák igen. Ha árajánlatot kérsz, a "tulipán" abban sem lesz benne, de még lehet hogy a járdák sem, és a kocsiút viacolorral!

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Persze most látom hogy a 100 nm-e már 125, úgyhogy tényleg :-(
    Amiben minden bizonnyal nincs benne a garázs, ~ 90E /nm.
    Én is elnagyoltam a teraszokat, tornácot az elején, de mire rendesen megcsinálom négyzetmétere ott lesz a nettó nm ár /2 körül..

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Pár dolog a kivitelezésben is biztos változni fog. Generálkivitelező kihúzva, sikerült találkoznom egy nagyon szimpatikusnak tűnő műszaki ellenőrrel, aki vállal majd olyat is, hogy besegít kivitelező választásba, építkezés lebonyolításban is. (nekünk első építkezés lesz)

A kivitelezés kb 1 évre van tervezve, most reálisan úgy néz ki, hogy jövő augusztus-szeptember környékén kezdenénk majd, és szerkezetkész állapot lesz majd meg 2014 végére. Ha az idő engedi, akkor egy gépészeti alapszerelés/vakolás, és 2015 tavaszáig már tud száradni a ház.

Bár még nincs meg a teljesen végleges terv, most úgy tippelem, hogy a 20M egy emelt szinítű szerkezetkész állapotig lesz elég.

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: vendash Mutasd a hozzászólást
    Pár dolog a kivitelezésben is biztos változni fog. Generálkivitelező kihúzva, sikerült találkoznom egy nagyon szimpatikusnak tűnő műszaki ellenőrrel, aki vállal majd olyat is, hogy besegít kivitelező választásba, építkezés lebonyolításban is. (nekünk első építkezés lesz)

A kivitelezés kb 1 évre van tervezve, most reálisan úgy néz ki, hogy jövő augusztus-szeptember környékén kezdenénk majd, és szerkezetkész állapot lesz majd meg 2014 végére. Ha az idő engedi, akkor egy gépészeti alapszerelés/vakolás, és 2015 tavaszáig már tud száradni a ház.

Bár még nincs meg a teljesen végleges terv, most úgy tippelem, hogy a 20M egy emelt szinítű szerkezetkész állapotig lesz elég.
    http://www.passzivhaznyiltnap.com/

Meg lehet nézni passzívházakat!!!

Ui: miért nincs ez itt reklámozva ????????????

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

http://www.passzivhaznyiltnap.com/

Meg lehet nézni passzívházakat!!!

Ui: miért nincs ez itt reklámozva ????????????
    Szerencsére nem csak passzívházak, és a megfelelő forumban van is róla bejegyzés
    http://www.passziv.net/forum/showthr...3204#post13204

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Sziasztok,

na, lassan végleges a terv, ha elkészül felteszem majd. Sajnos a garázs maradt házzal egyben, majd valahogy a lakott részekkel érintekző falak kapnak belül is szigetelést. Nem ideális a megoldást, de úgy néz ki nincs más választásunk.

Nem vagyok benne biztos, hogy értelmes a kérdés és lehet ezt így külön nézni, de ha a megcélzott kategória A+-nál jobb, milyen U-értékekkel kalkuláljak határoló szerkezeteknél? Vannak egyáltalán ilyen általános segédszámok? (ezt most csak annyira kell, hogy egy kb költségvetést összedobjak) Fal, padló, födém, hová mennyi szigetelés kerüljön.

A megcélzott U értékek szerintem: padló 0,2; falak 0,15; födém: 0,15; ablakból pedig a Premier Premium Line90-el számoltam eddig. Ha ezek az értékek megfelelőek, akkor még látok egy kis esélyt, hogy beleférünk a 20M-ba

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Sziasztok,

na, lassan kész a terv, felteszem majd. Sajnos a garázs maradt a lakótérrel egyben, majd a szobával érintekező fal a garázs oldaláról kap szigetelést. Nem optimális megoldás de nincs más.

Csak saját örömömre elkezdtem csinálni egy költségvetés félét. A tervezővel annyit beszéltünk, hogy a szigeteléseken könnyen tudunk változtatni a későbbiekben, anyagiak függvényében.

Egyelőre ez a terv, szerintetetek ebből összejön a végére egy erős A+ ház?

Paldó: 0,2 W/m2K
    Fal: 0,15 W/m2K
    Födém: 0,15 W/m2K

Ablakokból Premier PremiumLine90, amit néztem, az ára sem vészes, így még látos rá esélyt, hogy tényleg beleférhetünk a 20M-ba

Boli Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: vendash
    Sajnos a garázs maradt a lakótérrel egyben, majd a szobával érintekező fal a garázs oldaláról kap szigetelést. Nem optimális megoldás de nincs más.
    Az előírás nálunk (Érden) is hasonló. Nem lehet különálló épület a garázs, mindenképp egyben kell lennie a házzal. Ezt én sem szerettem volna, de a tervezőm kiötlötte a megoldást. A szövegezést már nem tudom pontosan, de valahogy annyi az előírás, hogy a garázsnak egy közös fala kell hogy legyen a házzal. Ennél több megkötés viszont nincs. Ezt nálam a tervezőm úgy oldotta meg, hogy adott a ház, ami egy külön épület és adott a garázs, ami szintén egy külön épület, közte kb 14 méter. A két épület egy fallal össze lett kötve, ami a garázs északi oldalának meghosszabítása és egyvonalban van a ház északi falának vonalával. Nem tudom mennyireérthető igy, de ha nem, teszek fel rajzot.

A tervezővel annyit beszéltünk, hogy a szigeteléseken könnyen tudunk változtatni a későbbiekben, anyagiak függvényében.
    Nos ezzel azért vigyázz! Nálam is kevesebb szogeteléssel (10cm) indult a tervezés, majd módosítva lett engedélyeztetés után 20cm-re. Ez viszont tervmódosítást igényel, ami plussz költség és plussz idő!
    Emellett a másik gond az előírt oldaltávolságok betartása. Nálunk ez 3 méter, amit a szigeteléstől kell mérni. Ha van előírt oldaltávolságod, akkor az első kapavágásnál már tudnod kell a szigetelés vastagságát, mert annak függvényében kell kitűzni az alapot.

Fal: 0,15 W/m2K
    Miből lesz a fal? Hogyan jön ki ez az érték? Nálam Porotherm 30HS tégla+20cm Austrotherm grafit reflex lett 0,11W/m2K
    Nekem azért is volt ez a 30-20centis szerkezet szimpatikus, mert a nyílászárok a téglafal külső síkjához lettek szerelve RAL beépítéssel, igy a végleges falszerkezetbe az ablakok pont középen vannak. Belső párkány 21cm, míg a külső 20.

Ablakokból Premier PremiumLine90, amit néztem, az ára sem vészes, így még látos rá esélyt, hogy tényleg beleférhetünk a 20M-ba
    Nálam ugyanez lett a befutó, kívül alu borítással. Az Internorm 1,8millióval lett volna több, bejárati ajtó nélkül. Bejárati ajtóval majdnem 3millával lett volna több.... Emellett a budaörsi Internorm-al volt több bajom is, ami azt mutatta nem igazán értenek a passzívházas ablakokhoz.
    Nekem nagyon bejöttek ezek a nyílászárók, tudják a passzívházas előírásokat és semmi gondom velük immáron 2 éve.

Regisztráció:
    2012.03.27.
    Összes hozzászólás
    131

Standard

"Nekem nagyon bejöttek ezek a nyílászárók, tudják a passzívházas előírásokat és semmi gondom velük immáron 2 éve."

Kivéve az üveg g értéket, ami 49% körüli. Déli oldalon pedig jó lenne a 60%...

2. odal, összesen 7 oldal ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket