3. odal, összesen 7 oldal ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 30 ennyiből: 68

Téma: Általános eszmecsere

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Boli Mutasd a hozzászólást
    Az előírás nálunk (Érden) is hasonló. Nem lehet különálló épület a garázs, mindenképp egyben kell lennie a házzal. Ezt én sem szerettem volna, de a tervezőm kiötlötte a megoldást. A szövegezést már nem tudom pontosan, de valahogy annyi az előírás, hogy a garázsnak egy közös fala kell hogy legyen a házzal. Ennél több megkötés viszont nincs. Ezt nálam a tervezőm úgy oldotta meg, hogy adott a ház, ami egy külön épület és adott a garázs, ami szintén egy külön épület, közte kb 14 méter. A két épület egy fallal össze lett kötve, ami a garázs északi oldalának meghosszabítása és egyvonalban van a ház északi falának vonalával.
    Azért mert egyben kell építeni, lehet teljesen külön szerkezet. Lásd pl. most Twokex házát, ahol egy tömegben épül (III.kerülteben sem lehet külön garázst építeni), de még a falazat anyaga is más.
    http://www.passziv.net/forum/showpos...4&postcount=25
    Szerintem inkább csak anyagi okai lehetnek, a külön szerkkezet alapozás dupla fal, tető kialakítás miatt érezhetően drágább megoldás, de majd Vendash megmondja.

Az általad említett megoldás egyébként nagyon elterjedt, manapság egyre több "ikerházat" látok, ahol néha a fal helyett csak egy pergola köti össze a két épületet, de így is egy épületnek számít (mert kettőt nem lehet építeni, a teleket pedig nem lehet megoszatni). Emiatt előbb utóbb szigorítani fognak a szabályokon szerintem.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mark Mutasd a hozzászólást
    "Nekem nagyon bejöttek ezek a nyílászárók, tudják a passzívházas előírásokat és semmi gondom velük immáron 2 éve."

Kivéve az üveg g értéket, ami 49% körüli. Déli oldalon pedig jó lenne a 60%...
    Fene tudja, hogy kell-e, nálunk is Premier van és kisgatyára kell vetkőzni ha pár órát besüt a nap...
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Illetve annyiban finomítanék a véleményemen, hogy furcsa módon amikor elfordul a nap, a hőmérsékleti görbe gyorsan visszaesik, gyorsabban, mint előtte hajnalban a ház normál kihűlési tempója. Olyan, mintha a padlót "elfelejtené" felmelegíteni a bejövő napsütés. A levegő fajhője kicsi, könnyen felmelegszik, de ahhoz, hogy a padlóra is komolyabb hatással legyen, lehet, hogy kell az a nagyobb g érték. Cserébe persze meg kell szokni az erősebb hőingadozást a házban.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete nap.png  
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2012.03.27.
    Összes hozzászólás
    131

Standard

Igen, én például hajópadlót/szalagparkettát tervezek, aminél télen jobb lenne a kő, amit felmelegít a nap. Nyáron meg rosszabb.
    Sok ablakgyártóval beszéltem, egyetlen egy tud szerezni az Internormon kívül 60%-os g üveget. Vele még tárgyalni fogok. Vagy marad nálam is a Premier.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Szia,

ma elautóztam felétek, egyre hangulatosabb az a domb, ahogy megtelik új házakkal Én is nézelődtem arra felé pár éve, de a legjobb telkeket már felvásárolták a hollandok, legalábbis azt mondták.

Ahogy a fotóidat nézem, nekede a felső utcában van a telked, pont a legjobb részen. Írnál pár részletet a vásárlásról (mikor, mennyiért és kitől), esetleg privátban?
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Szia,

köszönjük! Többit privátban

Boli Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Fene tudja, hogy kell-e, nálunk is Premier van és kisgatyára kell vetkőzni ha pár órát besüt a nap...
    Ez nálunk is pontosan így van. Ahogy kicsit is süt a nap, fűteni egyből nem kell abban a helyiségben.
    Azt pedig mindenki döntse el magában, megéri-e neki a többletköltséget (mi esetünkben ez 1,8 millió forintocska volt) a plussz 11% 'g' érték. Én inkább másra költöttem

Boli Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek
    Azért mert egyben kell építeni, lehet teljesen külön szerkezet. Lásd pl. most Twokex házát, ahol egy tömegben épül (III.kerülteben sem lehet külön garázst építeni), de még a falazat anyaga is más.
    http://www.passziv.net/forum/showpos...4&postcount=25
    Szerintem inkább csak anyagi okai lehetnek, a külön szerkkezet alapozás dupla fal, tető kialakítás miatt érezhetően drágább megoldás, de majd Vendash megmondja.
    Én teljesen külön akartam a garázst, olyannyira, hogy távolabb is van a háztól. 14 méter van a ház és a garázs fala között.

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek
    Az általad említett megoldás egyébként nagyon elterjedt, manapság egyre több "ikerházat" látok, ahol néha a fal helyett csak egy pergola köti össze a két épületet, de így is egy épületnek számít (mert kettőt nem lehet építeni, a teleket pedig nem lehet megoszatni). Emiatt előbb utóbb szigorítani fognak a szabályokon szerintem.
    Ez egészen pontosan úgy fest, hogy 1 fal + tetőszerkezet. A fal kötelező, a tetőszerkezet lehet pergola, de fedni kell azt is, legalább egy polikarbonát lemezzel. Legalábbis Érden ez így van. Persze a polikarbonát csak addig marad fent, amíg átveszi a hatóság

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

"Alacsony energiaigényű ház

A "low-energy building", magyarul alacsony energiaigényű családi ház jelentése változott az idők folyamán és változik attól függően is, hogy melyik országban járunk. Épp ezért bátran kérdezzünk vissza, ha valaki alacsony energiaigényű házat fog nekünk tervezni, vagy építeni, netán ilyen házat szeretne nekünk eladni, hogy mégis mit ért alatta. Mi az é z s é építészirodában az alacsony energiaigényű ház alatt az értjük, hogy a fűtés nettó energiaigénye kevesebb, mint 40 kWh/m2/év. És egypár tulajdonság, ami már a tervezés során kézzel fogható:
    • kompakt tömegformálás
    • külső falak U-értéke 0,2 W/m2K (jelenlegi magyar követelmény 0,45 W/m2K, de ez várhatóan 2012-ben szigorodni fog 0,3 W/m2K értékre)
    • tető és padlásfödém U-értéke 0,18 W/m2K (jelenlegi magyar követelmény 0,3 W/m2K)
    • jól záródó nyílászárók 2 rétegű, low-E bevonatos üvegezéssel, üvegezés U-értéke 1,1 W/m2K
    • alacsony hőmérsékletű hőleadó felületeket kiszolgáló hőtermelő rendszer
    • épület "becsövezése", hogy később alkalmas legyen hővisszanyerős szellőztetésre és napkollektor által termelt napenergia hasznosítására
    Összességében az alacsony energiaigényű épület túlszárnyalja a mai kor követelményeit, racionális áron megvalósítható és fel van készítve olyan ma is elérhető megoldásokra is, amik tömeges elterjedésére gazdasági okokból még egy kicsit várni kell. Az alacsony energiaigényű ház (fórumokon néha AE-háznak is említik) tehát minden szempontból értékálló."

http://www.csaladihaztervezes.hu/blo...kategorias-haz

Hmm, ezt most találtam és kicsit meglepett... ez pl falnál azt jelenti, hogy AE házhoz elég lehet a 30 cm PTH 14cm sima EPS80-al? (ezses falszerkezet kalkulátor)

Nézegettem a házaitokat, nagyon sokan a grafitos EPS-t választottátok. Ha esetleg valaki benéz ide: én úgy néztem, hogy ugyan azt a hőátbocsátási tényezőt olcsóbb elérni sima EPS-el. Ha nem gond az 50cm vastag fal, milyen érvek szólhatnak a grafitos szigetelés mellett?

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: vendash Mutasd a hozzászólást
    "Alacsony energiaigényű ház

A "low-energy building", magyarul alacsony energiaigényű családi ház jelentése változott az idők folyamán és változik attól függően is, hogy melyik országban járunk. Épp ezért bátran kérdezzünk vissza, ha valaki alacsony energiaigényű házat fog nekünk tervezni, vagy építeni, netán ilyen házat szeretne nekünk eladni, hogy mégis mit ért alatta. Mi az é z s é építészirodában az alacsony energiaigényű ház alatt az értjük, hogy a fűtés nettó energiaigénye kevesebb, mint 40 kWh/m2/év. És egypár tulajdonság, ami már a tervezés során kézzel fogható:
    • kompakt tömegformálás
    • külső falak U-értéke 0,2 W/m2K (jelenlegi magyar követelmény 0,45 W/m2K, de ez várhatóan 2012-ben szigorodni fog 0,3 W/m2K értékre)
    • tető és padlásfödém U-értéke 0,18 W/m2K (jelenlegi magyar követelmény 0,3 W/m2K)
    • jól záródó nyílászárók 2 rétegű, low-E bevonatos üvegezéssel, üvegezés U-értéke 1,1 W/m2K
    • alacsony hőmérsékletű hőleadó felületeket kiszolgáló hőtermelő rendszer
    • épület "becsövezése", hogy később alkalmas legyen hővisszanyerős szellőztetésre és napkollektor által termelt napenergia hasznosítására
    Összességében az alacsony energiaigényű épület túlszárnyalja a mai kor követelményeit, racionális áron megvalósítható és fel van készítve olyan ma is elérhető megoldásokra is, amik tömeges elterjedésére gazdasági okokból még egy kicsit várni kell. Az alacsony energiaigényű ház (fórumokon néha AE-háznak is említik) tehát minden szempontból értékálló."

http://www.csaladihaztervezes.hu/blo...kategorias-haz

Hmm, ezt most találtam és kicsit meglepett... ez pl falnál azt jelenti, hogy AE házhoz elég lehet a 30 cm PTH 14cm sima EPS80-al? (ezses falszerkezet kalkulátor)

Nézegettem a házaitokat, nagyon sokan a grafitos EPS-t választottátok. Ha esetleg valaki benéz ide: én úgy néztem, hogy ugyan azt a hőátbocsátási tényezőt olcsóbb elérni sima EPS-el. Ha nem gond az 50cm vastag fal, milyen érvek szólhatnak a grafitos szigetelés mellett?
    Miközben egyetértek veled és tényleg érdekes a dolog, 1 mondathoz fűznék egy megjegyzést. Az ominózus mondat:

" az alacsony energiaigényű épület túlszárnyalja a mai kor követelményeit,".

Erről azt gondolom hogy pr. Ők ilyet csinálnak és ezt próbálják "érv-szerűsíteni".

De nem a kor követelményeit szárnyalja túl, hanem csak a kor "tömeg-színvonalát". Mert szerintem a kor követelménye az a passzívház lenne, sőt még inkább az autonóm vagy aktív ház(!)tekintve hogy irgalmatlanul drága és fogyóban van az energia. És azért is mert 2014-hez közeledve - elvárható a technikától, technológiától az az építészeti és építkezési szint, hogy az embernek ne úgy kelljen élnie hogy a gatyája megy rá a ház rezsijére, ahelyett hogy mondjuk a gyerekét járatná jó egyetemre!

De amúgy tökre igazad van abban, hogy lehet esetleg ésszerűbben is költekezni.......

UPDATE:

A ÉZSÉ kalkulátorát én is használtam, és meglepett az hogy a phpp falszerkezet kalkulációja rosszabb értéket ad az ézsé kalkulátoránál. Nem sokkal, de rosszabbat.
    Ez azért elgondolkodtat.

Ezt is ők írják:

"A+-os épület kivitelezését 111 000 Ft+ÁFA/m2 kezdőártól tudjuk vállalni, az alacsonyenergiáshoz képest a különbség, hogy a sima A+-os házat nem feltétlenül készítjük elő más gépészeti megoldások fogadására és nem feltétlenül felületi hőleadókkal (padló és vagy mennyezet fűtés) készül!"

Azért ezt a bruttó 140.970 ft-os négyzetméter árat megnézném mit tartalmaz..........Ez az ár már az önerős kivitelezés környékén van....szerintem.

3. odal, összesen 7 oldal ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket