1. odal, összesen 7 oldal 123 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 68

Téma: Általános eszmecsere

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Lächeln Általános eszmecsere

Sziasztok!

Régóta olvasgatom már a fórumot, mi is építkezés előtt állunk, most már nagyon közel.

Építési telek már meg lett vásárolva, nem pont ideális, az eleje lejtős, de nagyon szép helyen, látszik az egész város, háttérben a Gerecse.

Van esetleg valakinek tapasztalata az ézsé kft-vel? Főleg szaktudás hiányában szeretnénk az egész építkezést generálkivitelezővel elintézni, őket szimpatikusnak találtam, bár nem vettem még fel velük a kapcsolatot.

A tervezett ház kb netto 100nm2, A+ a megcélzott kategória, és jó lenne ha bele tudnánk férni egy 20M Ft-os keretbe.

Még idén szeretnénk megterveztetni a házat, építkezés csak jövőre. Remélem nem hamarkodtam el a fórumnyitást
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete P1030305.JPG   P1030306.JPG   P1030309.JPG   P1030310.JPG  

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Szia!

Ézsével kapcsolatban.
    Szerveznek néha szemináriumot építkezőknek, én egy ilyenen voltam.
    Korrektnek tűntek, sok gyakorlati tapasztalatot megosztottak a hallgatósággal.
    Esetleg rákérdezhetsz nem-e lesz idén is ilyen, nem árt ebben a fázisban és ismerkedni is jó
    Árban kb. a felső közép kategóriába tartoznak. (Inkább felső)

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Szia,

a blogjukat olvasom rendszeresen, szimpatikusnak tűnnek. A tervezés nem tartozik a legolcsóbbak közé, de ha valamin nem akarok spórolni, az egy normális tervező, eddig ebben az egyben vagyok biztos

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: vendash Mutasd a hozzászólást
    ...de ha valamin nem akarok spórolni, az ...
    folytatom: az, amit utána nem tudok ki / lecserélni.

így kezdődik, én is így építkezek vagy 3 (4) évig

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Kérsz saját alfórumot?

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Köszi, szerintem egyenlőre jó itt, ha lesznek legalább vázlattervek, majd akkor. Dokumentálok majd mindent, az első kapavágástól :-)

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Nah, szép lassan haladunk előre, már majdnem végleges az alaprajzunk. Időközben bővült a család, úgyhogy nem tudtunk 100%-al az építkezésre koncentrálni, valószínűleg a kezdés átcsúszik a jövő évre.

Fájó pont, hogy épülettől külön álló fedett autótárolót nem lehet építeni ezen a környéken, úgyhogy lesz egy egyállásos épülettel egyben lévő garázs. A tervezett 100 netto nm-be sem igazán sikerült beleférni, a vége garázs nélkül 125nm körül lesz, de minden szempontból elégedettek vagyunk az alaprajzal, minden jól használható méretűnek tűnik/jól berendezhető. A tervezett 20M-ba nem fogunk beleréfni, az már biztos, pedig még el sem kezdtük. De eddig biztos vagyok benne, hogy jó döntéseket hoztunk, sokkal rosszabb lett volna később szembesülni vele, hogy minden pont egy kicsit kisebb, mint kéne.

A cél továbbra is az A+(+)

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: vendash Mutasd a hozzászólást
    Sziasztok!

Régóta olvasgatom már a fórumot, mi is építkezés előtt állunk, most már nagyon közel.

Építési telek már meg lett vásárolva, nem pont ideális, az eleje lejtős, de nagyon szép helyen, látszik az egész város, háttérben a Gerecse.

Van esetleg valakinek tapasztalata az ézsé kft-vel? Főleg szaktudás hiányában szeretnénk az egész építkezést generálkivitelezővel elintézni, őket szimpatikusnak találtam, bár nem vettem még fel velük a kapcsolatot.

A tervezett ház kb netto 100nm2, A+ a megcélzott kategória, és jó lenne ha bele tudnánk férni egy 20M Ft-os keretbe.

Még idén szeretnénk megterveztetni a házat, építkezés csak jövőre. Remélem nem hamarkodtam el a fórumnyitást
    Szia!

Szép helyen lesz a ház, gratula.

Azért a 20-ba simán beleférhetsz ha ügyes vagy!
    Persze ez függ pár dologtól:
    -tudsz-e beletenni élőmunkát?
    -mennyit?
    -vállalod-e a szervezést, vagy kiadod generálba?
    -adott esetben vállalsz-e kompromisszumot, pl egy-két tized U-értékért cserébe pl nem internorm ablakot veszel, hanem mondjuk holz-teamet. Itt sok millió lehet a különbség.
    - sok jó döntést és optimalizált döntést kell hozni.
    - nem hagyod magad belehajszolni több milliós gépészetbe, 4-5 millás szellőztetőkbe
    szóval sok dolog van amitől sokkal jobb nem lesz egy ház csak sokkal drágább!
    amitől jobb lesz, az az ha azért minőségi cuccot veszel oda ahová kell, és odafigyelsz a részletekre.
    Az enyém is csak A+ lesz, bár annak a teteje felé, de kompromisszumokra kényszerültem.
    Ha tervezik, kérhetsz részletes kiviteli tervet ( szerintem drága, de sok bajt megelőzhetsz). De ha kérsz akkor jól gondold át mit szeretnél, mert annak nincs értelme hogy kifizeted és utána sok helyen eltérsz!
    Még a tervezőhöz menés előtt agyaljál sokat, mert a tervezőkkel nem mindig könnyű megértetni hogy mit miért akar az ember! Könnyen megetetnek milliós csicsákkal meg vacak tornyokkal, aztán rohangálhatsz hogy nem azt akartad....készülj fel rá hogy ötletelni fognak és eljátszák majd a hajthatatlant!
    És egyet ne felejts el soha: TE FIZETSZ! Mások meg táncolnak! Ezt néha én is elfelejtettem, gond is lett belőle.
    jól gondold át a konstrukciókat: hány centi hőszigetelést akarsz a padlóba, milyen csöveket akarsz vinni benne stb. Ezeket kell előre tudni, mert utólag a magasságokkal a legnehezebb játszani! Pl én se figyeltem erre az elején: a tervező tervezett egy 18 cm-es padló konstrukciót. Ebbe jóindulattal 10 cm hőszig fér bele. Mert kell ugye aljzatbeton, meg burkolat is. aztán rájöttem hogy nekem kevés a padlóba 10 centi, úgyhogy úgy módosítottam, hogy nem lesz aljzatbeton (6-8 cm), hanem mindenhol hajópadló lesz, a konyhába is. Így befér 15 cm lépésálló grafit a padlóba.

Szóval vannak buktatók. Fórumozz sokat és hajrá :-) !!

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Iván Mutasd a hozzászólást
    Azért a 20-ba simán beleférhetsz ha ügyes vagy!
    Ne ámítsd, semmi esélye nincs a 20 misibe beleférni

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Ne ámítsd, semmi esélye nincs a 20 misibe beleférni
    jó-jó, de azért ha törekszik rá és figyel, akkor mondjuk nem 38 lesz vagy félkész, hanem csak 23-25 :-)

Persze most látom hogy a 100 nm-e már 125, úgyhogy tényleg :-(. De én is kijövök 180 ezer/nm-ből.

1. odal, összesen 7 oldal 123 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket