Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 7 ennyiből: 7

Téma: Lebegő lépcsők

Regisztráció:
    2013.02.13.
    Összes hozzászólás
    189

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Éló!

Igen, nálam az első linkhez hasonló, vas vázas megoldás van. Fém váz, hegesztett lépcsőfokok. Gipszkartonnal lesz elburkolva az oldala, a lépcsőfokokra talán fából, talán más erősebb anyagból lesz a dobozolás, és ez lesz textillel bevonva.
    Anonim Loxone Tulajdonosok - Éljen a SkyNet! https://sites.google.com/site/htpconweb/

Regisztráció:
    2013.02.13.
    Összes hozzászólás
    189

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: bandyTA Mutasd a hozzászólást
    Éló!

Igen, nálam az első linkhez hasonló, vas vázas megoldás van. Fém váz, hegesztett lépcsőfokok. Gipszkartonnal lesz elburkolva az oldala, a lépcsőfokokra talán fából, talán más erősebb anyagból lesz a dobozolás, és ez lesz textillel bevonva.
    Készen vásároltad a hozzávalókat vagy te keszitetted/barkacsolat ?
    Terv utan csinalod a lepcsoket, vagyis a tervezod keszitette a tervet,es azutan alitod ossze ?

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Teljes mértékben lakatos munka volt, helyszínen hegesztve. Bár most, hogy kérdezed, azt hiszem volt, amit a műhelyben előre megcsináltak, talán a lépcsőfokokat, illetve egy sablont, az illesztéshez. Rettenetesen sokat kutattam utána, volt aki meg se próbálta, volt, aki olyan árat mondott, hogy egyértelműen ne kelljen foglalkoznia vele, és olyan is akadt, aki próbálkozott, de nem merte elvállalni. Aztán egy véletlen folytán sikerült egy csapatot találnom, akik elvállalták. Akkor már részben készen volt a terv, nagyon nem is lehetett színezni, mert minden méret adott volt, abba kellett elférni.

Te melyik megoldásban gondolkozol, mert a linkelt képeket én három kategóriába sorolnám. Ami biztos, az üveglépcsőről lebeszélnélek, jól néz ki képen, megvilágítva, de minden más ellene szól.
    Anonim Loxone Tulajdonosok - Éljen a SkyNet! https://sites.google.com/site/htpconweb/

Regisztráció:
    2013.02.13.
    Összes hozzászólás
    189

Standard

Teljes mértékben lakatos munka volt, helyszínen hegesztve. Bár most, hogy kérdezed, azt hiszem volt, amit a műhelyben előre megcsináltak, talán a lépcsőfokokat, illetve egy sablont, az illesztéshez. Rettenetesen sokat kutattam utána, volt aki meg se próbálta, volt, aki olyan árat mondott, hogy egyértelműen ne kelljen foglalkoznia vele, és olyan is akadt, aki próbálkozott, de nem merte elvállalni. Aztán egy véletlen folytán sikerült egy csapatot találnom, akik elvállalták. Akkor már részben készen volt a terv, nagyon nem is lehetett színezni, mert minden méret adott volt, abba kellett elférni.

Te melyik megoldásban gondolkozol, mert a linkelt képeket én három kategóriába sorolnám. Ami biztos, az üveglépcsőről lebeszélnélek, jól néz ki képen, megvilágítva, de minden más ellene szól.
    Beton lépcsős megoldásban , amit fával burkolnák, csak azt nem tudom hogy mennyire egyenletesen tudjak ezt a mesterek kivitelezni .Mert az egy dolog hogy megvan a terv hozza, csak azok a lepcsok egyformak is kellene legyenek .

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Amit nem robot gyárt le, az soha nem lesz pontos... Pláne egy építkezésnél. Lehet rá törekedni, csak sok esetben nem kivitelezhető, illetve nem éri meg a ráfordított energia. Az én lépcsőm sem lett milliméterpontos, holott sablonnal dolgoztak... Elég ha egy kicsit elhúzza a hegesztés, és a végére szépen összeadódik. Senki nem veszi észre, de én tudom.

Úgy tudod ezt kivédeni, ha tudatosan tól- ig- méretben gondolkozol. A végső fa burkolat lényegesen precízebb lehet, mint a zsaluzott beton. 1-2 cm minden irányba, és van tered. Persze még mindig megvan annak az esélye, hogy valami nem úgy sikerül... Olyankor lehet rögtönözni.

erzeu Vendég

Standard

Amit nem robot gyárt le, az soha nem lesz pontos... Pláne egy építkezésnél. Lehet rá törekedni, csak sok esetben nem kivitelezhető, illetve nem éri meg a ráfordított energia. Az én lépcsőm sem lett milliméterpontos, holott sablonnal dolgoztak... Elég ha egy kicsit elhúzza a hegesztés, és a végére szépen összeadódik. Senki nem veszi észre, de én tudom.

Úgy tudod ezt kivédeni, ha tudatosan tól- ig- méretben gondolkozol. A végső fa burkolat lényegesen precízebb lehet, mint a zsaluzott beton. 1-2 cm minden irányba, és van tered. Persze még mindig megvan annak az esélye, hogy valami nem úgy sikerül... Olyankor lehet rögtönözni.
    Sziasztok, arra van valami ötletetek, hogy lehet egy ilyen lépcsőt bababiztossá tenni? Nekünk ilyen van és a gyerkőc most kezdi/kezdené felfedezni... Zártszelvény keret, arra alulról gipszkarton, felülről vmi fa, azon padlólap, körben szálcsiszolt lemez... Gondoltam rá, hogy építenénk egy kvázi burkoló lépcsőt... csak nem tudom, lehet-e azt rögzíteni megfelelően roncsolás nélkül, nehogy az egész cucc lecsússzon velünk... vmi ilyesmit:
    http://www.csengineering.co.za/sites...s/DSC02210.JPG

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket