2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 12 ennyiből: 12

Téma: Szelöztetés

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: laurenthu Mutasd a hozzászólást
    entalpias szerintem nalunk nem annyira erdemes, foknet telen, ha jol ertetem amit olvastam
    Télen entalpia csere nélkül 30% körülre lemehet a páratartalom, ez a lényeg.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: laurenthu Mutasd a hozzászólást
    Nem ez eppen nem annyira izgat - entalpias szerintem nalunk nem annyira erdemes, foknet telen, ha jol ertetem amit olvastam. Inkabb az elo es utofutes izgat... Lattom mindent amit lehet csinalni, es gondolkodom hogy mit erdemes...
    Előfűtés csak a gép védelme (ne álljon le a légszállítás teljesen) miatt kell. Ezt már a legtöbb jó hatásfokú hőcserélős gép vagy csak programból vagy kiegészítő szeleppel megoldja. Programban addíg tolja el a beszívás és kifújás arányát amedig a kifújt levegő nem fagy illetve leolvasztja az esetleges fagyást. A másik megoldás kinyit egy szelepet, ami a gépészeti helyiség levegőjét keveri be így akadályozza meg a fagyást a hőcserélő előtt.

Lényeg a lényeg, előfűtés(lefagyás) problémáját a gépek már megoldják, ugyanakkor ha te csinálod, akkor minimális a nyereség energetikailag, mivel azonnal ki is dobod annak az energiának 90%-át.

Utófűtés (hűtés?) fontosabb, mivel alapvetően befolyásolhatja a hőérzetet. Persze csak akkor, ha a bentlakókra direktben érkezik a friss levegő. Ezt sok féle képpen el lehet és kell kerülni: befújó anemosztát formája, légterítése nagysága és elhelyezése ks mind mind számít. Pl. Ha olyan design nappalid lesz, ahol a mnnyezet több szintű gipszkarton, akkor annak a lépcsőnek a mentén méterek állnak rendelkeésre, hogy hosszú légrácsokon engedd be a levegőt. Se látszani nem fog, se érezni nem lehet mivel olyan lassú és elosztott lesz a beérkező akár 16fokos levegő.

Utófűtésre a hőszipkád által megtermelt melegvíz, nem lesz elég meleg (a padlófűtés miatt a HMV-hez 40 fok fölé nemigazán éri meg belőni a rendszert) csak nagy hőcserélővel lesz elég temperálásra is. Persze ez számít komfortban, ha a légszelepek fent leírt elhelyezése nem lett teljesen jó.

Hogy személyes példàt is írjak, nálam a hálóban érzem az ágyban a levegő mozgást, ami télen utófűtés nélkűl nem mindíg volt kellemes. Ugyanakkor most imádom, hogy ugyanebben a helyzetben egy gyenge hűvös szellőt érzek az arcomon.

Én a helyedben elkezdeném használni a rendszert, és ha a komfort megkívánja, akkor utólag beszereltetnék egy villamos utófűtést. Ennek csak ötven centi hely kell a kialakított befújó gerinc vezetékben, valamint kb 50 000ft a költsége.
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket