Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 4 ennyiből: 4

Téma: 2013 Nyara(?), azaz hosszú idő óta a leghidegebb ilyen évszak

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard 2013 Nyara(?), azaz hosszú idő óta a leghidegebb ilyen évszak

A héten, azaz a naptári nyár harmadik napján kénytelen voltam a fűtést visszakapcsolni, mert 21 fok már hideg nekem. Különösen hogy megszoktam, hogy télen is rövidnadrágban pólóban vagyok itthon.

Kb. pont két hónapja nem fűtök, ugyanis a márciusi havazásal extra hosszú tél után még április 1.-ig kellett idén fűtés.

Nálatatok mi a helyzet?
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Én is gondolkoztam ezen, mert ahol voltunk pár napja ott 18C volt és be kellett gyújtani

Nálunk még 22C van, a HMV is mindig megvan a koliból, a hőszivattyú április elejétől áramtalanítva van.
    De azért hihetetlen, hogy pár hete még milyen melegek voltak, akkor a hűtést is elindítottam.
    Sőt, ne utaljátok nagyon, de a medence vize már 30 fokos is volt, most már csak 24C
    Nagyon sokat számít egy vékony, 1 rétegű polikarbonát fedés rajta. Nappal sokkal többet melegszik, mint amennyit éjszaka lehűl. Bár pár napja nincs nap csak eső, ezért hűlt le.
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Mi most földszinti lakásban lakunk. Tipikusan kánikulakor járunk itt jól, míg mindenki lassan megfő, nekünk akkor kezd el melegünk lenni.
    A mostani időjárásban mi is feltekertük a termosztátot.
    Radiátoros fűtés van, a (meleg burkolatos) padló olyan hideg volt (garázs van alattunk), hogy fázott a lábunk..

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Mi begyújtunk ha a hőmérséklet az elviselhetőségi határ alá esik (ami 23 fok ). Egy vödör fa és helyreáll a világ rendje.

Ha egész nap borult az idő, a két napkollektor nem tud elég melegvizet csinálni már, a hőszivattyú el-elindul.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket