2. odal, összesen 5 oldal ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 20 ennyiből: 48

Téma: Általános témák

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard

Update:
    Múlt hét csütörtökön megkaptuk postán a határozatot, meg az egyik szomszéd is. Vele alá is írattuk a lemondatót.
    A másik szomszéd még ehét kedden sem kapta meg, úgyhogy telefonáltam az építési osztályra ez ügyben. Ott mondták, hogy újra kipostázzák neki.
    Tegnap beszéltem a szomszéddal, egyben kapta meg mind a kettőt. Magyar Posta, én így szeretlek.
    Hétfőn megyek be a jogerős pecsétért, aztán végre kezdhetünk jövő héten.

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard

Ma végre a másik szomszédék is aláírták a lemondót. Holnap hivatal, remélem rápecsételik a "jogerős"-t.

Délutánra jön egy kis markesz, azzal kapirgálunk kicsit (előzetes tereprendezés). Aztán, ha belefér még holnap, ha nem, akkor kedden kitűzés. Utána meg tényleg indulhat a móka. Gépek készenlétben, beton is.

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard

Fél órája megkaptuk a jogerős pecsétet! Hallelujja!

Tegnap délben megkaptuk a statikustól az alapozási tervet. Köpni-nyelni nem tudtam. Kivitelező szerint is igen erőteljesen túl van biztosítva az egész. Mondta, hogy ilyen alapot családi háznál még nem látott. Mindegy. Egyszer lehet, hogy majd egy felhőkarcolót felhúzunk rá, azt is elbírná.
    A zsebem már kisírta magát a plusz kb. 200e ft beton miatt. Túl vagyunk rajta.

Tegnap reggel csináltunk egy kis tereprendezést a telken, majd délután elkezdtük a kitűzést. Mivel késő délután kezdtük, így a nappali része már nem fért bele, azt ma délután befejezzük. Talán a mai napba belefér a kiszórás is. Holnap (kiszórástól függően délelőtt, vagy délután) pedig jön a gép ásni az alapot. Péntek és/vagy szombaton sávalap öntés.

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard

Update

Kicsit le kell lassulnom. Az építőiparban tevékenykedők úgy látszik nem bírják a tempómat.
    Nincs kőműves három nap múlvára, mert mindenki fullon van munkával. Hogy is van akkor ez a "válságban az építőipar" duma?!?!
    Na, mindegy. Történt egy kis átprogramozás, a kitűzés nagy részét befejeztük ma este. Hétvégén befejezzük a hiányzó kontroll pontok kitűzését. Szerdán szórunk, csütörtökön ásunk, pénteken jön a beton. Jövő héten talpgerenda öntés.
    Ez most már teljesen lefixálva elvileg, de azért nem vagyok nyugodt.
    Cserébe a jogerősítésen kívül is történt még jó dolog. Sikerült betont szerezni igen jó áron. Úgyhogy összességében végülis pozitívan zárul a nap.
    Összefoglalva a mai nap építkezéssel kapcsolatos történéseit: engedély jogerős, jó árú beton lebeszélve, ház alapjainak a kitűzése kész, alapozás-talpgerendák ütemterve újratervezve, most már mindenkinek elfogadható módon.

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard

Javítani akartam az előzőt, de már napok óta valami gebac van a fórummotorral, és így nem engedte, így új postba írom:

Néztem 10 centis XPS-t. Isomastert találtam 3300 Ft/tábla áron Új Ház Centrumos tüzépen. Ez nekem jónak tűnik így elsőre, alku nélkül. Szerintetek? Illetve az Isomaster milyen minőségű, van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? (Csak épp a tüzép mellett mentem el, és betértem, nem célirányos keresés volt.)

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: varvick Mutasd a hozzászólást
    Néztem 10 centis XPS-t. Isomastert találtam 3300 Ft/tábla áron Új Ház Centrumos tüzépen.
    Tavaly 30 alatt sikerült szerezni fibrostir-t, és styrofoam-ot is. (Számlával ~27E)
    Utóbbi már nem hiszem hogy van, mert bezárt a gyár, a maradék készletet szórhatták ki.
    Ez ugye tavaly, és Bp. Idei miskolci árakat nem ismerem

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard

Köszi! Iránynak megteszi.

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard

Alap végre kitűzve, kiszórva. Holnap ásás. Hétfőre berendelve a beton, meg a vas is meg van holnapra. Kicsit csúsztunk, de legalább most már tényleg kezdünk.

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard

Sziasztok!

Egy olyanban kérném a segítségeteket, hogy ti hol vettétek az anemosztátokat? Amiket most hirtelen találtam a neten, az mind legalább 100-as csőátmérőhöz van. Nekem meg ugye 75-ös Helios csövek vannak berakva.
    Valamint kellene egy darab padlóba való befúvó rács is, amit szintén nem találok ekkora csőhöz.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Szia!

Rég hallotunk felőled! Remélem belaktátok a házat.
    Szerintem a korrekt működéshez csatlakozó doboz beépítése szükséges, ezekhez vannak méretezve a rácsok és anemosztátok, tehát nem közvetlenül a csőre teszed. Ez az elem árán felül utólag jó kis vésés jelentene, szóval lássuk tud-e valaki direktebb megoldást!

2. odal, összesen 5 oldal ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket