1. odal, összesen 4 oldal 123 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 31

Téma: Mogersdorfi energiatakarékos ház (Általános eszmecsere)

Norbee8510 Vendég

Standard Mogersdorfi energiatakarékos ház (Általános eszmecsere)

Norbee8510 Vendég

Standard hőhidak

Csatolok 2 képet amin bejelöltem 5 pontot ami szerintem hőhidas.
    Kíváncsi lennék a véleményetekre, ill. arra, hogy szerintetek hogyan lehetne megszüntetni ezeket a hőhidakat.

Az élettér-garázs elválasztás kritikus pontjai (1,3,4,5).
    A födém és padló két oldala, és 2 vonal ahol a falak találkoznak.
    A padlónál el lehetne XPSel választani a rétegeket (5)?
    A födémnél (4)??? A hőhidas rész 3xnak szigetelése alul felül? Schöck Isokorb elemek mint Andreasnal (6m fesztávolság!)?
    A falak közé mit lehetne tenni (1,3)?
    A 2es pontnál különálló oszlop? Az oszlop és a fal között megmaradna 25cm EPS.

Ha valaki talál még hőhidat azt is bejelölheti!
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

2-es ponthoz nekem is lesz hasonló.
    Az oszlopot nekem muszáj a falra rakni, mert kicsi a terasz. Ha lehetne biztos kijjebb raknám, és mögötte szigetelnék. Nekem marad az oszlop szigetelése. Ami persze gyengébb mint máshol, de mivel (neked is) az előszoba felé van a hőhíd, annyira nem izgat. Oda úgysem kell 23 fok, ezért a veszteség is csökken.. AEH-nál nem nagy tétel.

Norbee8510 Vendég

Standard elmélkedés

Összegyűjtöttem pár gondolatot a leendő házunkkal kapcsolatban:

1. Szürke víz. Lesz kutunk aminek a vizét WC öblítéshez, öntözéshez és mosógéphez szeretnénk használni. Azon gondolkodtam, hogy a mosogató és mosógéphez érdemes lenne meleg vizet vezetni. Nem-e túl bonyolult ,ill. megéri-e a szürke vizet melegíteni a mosógépnek? Ha a hőszivattyúval állítom elő a meleg vizet, akkor valószínűleg lesz egy bonyolultabb gépészetem, és a HMV előállításhoz 1es COPvel működő HSZval sem nyerek semmit, de egy napkollektorral lehet érdemes lenne kombinálni a dolgot. Ha nem kombináljuk a két megoldást, akkor mi éri meg jobban a szürke vizet a mosógép melegíti fel, vagy HMVet vezetni a mosógépbe?
    2. Hővisszanyerős szellőztető tapasztalatok (ezt lehet a megfelelő fórumban kellene feltennem). Én Hovalban gondolkodom. Nem szoktunk sokat főzni, de aggaszt a konyhai elszívás. Ki hogy tudta ezt megoldani, vagy egyszerűen sima elszívó, és kivezetni a falon (vagy vegyek Zehndert)?
    3. Fal-alap hőhídmegszakítás. 25ös PTH téglafalunk lesz, ezt lehetne EPS gyönggyel tölteni, vagy Ytong az első sorba, esetleg Proton T8? Mi lenne a legjobb (olcsó, jó, egyszerű)?
    4. XPS az alapba. Van több építkező a fórumon aki nem rakott az alapba XPSt. Mennyivel romlik így a fűtési hőigény, ill. ha EPSel pótolod (a megfelelő helyen), akkor visszajön-e az eredeti érték. Érdemes-e hirdetés útján a megmaradt, vagy építkezés elmaradása miatt eladó szigetelést venni?
    5. Lefolyó. Ki hova tenne, ill. tett lefolyót? Garázs, gépészet, háztartási helyiség?
    6. Nyílászáró. A fa csak szebb, vagy jobb is mint egy műanyag. Ki az a gyártó aki még tud hasonló minőséget és technológiát mint az Internorm? Josko, vagy a Hoco?
    7. Házautomatizálás. Mennyibe fog fájni nekem a Loxone? Megéri-e, ha kiváltom a szellőztető, fűtő, árnyékoló, riasztó, esetleg öntöző vezérlést vele, vagy ezt nem lehet megtérülés szempontjából vizsgálni? Fontosabb a kényelem, hogy egy eszközről tudok mindent irányítani?
    8. Résfolyóka. Kell-e a terasznál?

Egyszer ennyi! Remélem nem túl fárasztó gondolatok! Várok minden negatív, és pozitív hozzászólást!

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Pár kérdésre pár gondolat:
    Konyhai elszívásnál olyat használj aminek zsírfogója van és aktív szenes a szagok semlegesítésére. Így nem kell kifújnod a házon kívülre semmit.A többit elvégzi a központi szellőztetés.
    A faablak szebb, de nem jobb, mint a műanyag (szerintem). Egyikkel sem jársz rosszul, ha minőségit veszel. Internorm, FG Passzív, Actual, stb.
    Hogy mennyivel romlik a fűtési igényem című kérdés.... na ez az a pont, ahol egy PHPP számítás (tehát a tervező/építész) csodákra képes és simán behozza az árát, ezt érdemes rá bízni.
    Nekem is van kérdésem. Az adatlapon a számított fűtési hőigény: 33,68 kWh/m²a. Ez relatíve sok. Szerintem érdemes legalább egy 20-25kWh/m²a házat építeni... Vagy gazdasági megfontolás az egész?

Norbee8510 Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Nekem is van kérdésem. Az adatlapon a számított fűtési hőigény: 33,68 kWh/m²a. Ez relatíve sok. Szerintem érdemes legalább egy 20-25kWh/m²a házat építeni... Vagy gazdasági megfontolás az egész?
    Ezen nem gondolkodtam még. Igazából 36kWh/m²a alá akartuk vinni. Az idei évre Burgenland tartomány a támogatások igénybevételéhez ezt a határt szabta meg (tavaly még 42kWh/m²a volt).
    A fűtési hőigényt itt egy más programmal számolták mit a PHPP. Az energiatanúsítványhoz minden tartomány más programot írhat elő. Az adatlapon az 1.pdf a tanúsítványunk.
    Energetikai szempontból nem ideális a ház formája sem. Ha 2 szintes négyszög forma lenne biztos jobb értékünk jött volna ki, de fontosabbnak tartottuk a formai elképzeléseinket, mint a hőigényt. Valamit valamiért.

Úgy gondolod érdemes lenne 20-25kWh/m²a kihozni? Te min változtatnál?

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Norbee8510 Mutasd a hozzászólást
    [*]Lefolyó. Ki hova tenne, ill. tett lefolyót? Garázs, gépészet, háztartási helyiség?
    Nálam a garázsban, a gépészeti helyiségben és a fürdőszobában is lesz.
    Lent 2 visszacsapó szelepes, a fürdőben meg egy kisebb bűzzárós.

Visszamaradt cuccot én simán megvennék, ha jó áron lenne, és nem tudnám visszaigényelni az áfát.

Hőszivattyú mellett én hmv-t vezetnék a gépekbe, a szürke vizet locsolásra használnám. A hsz olcsón állít elő melegvizet, napkollektor helyett inkább napelemben gondolkodnék.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Norbee8510 Mutasd a hozzászólást
    Úgy gondolod érdemes lenne 20-25kWh/m²a kihozni? Te min változtatnál?

Ha a formán nem akarsz változtatni, ha az ablakaid PH szintűek(vagy közeli), akkor a szigetelést erősíteném. De nem vagyok tervező és én még nem is építkeztem, szóval ez egy gondolat és nem számokkal bizonyított tény.

Norbee8510 Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Nálam a garázsban, a gépészeti helyiségben és a fürdőszobában is lesz.
    Lent 2 visszacsapó szelepes, a fürdőben meg egy kisebb bűzzárós.

Visszamaradt cuccot én simán megvennék, ha jó áron lenne, és nem tudnám visszaigényelni az áfát.

Hőszivattyú mellett én hmv-t vezetnék a gépekbe, a szürke vizet locsolásra használnám. A hsz olcsón állít elő melegvizet, napkollektor helyett inkább napelemben gondolkodnék.
    Lehet mi is rakunk a fürdőbe is lefolyót. A garázsba mindenképpen szeretnék az autóról leolvadó hó miatt, de azt nem vezethetjük bele a csatornarendszerbe, úgyhogy valami mást megoldást kell majd kitalálnunk rá.

Csak a mosógépnél gondolkodom a szürke vízben. A mosogatógépbe HMV fog menni, de ha már túl hosszú lesz a vízvezeték, akkor keringetés nélkül lehet, hogy nincs is sok értelme. A HSZval kapcsolatban nekem azt mondta a gépszem, hogy 1es COPvel dolgozik mikor HMVet állít elő, ha ez így van ,akkor nem éri meg.

Norbee8510 Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Ha a formán nem akarsz változtatni, ha az ablakaid PH szintűek(vagy közeli), akkor a szigetelést erősíteném. De nem vagyok tervező és én még nem is építkeztem, szóval ez egy gondolat és nem számokkal bizonyított tény.
    Az ablakok 0,8 alatti Uw értékűek. 25cm EPS grafit lesz a falakon, még a garázs felőli oldalon is annyi lett számolva az energetikai tanúsítvány miatt, pedig én úgy gondolom oda nem kéne annyi. Az aljzatban 15cm XPS 15cm EPS, lehet hogy utóbbi kevés? Födémen 30cm szigetelés.
    Arra lennék kíváncsi, hogy PHPPvel milyen érték jönne ki fűtési hőigényre.
    Dunántúlon tud valaki PHPPvel foglalkozó szakembert?

1. odal, összesen 4 oldal 123 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket