Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 4 ennyiből: 4

Téma: Mogerdsorfi energiatakarékos ház adatlapja

Norbee8510 Vendég

Standard Mogerdsorfi energiatakarékos ház adatlapja

Építés helyszíne:
    Mogersdorf (Nagyfalva), Burgenland tartomány, Ausztria

Építmény típusa:
    Szabadonálló családi ház

Nettó alapterület:
    Élettér: 138,97 nm, terasz: 16,44 nm, garázs+tárolók: 46,28 nm

Építési fázis:
    Várhatóan 2013. július végétől indul

Tervezés:
    Kiss Norbert, ARCHITEKT DI WOLFGANG THREIMER

Számított fűtési hőigény: 33,68 kWh/m²a

Légtömörség: mérve lesz

Külső falak rétegrendje:
    1 cm Szilikát vakolat
    25 cm EPS F Plus
    25 cm PTH téglafal
    1,5 cm beltéri vakolat, glettelve, festve
    (ahol lesz fűtött/hűtött fal ott plusz csövezés)

Alapozás rétegrendje:
    1,5 cm Járólap/Laminált padló
    7,0 cm Estrich
    15 cm EPS
    0,4 cm Bitumen lap
    15 cm XPS
    16 cm Beton
    20 cm Kavics

Garázs, tároló, kamra, terasz:
    1-2cm burkolat
    15 cm Beton
    20 cm Kavics

Tető, Födém:
    30fokos nyeregtető
    30 cm szigetelés
    21+4 cm Porotherm födém + beton
    Párazáró fólia (PE)
    1 cm beltéri vakolat, glettelve, festve

Nyílászárók:
    Tervezett: Lakótérben Internorm KF410 fehér műanyag/Alu, 3 rétegű normál/Solar+ üvegezéssel. Tároló, garázs 2 rétegű üvegezéssel.

Szellőztetés:
    Tervezett: Hoval RS-250 hővisszanyerős szellőztető rendszer

Fűtés/Hűtés:
    Tervezett: Hőszivattyú. Padlófűtés és fal temperálás

Melegvíz:
    Tervezett: Hőszivattyú. Napkollektor későbbi beépítésének előkészítés.

Vezérlés:
    Tervezett: Loxone light

Ökológiai aspektusok:
    Fúrt kút WC öblítéshez, mosáshoz, és öntözéshez. Napelem későbbi beépítésének előkészítés.

Megjegyzés: Ha elkészülnek a látványtervek, akkor azokat is fel fogom tölteni!

Kérdésed, véleményed van az épülettel kapcsolatban? Kérlek, írd meg!
    Szívesen veszem az észrevételeket, kritikákat!

Regisztráció:
    2011.10.14.
    Lakóhely
    Veszprém
    Összes hozzászólás
    126

Standard

"Alapozás rétegrendje: 1,5 cm Járólap/Laminált padló 7,0 cm Estrich 15 cm EPS 0,4 cm Bitumen lap 15 cm XPS 16 cm Beton 20 cm Kavics" A 16cm beton után raknám a Bitument, és utána egyből a járható EPS-t. XPS kihagyva. "Tető, Födém: 30fokos nyeregtető 30 cm szigetelés 21+4 cm Porotherm födém + beton Párazáró fólia (PE) 1 cm beltéri vakolat, glettelve, festve" A párazáróra nem tudsz vakolni, szerintem. A födém beton fölé, a szigetelés alá kellene. A födém betont becsövezném és a fúrt kútból hűteném a nyári melegben. "Melegvíz: Tervezett: Hőszivattyú. Napkollektor későbbi beépítésének előkészítés." A napkollektort kihagynám. Kicsivel több napelemet felrakni az eredetihez képest.

Norbee8510 Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Pali Mutasd a hozzászólást
    "Alapozás rétegrendje: 1,5 cm Járólap/Laminált padló 7,0 cm Estrich 15 cm EPS 0,4 cm Bitumen lap 15 cm XPS 16 cm Beton 20 cm Kavics" A 16cm beton után raknám a Bitument, és utána egyből a járható EPS-t. XPS kihagyva. "Tető, Födém: 30fokos nyeregtető 30 cm szigetelés 21+4 cm Porotherm födém + beton Párazáró fólia (PE) 1 cm beltéri vakolat, glettelve, festve" A párazáróra nem tudsz vakolni, szerintem. A födém beton fölé, a szigetelés alá kellene. A födém betont becsövezném és a fúrt kútból hűteném a nyári melegben. "Melegvíz: Tervezett: Hőszivattyú. Napkollektor későbbi beépítésének előkészítés." A napkollektort kihagynám. Kicsivel több napelemet felrakni az eredetihez képest.
    Köszönöm az észrevételeket!

A rétegrendeket az engedélyeztetési tervdokumentációból másoltam ki. Ami gyorsan össze let dobva, mert csak pár nappal a beadás elött bólintott rá a hivatal a 30fokos tetöre a 40 helyett. Ez persze nem kifogás, hanem figyelmetlenség a tervezö részéröl. A leendö kivitelezönk rutinosabb versenyzö Németországból költözött Ausztriába, és ezeket a hibákat észre kell vennie, de ha mégsem, akkor én is rákérdezek! Ezért is jó ez a fórum, mert lesz mit kérdeznem!
    A 2. pdf-en amit feltöltöttem több hiba is van pl. az alap rétegrendnél mindkétszer 15cm EPSt ír, amikor az alsónak XPSnek kellene lennie. Az, hogy ez beépítésre kerül-e, azt még én sem tudom, az árajánlat majd eldönti. A tervrajzon szerepelnie kell, mert az energieausweis (1. pdf) tartalmazza.
    A párazáró fóliára rákérdezek, hogy hogyisvanez!?

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    166

Standard

Na itt is eltűntek a pdf-ek, hasonlóan más topicokhoz.

Tags for this Thread

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket