2. odal, összesen 4 oldal ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 20 ennyiből: 31

Téma: Mogersdorfi energiatakarékos ház (Általános eszmecsere)

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard

Szia!

Az, hogy HMV-nél 1es COP-vel dolgozik a hsz, az hülyeség.
    Egyrészt függ a külső hőmérséklettől, amiből elvonja az energiát (ez lehet víz, föld, levegő), valamint az előállítandó hmv hőfokától. Értelemszerűen minél magasabb hőfokú hmv-t állítasz elő, minél alacsonyabb külső hőmérséklet mellett, annál alacsonyabb lesz a COP érték. De sosem lesz 1, kivéve, ha olyan a hőszipka (pl. levegő-víz), hogy nagyon alacsony (pl. -25 fok) hőmérsékletnél bekapcsol az elektromos fűtőbetét. (De azért ilyen nem igazán van már az újabb, modern gépeknél.)
    Nézz meg pár hőszivattyú adatlapot!

(Én a Panasonic Aquareát nézegetem (levegő-víz, 9kW), ennek megvan a TÜV-ös teszteredménye. Ez alapján -7/55-nél COP 2,046-öt tud, 2/45-nél COP 2,847-et.)

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Norbee8510 Mutasd a hozzászólást
    Lehet mi is rakunk a fürdőbe is lefolyót. A garázsba mindenképpen szeretnék az autóról leolvadó hó miatt, de azt nem vezethetjük bele a csatornarendszerbe, úgyhogy valami mást megoldást kell majd kitalálnunk rá.

Csak a mosógépnél gondolkodom a szürke vízben. A mosogatógépbe HMV fog menni, de ha már túl hosszú lesz a vízvezeték, akkor keringetés nélkül lehet, hogy nincs is sok értelme. A HSZval kapcsolatban nekem azt mondta a gépszem, hogy 1es COPvel dolgozik mikor HMVet állít elő, ha ez így van ,akkor nem éri meg.

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

...A HSZval kapcsolatban nekem azt mondta a gépszem, hogy 1es COPvel dolgozik mikor HMVet állít elő, ha ez így van ,akkor nem éri meg.
    A hőnyerő oldal kellő alulméretezésével simán ki lehet hozni az 1-es COP-t. Szerintem alá is lehetne menni.
    Most kéne egy másik gépészt keresni, azt hiszem.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

...Dunántúlon tud valaki PHPPvel foglalkozó szakembert?
    Ha Mosonmagyaróvár még nincs túl messze, akkor az egyik legjobb, akit ismerek.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Norbee8510 Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: varvick Mutasd a hozzászólást
    Szia!

Az, hogy HMV-nél 1es COP-vel dolgozik a hsz, az hülyeség.
    Egyrészt függ a külső hőmérséklettől, amiből elvonja az energiát (ez lehet víz, föld, levegő), valamint az előállítandó hmv hőfokától. Értelemszerűen minél magasabb hőfokú hmv-t állítasz elő, minél alacsonyabb külső hőmérséklet mellett, annál alacsonyabb lesz a COP érték. De sosem lesz 1, kivéve, ha olyan a hőszipka (pl. levegő-víz), hogy nagyon alacsony (pl. -25 fok) hőmérsékletnél bekapcsol az elektromos fűtőbetét. (De azért ilyen nem igazán van már az újabb, modern gépeknél.)
    Nézz meg pár hőszivattyú adatlapot!

(Én a Panasonic Aquareát nézegetem (levegő-víz, 9kW), ennek megvan a TÜV-ös teszteredménye. Ez alapján -7/55-nél COP 2,046-öt tud, 2/45-nél COP 2,847-et.)
    Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: cipetum Mutasd a hozzászólást
    A hőnyerő oldal kellő alulméretezésével simán ki lehet hozni az 1-es COP-t. Szerintem alá is lehetne menni.
    Most kéne egy másik gépészt keresni, azt hiszem.
    Kösz a felvilágosítást!
    Tényleg el kéne beszélnem a gépésszel! Víz-víz HSZban gondolkodunk, talajkollektorral 300-350nm, 1,3 1,5m mélyen, de lehet, hogy mélyebbre kéne majd tenni, ha jó hatásfokkal akarunk hűteni vele.
    Akkor ezekkel a paraméterekkel szerintetek 2-3 lehet a COP!
    Ezt továbbgondolva lehet nem érdemes a szürke vizet a mosógépben melegíteni, hanem jobb simán a HMV belevezetni a megfelelő mosógépbe, vagy mindkét rendszert kiépíteni.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Víz-víz HSZban gondolkodunk, talajkollektorral 300-350nm, 1,3 1,5m mélyen, de lehet, hogy mélyebbre kéne majd tenni, ha jó hatásfokkal akarunk hűteni vele.
    2m -en sem valószínű, hogy fogsz hűteni jó hatásfokkal.
    Csak gondolj bele. Kint 35fok, telibe süti a nap a talajt, a kollektorod 2m mélyen vajon milyen hőmérsékletű talajban fekszik? Mert ha bent mondjuk 26-ot szeretnél, ahhoz egy 22 fok szerintem kevés lesz..

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    2m -en sem valószínű, hogy fogsz hűteni jó hatásfokkal.
    Csak gondolj bele. Kint 35fok, telibe süti a nap a talajt, a kollektorod 2m mélyen vajon milyen hőmérsékletű talajban fekszik? Mert ha bent mondjuk 26-ot szeretnél, ahhoz egy 22 fok szerintem kevés lesz..
    2 méteren már bizony nyáron is 13 fok körüli a hőmérséklet. Jó méretezésnél a passzív hűtés is működik, nemhogy az aktív.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete Image4.gif  

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    2 méteren már bizony nyáron is 13 fok körüli a hőmérséklet. Jó méretezésnél a passzív hűtés is működik, nemhogy az aktív.
    Aktív persze hogy működik, az nem kérdés A passzív az érdekes, mire képes augusztusban. 10 fok deltaT nem tudom mire elég, eddigi olvasmányaim alapján azt vettem ki, hogy határeset.. Egy építtető tapasztalatára kíváncsi volnék!

Vasárnap lesz alkalmam méregetni, pont oszlopokat ásunk le a telken, igaz csak ~1m -re. Kiviszem az infrás hőmérőt és megnézem a kíváncsiság kedvéért
    Ill. a pincében is meg tudom mérni, az -3m -en van lent.

Norbee8510 Vendég

Standard

Aktív persze hogy működik, az nem kérdés A passzív az érdekes, mire képes augusztusban. 10 fok deltaT nem tudom mire elég, eddigi olvasmányaim alapján azt vettem ki, hogy határeset.. Egy építtető tapasztalatára kíváncsi volnék!

Vasárnap lesz alkalmam méregetni, pont oszlopokat ásunk le a telken, igaz csak ~1m -re. Kiviszem az infrás hőmérőt és megnézem a kíváncsiság kedvéért
    Ill. a pincében is meg tudom mérni, az -3m -en van lent.

Azért írtam a 2m-t, mert korábban, már beszéltem Kardos Úrral (energiakulcs) aki azt mondta, hogy jobb 2m mélyre rakni a kollektort, ha hűteni akarunk. Az energiakulcsnál nyáron a hűtés passzívan megy, csak egy keringető szivattyú dolgozik.
    Ha mégsem működne így akkor a HSZnak is be kell kapcsolnia.
    Az előnye talán az lehet, ha nem rakod mélyre a talajkollektor, hogy napos téli napon a föld felmelegedhet. A valóságban ez így van-e, azt nem tudom. Kéne hőmérő a földbe is mondjuk 20cm-ként!

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

AEgy építtető tapasztalatára kíváncsi volnék!
    Tapasztalat már van itt a fórumon és működik passzívan
    A 13 fok szerintem bőven elég, mert 16-18 fok alatti hűtővíz esetén már kondenzálhat a cső fala nyáron, tehát nagyobb deltaT nem ildomos. Itt szerintem a hőátadó felület nagysága az izgalmas, mind a földben, mind a födémben.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Az előnye talán az lehet, ha nem rakod mélyre a talajkollektor, hogy napos téli napon a föld felmelegedhet. A valóságban ez így van-e, azt nem tudom. Kéne hőmérő a földbe is mondjuk 20cm-ként!
    Írhatnékom van
    Szvsz 2 méter mélyen tök 8, hogy télen süt-e a nap vagy nem. Viszont a majdani házadban meleget csinál a napocska, na ott lesz előnye.

2. odal, összesen 4 oldal ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket