3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 27 ennyiből: 27

Téma: Építési napló

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Karácsonyra kapunk képeket?
    Boldog Karácsonyt!
    Az egyes postokhoz raktam a hozzájuk kapcsolódó képeket.

Menetközben elkészült vagy két hete a válaszfalazás is. Arról még nincs kép a gépen. Ha lesz, majd azt is felrakom.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: varvick Mutasd a hozzászólást
    ... Egy xps lap vízszintesen -70 cm mélyen, arra jön két sor 20 cm xps. Ebből ma leraktam a szoknya részt, meg egy 10 centis sort, holnap pedig ezt kiegészítem 20 centire mindenhol. ...
    Hmm, még nem láttam fehér XPS-t. Harmadik képen egy letört darabka is látszik, olyan EPS kinézete van annak a lapnak
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Hmm, még nem láttam fehér XPS-t. Harmadik képen egy letört darabka is látszik, olyan EPS kinézete van annak a lapnak
    Nem fehér az, hanem sárga (a negyedik képen áll legközelebb a színe a valósághoz). Isomaster. Amúgy igen szar minőség. Nagyon méretpontatlan. De XPS az.

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard Update

Egy gyors update, mert bár régen nem írtam, de azért közben haladunk. Különböző okok miatt csak április elején sikerült újraélesíteni a munkát. Leginkább időhiány miatt.
    Azóta elkészült a tetőszigetelés, és a Lindab lemez fogadófelülete (ácsmunka). Jövő héten érkezik a Lindab lemez, ami PLX lett, és a bádogos, remélem jövő hétvégére már lesz tetőnk. A tetővel amúgy jól megszívtuk télen. Ugye monolit födém van, ami az északi falra vezette rá a vizet egész télen, úgyhogy az északi fal folyamatosan vizes. Nem tudom, hogy mikorra fog kiszáradni rendesen. Az ácsmunka után némi javulás érzékelhető, mert a páraáteresztő fóliát kihúzattam velük a deszkázat széléig, hogy legalább 30 centire csorogjon le az eső a faltól, ne közvetlenül legyen rávezetve. Javult így a helyzet, de azért még ma is láttam, hogy újabb vizet kapott a fal.
    Továbbá elkészült a belső víz- és szennyvízszerelés, valamint az elektromos kábelezés. Hétfőn kezdődött a belső vakolás. A földszint 90%-ban kész, holnap már mennek az emeletre.
    Tegnap hívott Fekete Gábor, hogy kész vannak az ablakok. Remélem még májusban be tudjuk őket építeni. Tegnap megérkeztek a szellőzéshez a csövek. Mivel egy részen a falba kell bevésni őket (ami csak későn jutott eszembe), így mindenképpen az ominózus falrész vakolása előtt be kell rakni azt a három csövet, amit ez érint. Szóval gyorsan kellett keresnem, döntenem. Helios Flexpipe 75-ös cső lett a döntés. (Bandosszal is beszéltem, jó lett volna majdnem feleárban a Lindab cső, de ő két hetet mondott a szállításra, ami így a balfékségem miatt már nagyon késő lett volna.) A villamossági bolt, ahonnan a cuccokat szereztem a Helios kiemelt partnere. A szokásos két hét alatt két nap alatt meghozták a csöveket (ma). És egész normális áron (Helioshoz képest) jutottam hozzájuk.
    Holnap berakjuk a helyére a három vakolásra váró csövet. Hétvégén meg a komámmal elkezdjük berakni a többi csövet, amik már mind az álmennyezetben mennek majd (ez full sk munka lesz, mivel 350e-es árajánlatot kaptam rá, ami szerintem már rablás kategória). Terveim szerint ketten kb. két-három nap alatt kényelmesen berakjuk az összes csövet.
    Jelenleg így állunk.

Jah, még egy dolog. Az ablakok alá vaktoknak purenitet szerettem volna. Tegnap megjött az árajánlat. Azt hittem rosszul látok, köpni-nyelni nem tudtam. A szükséges purenit mennyiésg több, mint 1,1 milla lett volna (nettóban). Ma reggel döntöttem, keményfa lesz. Így jár az, akinek tele van a háza földtől plafonig ablakokkal...

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard Erőltetett menet

Múlt héten bekerült a három emeleti szellőzőcső a falba. Ez volt az egyik grízes pont, aminek a kivitelezésén aggódtam, hogy hogy tudjuk megcsinálni úgy, hogy jó legyen. Mint kiderült az alapelképzelésem technikailag is kivitelezhető volt, úgyhogy a szellőzőrendszer legkritikusabb pontján túl vagyunk. A többi csövet persze még nem kezdtük el berakni, és idő hiányában nem is fogjuk a héten sem. Talán jövő hétvégén. Közben elkészült a komplett belső vakolás. Szép egyenes falat húztak a fiúk.
    Múlt hét szerdán megjött a Lindab lemez és egyéb csatolmányai. Csütörtökön jöttek a bádogosok, négyen egy nap alatt 98%-ban megcsinálták az egész tetőt. Még egy 20 centis csík hiányzik a lemezből az utca oldalán, valamint az oldalak leszegése. Ezt a héten valamelyik nap pár óra alatt befejezik, és kész a tető.
    Bekerült szintén a függő ereszcsatorna, ami tegnap megmutatta, hogy mit tud. Ugye nagy probléma volt, hogy a tető egész télen az északi falra vezette a vizet. Tegnap a háznál voltunk, amikor jött egy másfél órás zivatar, így szemügyre vehettem, hogy tökéletesen múködik a lemezelés és a csatorna.
    Szombaton lerakták a fiúk a lapostetős részre a párazáró fóliát, valamint a lépésállót. Még jó, hogy volt eszemben, hogy szóljak nekik, takarják le, mert másnap eső lesz. Mai szemrevételezés: tökéletesen megúszta a tegnapi zuhét a szigetelés.
    Mivel ma nem nagyon volt mit csinálniuk, mert betont csak holnapra tudtam szerezni, vakolat meg maradt még bőven, így szépen megcsinálták az egész emelet külső vakolását (kivéve az északi oldalt, ahol állványozni kell). Holnap csináljuk a lapos tetős részekre a lejtésadó betonokat. Remélem a héten meg tudjuk gyorsan csinálni hozzá a pvc szigetelést is. Ezzel a lapostetős rész 90%-ban befejezettnek nyilvánítható technikailag. Utána már csak a kiegyenlítő réteg, majd arra a burkolat jön. Burkolatnak 40x40 cm-es 3,5 centi vastag mosott kavicsos felületű betonlapokat választottunk.

Ablak alá vaktoknak purenit helyett a kemény fát még mindig nem sikerült beszerezni. Miskolcon nem lehet sehonnan keményfát beszerezni. Nonszensz. Legalábbis a tüzépnek nem sikerült. Pénteken találtam kontaktot, aki elméletileg tud ilyet, remélem holnap pozitív hírrel visszaszól. Az ablak beépítés mindenesetre átcsúszik már júniusra.

A héten be kell még rendelni a homlokzati szigetelést, mivel máj. 31-ig akciós. A Bachl grafitosa és a Baumit akciós rendszere (amiben fehér áráért adnak grafitosat) között kellene választani. Egyelőre a Bachl felé hajlok (jó anyag a 150-esük).

Fényképekkel szokásomhoz híven majd később jövök.

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard Helyzetjelentés

Mostanában eléggé hanyagoltam a fórumot időhiány miatt, aminek az építkezés is kárvallottja kicsit, de azért az elmúlt két hónapban, ha nem is nagyon, de haladgattunk előre.
    Elkészült a lapostetős részeken a lejtésadó beton. Berendeltem a homlokzati hőszigetelést, ami árnyékban vár, hogy felhasználjuk végre. Bachl grafitos lett. Majd volt sok-sok állás, tökölés, mit csináljunk stb, stb.
    A keményfa helyett mégiscsak purenit lett. Durván elszámoltam egy tizedesjeggyel a mennyiséget, így jött ki a purenitre a millió feletti tétel. Szerencsére volt aki észnél volt, és szólt, hogy elég csak két tábla, az meg "csak" 130e. Szóval maradt a purenit, ahogy eredetileg is tervezve volt. Három hetet vártam arra, hogy tegnap végre leszabják méretre a táblákat. De ez is megtörtént. Közben múlt héten benti munkák zajlottak. Talajpára vízszigetelés, padlóhőszigetelés, majd letekerték 3 nap alatt a padlófűtés csöveket.
    Ma végre felkerült a purenit is a helyére. Kis öröm is öröm.
    Jövő héten jön az aljzatbeton. Ha az megkötött, akkor utána héten a nyílászárók behelyezése. És végre valahára be lesz zárva a ház.
    Utána már csak külső vakolás, holmi lábazati és homlokzati szigetelés (majd valamikor színezés), és lapostető vízszigetelés. Bent meg a többi meló.
    Eddig ez az etap volt a legkínszenvedősebb. A purenit berakással sokat szenvedtünk. Alig akarta valaki elvállalni, mivel még senki nem dolgozott ilyen anyaggal, és a felelősséget sem merte senki vállalni, hogy úgy rakja be, hogy ezeknek kell megtartani a böhöm nagy ablakokat. Csak a meggyőzés két hetembe került, de sikerült.
    Remélem a következő fázisok már gyorsabban és gördülékenyebben mennek.
    A költözés prognosztizált (remélt?) ideje a szeptemberről értelemszerűen csúszik. Most novembert saccolok, ami reális lehet, ha mindennel tudunk rendesen haladni.
    Ha egyszer befejeztük, azt hiszem a következő 20 évben nem kívánok építkezni...

Regisztráció:
    2011.03.23.
    Összes hozzászólás
    115

Standard

Újabb update

Végre be van zárva a ház. Összes nyílászáró üvegestől bent. (Erről majd legközelebb, külön sztori. A végén már csak röhögni tudtam az egészen.) Az FG fa-alu ablakok nagyon masszívak, és rohadt szépek. Hatékonyságuk tesztelése még arrébb van.
    A ház kb. 4/5-e leszigetelve. Lábazatra 2*10 centi XPS, homlokzatra Bachl grafitos, kétszer 10 centi eltolásban. Jó lesz az.
    A héten tervezem berendelni a Stiebel-Eltron tartályt, és a Pana T-CAP hőszipkát. Jövő héten elvileg jönnek csinálni az álmennyezetet.
    Jah, ami nagy szopás... Június óta nem találok vízszigetelőt. Illetve már a negyediket fogyasztom, de egyik sem kezdett hozzá. Csak megállapodtunk, és vagy eltűnt, vagy nagyobb és "holnap azonnal kezdeni kell" - pályázatos meló miatt - visszamondta. Úgyhogy a tetőterasz még mindig nincs vízszigetelve. Fóliával védekezünk, eddig sikeresen, csak nem éppen a legoptimálisabb megoldás. Ha a mostani versenyzőnek hihetek, jövő hét vége felé talán kijönnek megcsinálni. Kissé szkeptikus vagyok ebben a kérdésben, de hajrá nekik.

3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket