2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 18 ennyiből: 18

Téma: Hűtés földhő hűtötte vízzel

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Ezen én is gondolkoztam. Szerintem a probléma az lehet(hatékonyságban) , hogy a ház alatt a föld csont száraz, így kevesebb power van benne, amit átadhat a csőnek. Ha talajvíz van ott, akkor ez nem probléma. Valamennyi hozadéka persze van, én is ezt tervezem kivitelezni, csak levegő előmelegítéshez a szellőztető gépnek.
    Én ugyanezt akarom csinálni annyi különbséggel,hogy nálam 1ha a telek (a külterület előnye) így van lehetőségem akármennyi csövet leásni. Több körös rendszert akarok ha véletlenül egy kör kilyukad akkor ne legyen probléma. A mélysége meg kb 2-2.5 méter lesz mert addig ér le a markoló kanala itt már valószínűleg nem szárad ki a föld.Ezt kiásom egy kanna gázolajjal.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Ezen én is gondolkoztam. Szerintem a probléma az lehet(hatékonyságban) , hogy a ház alatt a föld csont száraz, így kevesebb power van benne, amit átadhat a csőnek. Ha talajvíz van ott, akkor ez nem probléma. Valamennyi hozadéka persze van, én is ezt tervezem kivitelezni, csak levegő előmelegítéshez a szellőztető gépnek.
    Talán szárazabb, de a ház körül kap csapadékot amiből az alaphoz is szivárog.
    Az alapban lévő csőnek annyi előnye lehet a kertben fektetetthez képest, hogy a felette lévő talaj napfényt sosem kap.

Na mind1, szerintem én kipróbálom, csak lesz bővítésre alkalmas csatlakozás ha mégis kevés lenne.
    2 év múlva nyáron kiderül
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: őstermelő Mutasd a hozzászólást
    Én ugyanezt akarom csinálni annyi különbséggel,hogy nálam 1ha a telek (a külterület előnye) így van lehetőségem akármennyi csövet leásni. Több körös rendszert akarok ha véletlenül egy kör kilyukad akkor ne legyen probléma. A mélysége meg kb 2-2.5 méter lesz mert addig ér le a markoló kanala itt már valószínűleg nem szárad ki a föld.Ezt kiásom egy kanna gázolajjal.
    Kezd nyár lenni.

Elgondolkodtam a dolgon és oda jutottam nem lenne egyszerűbb berakni egy valami hasonlót http://ventilatoraruhaz.unas.hu/shop_cart.php a befújás oldalára, és egyszerűen rákötni a hidroforra aminek a tartályát leszigetelném.Beállítanám valami módon,hogy pont a megfelelő mennyiségű víz menjen át rajta és a felmelegedett vizet szépen kiengedem a homokra.Mennyi lenne a hűtőteljesítmény ha 18 fokig le tudnám húzni a befújást mondjuk 100m3/óránál számolgatásban nem vagyok jó. A kútvíz 14 fokos.A víz aránylag nagy fajhője miatt nem kellene rengeteg m3 egy napra.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

A hideg víz miatt szerintem kondenzátum keletkezne, amit el kell vezetni valahogy vagy ha jól van megcsinálva a befújó ágon a kifele lejtés megoldja.
    Másik dolog, hogy elvileg nem sok jelentősége lenne a kis légáramlás miatt. Ha belegondolsz egy klíma 400-600m3/h-val hűt egy helyiséget ami 15-30m2.
    A 100 m3/h-s hűtés gyakorlatilag elvész az egész lakásra vetítve max 1-2 fokot ha jelenthet, ezért hővisszanyerős szellőztetővel szerintem nem lehet hatékonyan hűteni normál légcsere mellett.

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

ha nem akarsz elveszni a számolásban azt jegyezd meg, hogy 10C hőkülönbség esetén kb 150m3/h légcsere esetén lesz 500W a hűtésteljesítmény.
    Nem tűnik soknak, de ha napi 16 órában csinálod az már 8kWh, a fennmaradó 8 órában meg szellőztetéssel kiegészíted, az pont átlendíthet az elfogadható kategóriába, ha az árnyékolás rendben van, és nem akarsz ökröt sütni a konyhában.
    A fülledtebb időben pedig egy kicsi páramentesítés is történik, ami a felülethűtéshez képest jelentős plussz. cserében a kondenzvíz elevezetésről gondoskodni kell, és persze néha fertőtleníteni is a hőcserélőt a klímákhoz hasonlóan.

A napi 8kWh hűtéshez 7m3 víz kell, ha egy fokot melegítesz a vízen, fele ha kettőt.

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: őstermelő Mutasd a hozzászólást
    Kezd nyár lenni.

Elgondolkodtam a dolgon és oda jutottam nem lenne egyszerűbb berakni egy valami hasonlót http://ventilatoraruhaz.unas.hu/shop_cart.php a befújás oldalára, és egyszerűen rákötni a hidroforra aminek a tartályát leszigetelném.Beállítanám valami módon,hogy pont a megfelelő mennyiségű víz menjen át rajta és a felmelegedett vizet szépen kiengedem a homokra.Mennyi lenne a hűtőteljesítmény ha 18 fokig le tudnám húzni a befújást mondjuk 100m3/óránál számolgatásban nem vagyok jó. A kútvíz 14 fokos.A víz aránylag nagy fajhője miatt nem kellene rengeteg m3 egy napra.
    Működik a dolog a múltkori melegben 1 fokot tudott lehúzni +10%-nyi páratartalom csökkenést ha számolom az óriási hőtároló tömeget akkor ez nem rossz 3 nap alatt.Percenként 3 liter víz folyik át a szellőztetőt ha maxon járattam elég gyorsan hűtött csak akkor zajos.
    Kellene még egy csavar bele,a kifolyó vizet egy víz-víz hőcserélővel bele küldeni a padlóba és a kettő együtt szerintem elég kell legyen a legnagyobb kánikulában is. Most kb félgázon megy a szellőztető egyenlőre elég.

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Sikerült lehűteni a házat és azóta stabil a hőmérséklet most perpillanat 23.7-et mutat nem érte el a 24 fokot igaz nincs most főzés,mert az asszony oda van unokázni.Mikor ment a főzés is akkor emeltem a víz mennyiségén és a szellőztető teljesítményén.
    https://youtu.be/kIVA04ujXw4

Kicsit barkács de amíg nem döntöm el végleg milyen megoldású lesz a hűtés addig marad így.Annyi,hogy még belemegy majd a padlóba is a víz és utána megy a szabadba
    Vannak ötletek a hideg kinyerésére a földből.
    Marad így kifolyik a víz legalább van a madaraknak hol inni viszont pazarolja a vizet.
    Talajkollektort meg tudnám csinálni akár nagy méretben is de valahogy nem bízok benne a kútvíz 14 fokos viszont korlátlan a talaj nem tudom mit tudna.

100.000 ft-ért fúrnak 70 méter mély kutat 63-as csőből ha abba lehetne tenni szondát az tetszene csak nem hiszem van szonda ami jó lenne bele vastagab kút viszont 400.000
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete DSCF5950.jpg   DSCF5951.jpg  

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Mi lenne, ha a 63-as csobe tennel egy vekony csovet es a 63 csovet felul legmentesen lezarnad, majd nyomas ala helyezned egy kompresszorral. Mekkora levegonyomast kellene eloallitani, hogy a csoben megfeleljen a 70m magas kis keresztmetszetu csoben levo hidrosztatikai nyomassal? Ro x g x H
    Igy nem szivattyuval hoznad fel, hanem suritett levegovel a vizet. :-)

2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12

Tags for this Thread

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket