1. odal, összesen 13 oldal 12311 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 124

Téma: Ruzsai energiatakarékos ház

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    236

Standard Ruzsai energiatakarékos ház

Építés helyszíne: Ruzsa külterületén
    Építmény típusa: családi ház
    Nettó alapterület: 110m2
    Építési fázis: tervezés alatt, igazából a telek alakítással vannak problémák emiatt tolódik az építés
    Tervezés: Kövesdi Krisztián statika Kincses György
    Számított fűtési hőigény:

Külső falak: isoshell passiv elem
    Födém: monolit beton becsövezve fűtésre és hűtésre
    Nyílászárók: fa vagy alu-fa 3 rétegű üveg
    Szellőztetés: hővisszanyerős
    Fűtés: vizes- mennyezet, temperált padló, kizárólag árammal kémény nem lesz
    Meleg víz:bojler

Az alaprajzon még vannak minimális változások a belső elrendezésben

Regisztráció:
    2013.02.23.
    Összes hozzászólás
    64

Standard

Szia!

Nagyon jó elrendezés, legalábbis nekem tetszik. Talán annyi észrevétel, de ez igazán csak praktikum kérdés, hogy én a WC ajtót az előtérbe tenném és a kamra ajtó nyitását pedig a konyhából oldanám meg.
    Ksisek

Regisztráció:
    2010.11.10.
    Lakóhely
    Budapest XI, Budaörs
    Összes hozzászólás
    178

Standard

Bocsi, úgy látszik kritikus napom van:
    - A kamra és a WC tekintetében teljesen egyetértek az előttem szólóval. Rengeteg az ajtó a nappaliból, legalább ezt a kettőt tedd máshová, mert ellenben nem marad használható falfelület.
    - Nincs hely letenni semmit (esetleg leülni) az előszobában. A konyhából nem fog hiányozni 20-30 centi, hogy nagyvonalú és használható legyen az előszoba.
    - A konyhában a tűzhely mögött ablak??? Hogyan nyitod ki, ha fő a vasárnapi leves?
    - A teraszt nagyobbítanám/elmozdítanám, hogy a konyhaablakon ki lehessen adni ezt-azt és a bejárat se vágja teljesen félbe.
    - A gardrób nem gardrób, hanem csak egy nagy közlekedő és egy kicsi szekrény, így használhatatlan.
    - A hálóban ha nyitható az ablak, akkor elfordítanám az ágyat, mert így beveritek a fejetek és egy rendesen ágyvéget se lehet kialakítani...
    - A belső falak vastagsága össze-vissza. Jó lenne, ha lenne egy a terven nagyjából vízszintesen végighúzódó "középfőfal", vagy 20%-ot spórolhatna a födémen.
    - Én szögletesíteném a belső teret, mert jelenleg bútorozhatatlan (és elég tárolóhely sincs), de ez ízlés kérdése.

És a legfontosabb kimaradt: 19 m2 gépház? Passzív/AE házba minek? A gépészet kétszer akkora helyen pihen mint ti az asszonnyal... Felezd el, lógjon be odáig a háló, így elfér a háló fürdő között egy rendes közös gardrób.

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Lennének észrevételeim, ha érdekelnek.

A nappali sötét lesz.
    A sarok háló meg túl világos, teljesen felesleges rá 2 db 120x150 es ablak...
    A gardrob és a garázs közé tennék egy ajtót.
    Hangulatos lesz a nappalid, de szívni fogsz vele. Egyenes fal hiánya+sok ajtó+sötétség. Nyáron viszont kellemes hűvös lesz.
    A kamrába a konyhából kell bejutni...képzeld el, hogy ott ülnek a vendégeid és mész a lisztért a sütihez....szokatlan.
    19 nm-es gépészeti helység minimum plusz 4 millió(!) Ennyivel növeled a gépészetedre fordított pénzt. Mit teszel bele? Lötyögni fog benne az a pár cucc....
    A bejáratnál keskeny a közlekedő. És ha nem lesz üveg az ajtóban, sötét is lesz.....

Ez már kész van, kifizetted, engedélyezték?

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Ami pozitívumot leírtam Ksisek -nél, az sajnos itt hiány. Se tájolás, se környezet, így nehezebb értelmezni a dolgot.

Úgy látom, ez egy takarékosságra törekvő terv, mellőzve a nagyzolást, meg a felesleges közlekedő tereket. Ennek az ára az intimitás hiánya, de ez persze izlés dolga is. Közben a terek mérete nem olyan takarékos (ez cél volt gondolom)
    A Wc-t nyilván át lehet "tájolni", ahogy írták, bár én ennél többre is gondolnék. Egy kis területet valahol le lehetne csípni, ha kifelé nyilna az ajtó (a közlekedő térbe), és akkor leheten egy kicsit több tároló hely a bejáratnál. A kamrát (kérdés persze a tájolás) inkább a bejárat mellé tenném, és a konyhát (tudom ez nem könnyű) újragondolnám, de persze lehet nem lesz jobb. Mindenesetre az ilyen hosszú keskeny kamrákról nekem nincs jó véleményem, bár ha valaki sok befőttesüveget akar tárolni akkor jó (csak ma már nem ez a szokás)
    Bár feláras, én meggondolnám egy kétszárnyú tolóajtó használatát a nappali és a konyha közé, néha jó, ha egybe lehet nyitni a teret, ill. innen is kaphatna fényt a ház közepe
    Így most a ház közepe szerintem sötét lesz világítás nélkül!

A gardrob részt is nagyon át kell gondolni, pontosan megtervezve milyen szekrény kerül oda (esztétikailag sem minegy, mert a nappaliból odalátni), és az ajtókkal, ill. a szélességgel összhangba hozni.

A kisebb gyerekszobára itt is több nagyobb ablakot tennék, persze értem, hogy így szimetrikus, de azért vannak erre ms módszerek is (vagy a másikra is nagyobb abalak kell, és a másik oldalán kisebb, vagy valami kerettel kipótolva lehet optikailag azonos méretre hozni a két ablakot.

Az étkezőasztalnál is törekednék arra, hogy az ablak közelbe kerüljön.

A Gépház kérdéses, ha csak árammal fűtesz, akkor nem sok hely kell, csak egy jó puffer, viszont nem tudom érdemes-e a fűtött téren kívűlre tenni. Persze ha ez inkább tároló akkor más a helyzet (19nm gépház nem nagyon kell senkinek), és a veszteséghővel temperálod.

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

tudom, hogy ez nem tervkritika rovat, de nekem nagyon nem tetszik.

Főleg ezek a mindenféle sugarú, ívelt belső falak... egyszerűen rossz ránézni a tervre. Ugyan ekkora alapterületen sokkal jobb elrendezést is lehet csinálni. Például ne a nappaliból nyíljon a gyerekszoba. Ha elmegy aludni 8-kor akkor mi van? Ültök majd kint csöndben?

A garázs kétállásosra van tervezve? Mert akkor a garázsajtót se ártana ehhez igazítani... szerintem ez még első vázlatnak is nagyon karcsú...

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Egyet értek az előttem szólókkal, amit még én hozzá tudok tenni:

Nagyobb nyílás kell a garázsajtóra.
    A szigetelést ált. kihagyják a tervezők, ha a falon van 20cm szigetelés, a nyílás oldalfalára is illene egy 10-15cm. Mindkét oldalon ez -20-30cm. így már nagyon szűk egy autóra is.

Másik, hogy beállsz a garázsba, körbe kell járni a fél házat hogy bejuss a lakótérbe. Ez szakadó esőben hóban fagyban nem túl kényelmes.

A bejárati ajtóra egy fölül világító minimum kell még.

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

én még annyit tennék hozzá, de ez már nagyon off, ha csak nem direkt Ti kértétek, hogy ilyen legyen minden, akkor szerintem keressetek egy másik építészt. Azért írom le ezt, mert én idén már építkezni akartam, ehhez képest még engedélyezési tervem sincsen. Úgy gondoltam, hogy olyan házat bárki tud tervezni, ami nekünk kell, kiderült, hogy nem, és amikor én mondtam, hogy mit hogy kéne, meg mi miért nem jó, akkor mondtam neki, hogy jó ennyi felejtsük el. Kb ugyan azt érzem ennél a tervnél is, mint a miénknél... egyszerűen nem jó, és nem hiszem, hogy aki ezt így kiadta a keze közül, az majd egy normálisat is fog tudni tervezni...

Ehhez képest a mostani ég és föld, elsőre olyan vázlatot adott, hogyha csak lestünk milyen jó ötletei vannak...

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    236

Standard

Akkor a válaszok sorban:
    Egy olyan házat akarunk ahol a szobák nincsenek közös falon egymással ez fő szempont. Fűthetnék kazánnal fával van saját erdőnk de nincs kedvem(de azért lesz vizes fűtés a fűtőkábel helyett,mert ugye a vizet többféleképpen lehet fűteni a kábelt meg nem)
    Csak ezt a régebbi elvi rajzot tudtam feltölteni,mert a majdnem véglegest nem tudtam és a hozzáértésem a számítógéphez közel nulla
    A kamra természetesen a konyhából nyílik.
    A wc ajtó is átkerült már.
    A bútorozás csak a méret miatt van berajzolva.
    A terasz jóval nagyobb lesz csak mondtam rajzolok be "valami teraszt"
    Gardrób nem is lesz a tervező rajzolta be de itt lehet le menni a garázsba és onnan a "gépházba". Ami többfunkciós ott lesz a házi vízellátó, hűtőláda, a kamra folytatása(erre egy tisztességes kamra jó nagy felénk vágnak disznót tesznek befőttet lekvárt) és egy vizesblokk zuhanyzóval és wc-vel
    A falak természetesen egyenesek lesznek belül ez a rajz csak az alapkoncepcióként készült.
    Az előszobát én is keskenynek találom.
    Ez a ház a lakott területtől 4 km-re készül(ne) ahol élünk és dolgozunk mint zöldség kertészek. Itt elég lazák az építési szabályok örülnek ha valaki épít az utóbbi 3 évben egy db ház épült.
    Nagyjából ennyi ha valaki majd átkonvertálja a legfrissebb rajzot akkor feltöltöm.

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: őstermelő Mutasd a hozzászólást
    Akkor a válaszok sorban:
    Egy olyan házat akarunk ahol a szobák nincsenek közös falon egymással ez fő szempont. Fűthetnék kazánnal fával van saját erdőnk de nincs kedvem(de azért lesz vizes fűtés a fűtőkábel helyett,mert ugye a vizet többféleképpen lehet fűteni a kábelt meg nem)
    Csak ezt a régebbi elvi rajzot tudtam feltölteni,mert a majdnem véglegest nem tudtam és a hozzáértésem a számítógéphez közel nulla
    A kamra természetesen a konyhából nyílik.
    A wc ajtó is átkerült már.
    A bútorozás csak a méret miatt van berajzolva.
    A terasz jóval nagyobb lesz csak mondtam rajzolok be "valami teraszt"
    Gardrób nem is lesz a tervező rajzolta be de itt lehet le menni a garázsba és onnan a "gépházba". Ami többfunkciós ott lesz a házi vízellátó, hűtőláda, a kamra folytatása(erre egy tisztességes kamra jó nagy felénk vágnak disznót tesznek befőttet lekvárt) és egy vizesblokk zuhanyzóval és wc-vel
    A falak természetesen egyenesek lesznek belül ez a rajz csak az alapkoncepcióként készült.
    Az előszobát én is keskenynek találom.
    Ez a ház a lakott területtől 4 km-re készül(ne) ahol élünk és dolgozunk mint zöldség kertészek. Itt elég lazák az építési szabályok örülnek ha valaki épít az utóbbi 3 évben egy db ház épült.
    Nagyjából ennyi ha valaki majd átkonvertálja a legfrissebb rajzot akkor feltöltöm.
    Igen, csatlakoznék Vendash-hoz. Ezért kérdeztem, hogy kifizettétek-e már, milyen stádiumban van a tervezés....mert ez a terv ......a legfinomabban is rossz......én keresnék másik tervezőt .....

1. odal, összesen 13 oldal 12311 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket