3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 25 ennyiből: 25

Téma: Elektromos bojler / melegvíztároló

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Hát miután 3 évet építkeztem, olyan megoldást keresek amit ide kihoznak, jön a vizes felrakja, a villanyszerelő beköti, én meg megírom a programot hogy működjön

Én is olyat kerestem (ha a hidegbe kötöd vissza a cirkulációt, akkor összekavarja a rétegződést), de falra szerelhetőt nem találtam, lett Hajdu STA200. Felül meleg ki, alul hideg be, középen cirkulációs visszatérő. Meg van még benne 2 csőkígyó, és egy alsó fűtőbetét, de rendelhetsz bele egy másikat a közepére. Ezzel mindent meg lehet oldani, ami eszedbe jut.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: cipetum Mutasd a hozzászólást
    Én is olyat kerestem (ha a hidegbe kötöd vissza a cirkulációt, akkor összekavarja a rétegződést), de falra szerelhetőt nem találtam, lett Hajdu STA200. Felül meleg ki, alul hideg be, középen cirkulációs visszatérő. Meg van még benne 2 csőkígyó, és egy alsó fűtőbetét, de rendelhetsz bele egy másikat a közepére. Ezzel mindent meg lehet oldani, ami eszedbe jut.
    Ez a Hajdú teljesen jó... Milyen fűtőbetétet vettél bele? Hogy vezérled?

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Ez a Hajdú teljesen jó... Milyen fűtőbetétet vettél bele? Hogy vezérled?
    Ami gyárilag volt hozzá, assz'em 3kW-os lehet. De én tettem bele, egy csupasz anód volt csak benne eredetileg az alsó pozícióban, azt kellett a betétre kicserélni. A bekötése is gyerekjáték. Volt hozzá móricka-ábra 1 és 3 fázishoz is.
    A gyári termosztátot használom, ami a fűtőbetéten van, és simán a vezérelt áramra lett ráakasztva. Az mindig megy napi 8 órát, 1-2-3 órás szakaszokban.
    Másfél év alatt talán 2x vagy 3x volt, hogy a kölkek kipancsolták belőle a meleg vizet, oszt' nekem már nem jutott. Túléltem...
    Ami nem tetszett, hogy nincs rajta semmi visszajelzés, csak hallod, hogy kattan a termosztát reléje. De rákötöttem 2 kis lámpát. Az egyiket egy öreg villanybojlerből kukáztam ki, a másik meg egy ledes irányfény. Így az egyik akkor világít, ha van éppen vezérelt áram, a másik meg akkor, ha fűti a vizet. Ennyi nekem elég is.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Köszi!
    Jól értem hogy gyárilag van hozzá fütöbetét, csak a vezérlés hiányzik?
    Loxonnal egyszerüen meg tudnám oldani, és nem kellene plusz betétet venni..

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Köszi!
    Jól értem hogy gyárilag van hozzá fütöbetét, csak a vezérlés hiányzik?
    Loxonnal egyszerüen meg tudnám oldani, és nem kellene plusz betétet venni..
    Szerintem nem kell túlragozni a vezérlését. Nekem elég volt a gyári termosztátos kialakítás, kiegészítő fűtőbetét nélkül.. De gondold végig a szükségleteidet, a család melegvízhasználati szokásait, aztán dönts okosan.
    Kérdezz rá, ahol veszed. Én valami webáruházból rendeltem, idén már nem keresem elő neked a papírjait.
    Megkerestem, itt vettem, és külön volt a betét:
    http://netkazan.hu/termek/1460/hajdu...ndirekt-tarolo
    http://netkazan.hu/termek/4323/hajdu...gyseg-3-1200-w

3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123

Tags for this Thread

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket