1. odal, összesen 3 oldal 123 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 25

Téma: Elektromos bojler / melegvíztároló

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard Elektromos bojler / melegvíztároló

Kíváncsi volnék aki bojlert használ, milyet választott.

Nekem egy 150 körüli kellene. Elég sokat megnéztem, de a gyártók eléggé le vannak maradva hőszigetelés kapcsán.
    Pedig ez az ami fogyaszt folyamatosan..
    Pl. egy 150-es Ariston / Hajdú hővesztesége ~1.9kW / 24h.
    Stiebel az 1,6 körüli értékével egy fokkal már jobb.
    Fellelhető még AEG 1.3 -mal, de már csak a megmaradt készletet árusítják ki, a területi képviselő szerint.
    Amit legutóbb találtam, egy Drazice OKHE 160 az 1,05-ös értékkel egész baráti. Pedig még itt is csak 5.5 centi szigetelésről beszélünk.

Melegvíz tároló puffer esetén talán találni vastagabb szigeteléssel, de ott a vezérlést meg kell oldani??

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Kíváncsi volnék aki bojlert használ, milyet választott.

Nekem egy 150 körüli kellene. Elég sokat megnéztem, de a gyártók eléggé le vannak maradva hőszigetelés kapcsán.
    Pedig ez az ami fogyaszt folyamatosan..
    Pl. egy 150-es Ariston / Hajdú hővesztesége ~1.9kW / 24h.
    Stiebel az 1,6 körüli értékével egy fokkal már jobb.
    Fellelhető még AEG 1.3 -mal, de már csak a megmaradt készletet árusítják ki, a területi képviselő szerint.
    Amit legutóbb találtam, egy Drazice OKHE 160 az 1,05-ös értékkel egész baráti. Pedig még itt is csak 5.5 centi szigetelésről beszélünk.

Melegvíz tároló puffer esetén talán találni vastagabb szigeteléssel, de ott a vezérlést meg kell oldani??
    Én ezt néztem ki:

http://www.kazanpont.hu/termek/elekt...m-vls-100-1104

Nálam kettő lesz, egy 100-as és egy 50-es. A 100-as csak a kádé lesz, a kicsi meg a konyha-zuhany-kézmosóké. ( Lehet, hogy ide a 80-asat veszem, ez még kérdéses ).

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Szia Jaccso.
    Ha gépészeti helyiségben lesz a bojler, akkor ne vacakolj szerintem. Vegyél egy jó minőségű és árú bojlert és szigeteld le utólag. Alukasírozott gyapot tekercsel és alu öntapadós szalaggal megfelelő kinézetett biztosíthatsz. Én ezt tervezem.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Pince szinten lesz, vizes helyiségben. Azon gondolkodok, ha loxone lesz, egy puffert vezérelni nem nagy dolog. Illetve hosszú távon lehet jobban járok a nagyobb űrtartalommal alacsonyabb hőfokon!
    Itt egy jó cikk a témában.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Kérdés még, hogy akarsz-e, kell-e cirkulációs vezeték.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Kérdés még, hogy akarsz-e, kell-e cirkulációs vezeték.
    Be van tervezve, a csőrendszer úgy lett kiépítve.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Még 200-as hmv puffert sem találok 5 centinél vastagabb gyári szigeteléssel..
    Tényleg elgondolkodtató a házi kivitelezés!

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Még 200-as hmv puffert sem találok 5 centinél vastagabb gyári szigeteléssel..
    Tényleg elgondolkodtató a házi kivitelezés!
    Ha lesz cirk. hmv. vezeték, akkor forróvíztárolót érdemes venni, ahol ez gyárilag ki van építve.
    Nálam pl. pincefalazó blokkból van a fal, erre nem tudok felrakni 200kg súlyt biztonsággal, ezért vagy csinálok a bojlernek "talpas" vaskonzolt vagy álló tároló a megoldás. Ezt is érdemes figyelembe venni. Én is csak 200 litert felett találtam gyárilag szerelt 10cm-es szigetelésű tartályt, marad a sufnituning. De legalább tudok csinálni "passzív" szigetelésű bojlert.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

300-assal esetleg találkoztál 10cm-essel?
    Bár ez már biztos drága lehet..

Ezeket nézegetem, elég jó árakat látok.
    Jövő héten beugrok hozzájuk, a szomszédban vannak..

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Ha lesz cirk. hmv. vezeték, akkor forróvíztárolót érdemes venni, ahol ez gyárilag ki van építve.
    Na, ez a kérdés engem is foglalkoztat mostanában. Még nem tartok ott, de lassan be kéne nekem is szerezni a bojlert. A gépész szerelők szerint nyugodtan be lehet kötni a cirkuláció visszatérő ágát a bojler hideg víz bevezető csonkjára. Ők is úgy csináltál maguknak otthon...
    Azért csak megnéztem, hogy néz ki egy gyárilag cirkulációhoz kialakított bojler. A hideg BE és a meleg KI ugyanúgy alul, illetve fölül helyezkedik el, de a cirkulációs visszatérő ág bizony valahol középtájt lép be a tartályba. Ez logikus is, hiszen ha alul a hideg víz belépési pontján vinném be a tartályba a sokszor meleg visszatérő vizet, az jól összekutyulná a tartályban kialakult rétegződést. Emiatt szerintem sem érdemes ezen garasoskodni. Meg kell venni a háromcsonkos bojlert.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

1. odal, összesen 3 oldal 123 UtolsóUtolsó

Tags for this Thread

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket