2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 17 ennyiből: 17

Téma: Beltéri felületképzés

Regisztráció:
    2011.09.19.
    Összes hozzászólás
    27

Standard

Nekünk is silka falunk van, három éve épült, és nincs a falon repedés. A belső falakat csinálták ytongból (fémhuzal erősítéssel), ezen a vésések és egyéb fúrás-faragások hatására alakul ki két-három helyen repedés, de ezek a gépészeti helyiségben vannak, így egyáltalán nem zavar.

huan Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Nincs ilyen jellegű tapasztalatom a Silkával, pedig vékonyhabarccsal vakoltuk. Nulla repedés 2 év alatt, ilyen falam még nem is volt.
    Ezt jó hallani... megkérdezhetem hogy milyen anyaggal vakoltatok és milyen vastagságban illetve hálóztatok-e(bocsi lehet ez utóbbi buta kérdés talán)?
    Mert most megy az oda vissza nálunk, mivel kb 2 hete még azt mondta a kivitelező hogy gipszes vakolat lesz mire én megkérdem, hogy a vizes helyiségeknél is???? A válasz az hogy nem ott sima cementes... na és ma reggel mivel fogadtak... hogy mindenhol cement vakolatot tesznek (kb 1cm vastag) ...szóval kérnék egy segítő választ nagyon nagyon! Illetve még az merült fel bennem hogy nem lenne-e érdemesebb áttenni tavaszra ezt a munkát már mivel tartok a hidegtől- bár erre azt mondják, hogy mivel bent vannak a már a homlokzati nyílászárók ezért nem fog fagyni belül...?

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Mi szeptemberben kezdtük a vakolást. kb. 1-1.5 centi cementes vakolatal.
    Dombtetőn, jól szellőző helyen 1-2 hét kellett hogy kiszáradjon. A lépcsőház azon részében ahol nem igazán volt szellőzés, több mint két hét.
    Én nem erőltetném már az idei vakolást.
    Glettelésre Rimano Plus A Extra fehér anyagot használtunk. 3 sor után úgy néz ki mintha már festve is lenne.

Silka repedés kérdésben nem tudok állást foglalni, de kb. 600nm vakolás után én azt mondom silkát csak akkor vakolnék ha muszáj..

huan Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: sznhep Mutasd a hozzászólást
    Nekünk is silka falunk van, három éve épült, és nincs a falon repedés. A belső falakat csinálták ytongból (fémhuzal erősítéssel), ezen a vésések és egyéb fúrás-faragások hatására alakul ki két-három helyen repedés, de ezek a gépészeti helyiségben vannak, így egyáltalán nem zavar.
    Megkérdezhetem hogy milyen időben történt és a homlokzati nyílászárók bent voltak már?

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: huan Mutasd a hozzászólást
    Ezt jó hallani... megkérdezhetem hogy milyen anyaggal vakoltatok és milyen vastagságban illetve hálóztatok-e(bocsi lehet ez utóbbi buta kérdés talán)?
    Itt vannak a vakolatról a képek... http://www.passziv.net/forum/showthread.php?t=5&page=25
    Nem hálóztunk, csak ahol ilyenkor kell. A kötelező minimális vastagságban vakoltunk (kb. 1 cm) és ezzel a termékkel: http://www.baumit.hu/front_content.php?idart=6264

huan Vendég

Standard

Köszönöm az eddigi tanácsokat, de úgy döntöttem, hogy megállunk. Most meg jönnek a +10 fokok na de már mindegy...

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,149

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: huan Mutasd a hozzászólást
    Most meg jönnek a +10 fokok...
    Igen, ha így marad januárban falazunk.

2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12

Tags for this Thread

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket