4. odal, összesen 6 oldal ElsőElső ... 23456 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 31 eddig: 40 ennyiből: 52

Téma: Épületgépészet

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Végül H2O Fortuna asszimetrikus akril kádat vettünk (160*100). Fel lett avatva, nagyon meg vagyunk elégedve vele, mély, merev, jó tapintású.
    176cm magas vagyok, simán elférek benne. Nem tudom elképzelni, hogy pl. egy Ravak kád mivel tudna többet adni, nekünk tökéletes.
    Csak kíváncsiságból: megmérnéd, hogy milyen magas a vizes rész, az aljától a túlfolyóig?
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Csak kíváncsiságból: megmérnéd, hogy milyen magas a vizes rész, az aljától a túlfolyóig?
    36cm után túlfolyik a víz.

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Akkor nagy sörhasat ne növesszél...
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: cipetum Mutasd a hozzászólást
    Akkor nagy sörhasat ne növesszél...
    Egyik alkatrészem sem lóg ki nyugalmi állapotban.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Érdekesen viselkedik a BVF 601i digitális termosza. Vezérelt áramkörön van, ha bekapcsol, akkor pár percig nem a pontos hőmérsékletet mutatja, kb. 3 fokkal kevesebbet, utána "helyreáll". Ez pont elég, hogy bekapcsolja a padlófűtést, tök fölöslegesen, hisz megfelelő a valós hőmérséklet.
    A Samsung klíma lazán kifűti a házat.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Örömmel hallom, hogy Neked is működik a klímás fűtés! Én nem akarom feltétlenül tukmálni senkire, de azért jó ha másnak is beválik. Szerintem a termosztátot mindenképpen nappalira kell kötni, minimális módosítással megoldható hogy amit kapcsol az pedig vezérelt áramon legyen. Jobb esetben csak egy átkötés, roszabb esetben egy plusz relé kell hozzá...

Amúgy, ugyan pár perc bosszantó most, gyakorlati jelentősége nem sok van
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Örömmel hallom, hogy Neked is működik a klímás fűtés! Én nem akarom feltétlenül tukmálni senkire, de azért jó ha másnak is beválik. Szerintem a termosztátot mindenképpen nappalira kell kötni, minimális módosítással megoldható hogy amit kapcsol az pedig vezérelt áramon legyen. Jobb esetben csak egy átkötés, roszabb esetben egy plusz relé kell hozzá...

Ez engem is nagyon érdekelne, hogyan kell ezt megoldani? Pl. emiatt nem lehet a wifi-s távoli megfigyelést/vezérlést sem használni, mert vezérelt áramon megy a termosztát.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást

Köszi.

Indulásnál nehézségek voltak, ugyanis csak vezérelt kör volt és a 13 fokos falakat, betont, stb. nem tudta felfűteni pár nap alatt sem. Végül is több mint 100 tonna anyagról beszélünk. Aztán jött a H tarifa és a samu és gyorsan megoldotta a problémát.
    Most a házban 23 fok környékén van a hőmérséklet, páratartalom 35-38% , légcsere 90m3/h (2 felnőt és 2 kisgyerek).
    A szabályozott szellőztetés nagyon jó, hangtalan és észrevehetetlen, feleségem nagyon örül, hogy fél nap alatt megszárad a ruha. A szellőztető gép 17 W-ot fogyaszt.
    A ház fogyasztási adatait még nem közlöm, korai lenne.

Regisztráció:
    2011.10.14.
    Lakóhely
    Veszprém
    Összes hozzászólás
    132

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    páratartalom 35-38% , légcsere 90m3/h (2 felnőt és 2 kisgyerek).
    A szabályozott szellőztetés nagyon jó, hangtalan és észrevehetetlen, feleségem nagyon örül, hogy fél nap alatt megszárad a ruha. A szellőztető gép 17 W-ot fogyaszt.
    .
    Milyen ez a szellőzőgép? Mennyi be fúvási és kiszívási pontja van?

Köszi: Pali

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Pali Mutasd a hozzászólást
    Milyen ez a szellőzőgép? Mennyi be fúvási és kiszívási pontja van?

Köszi: Pali
    Aldes Dee Fly 90 bypass, francia termék, még évekkel ezelőtt vettem itthon. 90mm csőhálózat van, jelenleg 4 befúvás és 3 elszívási pont, de a végső felállás 5 be és 4 elszívás lesz.

U.I: most látom, hogy Modulo az új neve a hővisszanyerős gépnek.

4. odal, összesen 6 oldal ElsőElső ... 23456 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket