2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 16 ennyiből: 16

Téma: Általános cseverészés

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Tényleg, ha van időd, írhatnál a hőszivattyúról. A komplett rendszeredről és esetleg a bekerülési költségéről is ha nem titok. Én éppen most választom ki, egyelőre a Zubadan a nyerő, de még nem dőlt el semmi. Köszi!
    Írjál neki privát üzenetet, azt előbb olvassa....

Regisztráció:
    2014.12.29.
    Lakóhely
    Vasvár
    Összes hozzászólás
    24

Standard

Sziasztok! Jó ötlet volt a privát üzenet,mert arról kapok e-mailt. Amúgy nagyon ritkán nézem a fórumot az utóbbi időben. A pár sorral fentebb írt állapotok még változatlanok (padlásfeljáró + szigetelés hiányok, és a szellőztető gép sincs még meg,csak a csövek az álmennyezetben, tehát egyelőre télen-nyáron ablakon át szellőztetünk...)De eltelt pont egy év a beköltözésünk óta, úgyhogy van adat a fogyasztásról. A hőszivattyú csak padlófűtéshez van kötve, nincs falban futó cső, és radiátor sem. Egyedül gondoskodik a fűtésről és a meleg vízről, amit ketten használunk a házban. Télen 22,5 fokra volt állítva a termosztát, nem ingadoztattam sem estére sem máshogyan. Így a fűtési időszakra eső áramfogyasztás (okt16-ápr.15-ig) kb 3500kwh. A hőszivattyú H-tarifát használ ebben az időszakban (23,55ft/kwh) Azaz az okt16-ápr.15-ig 82.500 ft-ot fogyasztott a ház fűtött 230 négyzetmétere. A nyári fogyasztásunk ápr.16-okt.15-ig 572kw volt,ami a nyári meleg víz készítést és a felületek hűtésére használt áramot jelenti. (nyáron hűtésre használjuk a gépet, kb 20 fokos víz ment benne, párszor néztem) jóslatokkal ellentétben nem fázott a lábunk és nem fáztunk fel tőle. Nyáron nincs H tarifa, normál áron adják az áramot (itt kb 38ft/kwh) ez fél év alatt 21.700 Ft. Tehát hűtés-fűtés-meleg víz készítésre egy év alatt 104.200ft-ot használtunk el a háznak ebben az állapotában. Hozzá kell tenni, hogy nagyon komfortos egy ilyen alacsony hőmérsékletű meleg vizet használó padlófűtéssel rendelkező ház, amire akkor jöttem csak rá, amikor ismerősökhöz mentünk át. Ők radiátorral fűtenek és elméletileg melegebb volt mint nálunk (kb 23-24 fok) mégis pár óra alatt szinte dideregtünk a lábfejeink meg lefagytak. Megszoktuk itthon a jót, na. Sajnos a mi házunk nem passzív, nincs sávalap szigetelés, meg 100% légtömörség, meg passzívház bejárati ajtó meg teljes hőhíd mentesség, de én meg vagyok elégedve ezzel a fogyasztással és a komforttal is. A bekerülési költségre a válasz: A gép kb 2 milla, a padlócsövezés árára nem emlékszem, de az nem egy olyan dolog ami extrának számít,illetve függ a felhasznált anyagoktól, felület nagyságától, stb. Külön puffertartály nincs, a gép beltéri egysége tartalmaz valamekkorát nyilván, de nincs rákötve még egy 500 literes cucc vagy ilyesmi. Nagyjából ennyi a lényeg, ha van még kérdés, nyugodtan mondjátok. Én ajánlom a Nibe készüléket, nekem ezzel jó tapasztalatom van, de nyilván a Zubadan is jó meg sok másik is. Én most a szellőztető gépen töröm a fejem. Abból nem szeretnék ilyen drágát venni. Sokat olvastam a fórumon, de még nem alakult ki a végeredmény.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Szia!
    Nagyon szépen köszönöm az információt, sokat segített! Még variálok, hogy melyik hőszivattyút válasszam.

Regisztráció:
    2014.12.29.
    Lakóhely
    Vasvár
    Összes hozzászólás
    24

Standard

Kaptam még kérdéseket privtban, kiteszem ide is a választ, hátha még érdekel valakit.

Milyen padlóburkolat alatt van a padlófűtés a házban?
    Nálad volt szükség kiegészítő fűtőpatron használatára? Milyen hőmérsékletig működött csak hőszivattyúval a fűtés? Jól látom, hogy a fűtés és hűtés is egy rendszeren ment, tehát a padlófűtésben? Engem erről nagyon le akarnak beszélni, de úgy látom nálad ez bevált?
    Mennyire volt hangos a kültéri egység? HMV puffered volt?

A padlófűtés körök az estrich betonban vannak ugyebár, ami a földszintem 10-11 cm vastag (a túl vékony állítólag nem olyan jó, mert nincs elég hőtartó kapacitása) alatta lépésálló szigetelés van, hogy felfelé terjedjen a hő. A földszinten 15cm az emeleten 5 cm. A szobákban laminált parketta van, 8mm vastag, alatta padlófűtéshez használható alátét lemez 1,6mm-es vastagságú. Ezen is jól átjön a fűtés. Az összes többi helyen hidegburkolat van a házban. Szőnyeget nem nagyon szabad teregetni, mert az azért lefogja állítólag, de én mondjuk nem is szeretem. Nyáron abszolút nem hallani a gépet, átmeneti időben is csak ha mellette állok. A mínuszos napokon azért hallani néha a zúgást éjjel amikor teljes a csend, a nagy minuszokban (-10 alatt) a legközelebbi szobában éjjel csukott ablaknál is hallani valamennyire a zúgást, véleményem szerint nem zavaró. Kint állva mellette azért hallani, de nem mondanám kényelmetlennek, vagy zavarónak. Remélem tudtam segíteni!
    Üdv

Van fűtőszál a gépben, akkor kapcsol be, ha nagyon hideg van, azt hiszem olyan -15 körül, de Magyarországon ilyen csak pár nap van. Ilyenkor megugrik a gép fogyasztása, de ugye az év többi napján bőven visszahozza. Mínusz néhány fokban gyerekjáték meleg vizet csinálni a gépnek, a nyárról meg ne is beszéljünk...Szóval tényleg fura, de működik. A jó szigetelés persze kell a házra és passzív ház nyílászárók is. Az az egyik gyenge pont ugyebár ilyen épületeknél.Ugyan abban a csőben megy a hűtés-fűtés, igen. Engem is le akartak beszélni, hogy csináltassak mennyezetfűtést még egy csomó pénzért, mert fázni fog a lábam. Erről annyit tudok elmondani, hogy 19 fokos víznél úgysem engedjük, hogy hidegebb vizet küldjön a gép a csövekbe (be kell állítani a megengedett minimumot) mert páralecsapódás lenne a falakon. Ez a hőmérséklet nyáron kifejezetten kellemes volt a lábunknak a kánikulában, és nem fáztunk fel. (a jóslatokkal ellentétben). Aki jött hozzánk vendégségbe meg is jegyezte, hogy milyen kellemes, náluk bizony meleg volt a nyári hőségben is a járólap, ami nem túl nagy felüdülés. Nincs külön puffer tartály, a beltéri egység belsejében van valamekkora, de külön nem kötöttünk tartályt a rendszerbe, nem tárolunk a szükségesnél több meleg vizet gondolom. A gépben van kb 60-80-100 literes lehet talán.
    ilyen: http://www.nibe.hu/Termekek/Levego-v...2040--VVM-320/
    Üdv

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Ha a ház 230 m2 és a hőenergiaigénye 24 kWh/m2a és a fogyasztott áram 3500 kWh hőszivattyúval, akkkor mennyi az SCOP?

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

1.57. A hőigény nem igaz minden bizonnyal.

2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket