7. odal, összesen 7 oldal ElsőElső ... 567
Mutasd az eredményt ettől: 61 eddig: 66 ennyiből: 66

Téma: A Tesla Model S projekt

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Adamo_sx Mutasd a hozzászólást
    Gratula, sok balesetmentes kilométert!
    Azért ha elmúlnak a mézeshetek (már ha elmúlnak egyáltalán... ) visszajöhetnél a mindennapos használati tapasztalatokkal.
    Igazából, miért is ne

NAGYON sajnálom, hogy a több hónapos leállás miatt gyakorlatilag kihalt a fórum :/ Nagyon sok munkám, időm van benne. Nem bánom, mert igazi társadalmi munka volt, remélem sokan profitáltak belőle, én meg szívesen osztottam meg amit lehetett.

Kis kitérő után a Model S-ről, akkor!

Egészen más véleményt formálni az autóról vezetés nélkül, mint azt pl. egy kereskedésben kipróbálva. Ugye én ezeket már rég megtettem és kilakult bennem egy kép az autóról. Viszont a valós tapasztalat az, amikor saját tulajdonban, a mindennapokban használhatjuk az autót. Ez a kövbetkező szint a megismerésben. Ezt a szintet pedig a Model S-nagyon magasra teszi!

Ahogy belaktam, magamra állítottam a sok-sok, de nem tolakodó opciót, egyre inkább megtetszett és úgy érzem most, hogy a jövőben járok evvel az autóval! Mint egy igen jó kesztyű a kézhez, úgy idomult hozzám, a mindennapjaimhoz. Telefon, navigáció, zene minden egy helyen egy remek élményt adó, nagy és gyors táblagépen. Annyi és olyan információ, ami éppen kell. Ugyanakkor ha csak a vezetésre akarok figyelni, akkor a kormány mögötti "hagyományos" LCD kijelző is tökéletesen informál, szép kaligrafikával navigál vagy rajzol ki szinte bármit amit szeretnék. Egyszerűen egy űrugrás az álltalam eddig használt autós fedélzeti rendszerekhez képest. De, a minapokban néztem a még meg sem jelent Audi E-tron fedélzeti rendszerét, és őszintén cak egy szép, de zavaros, ódivatú és feleslegesen bonyolult menühalmaznak tőnik a tesláéhoz képest.

Ha az ember megbarátkozik a kabin és fedélzeti rendszerekkel, márpedig hamar megteszi, akkor vére lehet a hosszabb távú vezetési élményre koncentrálni. Márpedig valós élmény, legyen az egy városi kanyar, órás út vidéken vagy autópályán, vagy több órás éjszakai balatonkerülés, amit tegnap éjjel, ma hajnalban követtem el Ez a leglassabb Model S, 5.4 másodperces nulla százzal... Amit ez a szám nem ad vissza az az azonnalisága a gyorsulásnak és a kontrollálhatósága. Egyszerűen fantasztikus a gázpedál mélysége és finomsága. Megint visszatére a kesztűs hasonlathoz, gyakorlatilag a lábfejem eggyé válik az autóval, annyira pontosan követi, szinte nem is a mozdulataimat, hanem már-már a gondolataimat az autó. Azt viszont egy pillanatig sem felejthetjuük el, hogy az autó tisztes tömeggel rendelkezik, bár a kasztni nem billen az alacson súlypont miatt, érződik a valós méret. De, a hátsó kerekes hajtás miatt igen jól, és játékosan fordul ha gázon kanyarodunk. Még visszatérve a gázpedálra, a beépített motorfék, amit ugye generátoros visszatöltéssel valóstanak meg, is hozzájrul a remek gázpedál érzethez. Hamar megszoktam hogy éljek vele, és tempódabb gyorsuláskor így lassuljak vissza, a fékrelépés helyett. A féklámpákat is bekapcsolja ilyenkor automatikusan. Amire figyelni kell, az az hogy hideg akkuval limitált ez a motorfékes üzem, azaz akkor át kell lépni a fékre, ami pillanatnyi meglepetést okoözhat, de automatikus reflex.

Az elmúl kevesebb mint 5 napban több mint 1200 kilométert mentem már az autóval, szint ki sem akartam szállni belőle... A hatótáv 300km felett van, de leginkább a sofőr lábában A tippelőra becslései igen pontosak, a megengedett sebességgel közlekedve nem ért addig meglepetés hosszabb úton sem.

Nem vagyok teszla fanatikus, de értékelem ha jól csinálnak valamit. És, pl a Superchargerek ilyenek! Egyelőre csak kettő állomás van magyarorszégon, de élmény használni őket! Nincs kijelző rajtuk, nem kell gombokat nyomogatni. Leemelem a csatlakozót, bedugom és elmegyek kávézni a benzinútra. Ennyi, nem több. Tudja a töltő hogy ki van rajta, és villámgyorsan elkezdi sajtolni az akkuba az elektronokat. 500 km/h-val indul, majd valahol 90% százalék felett 00 km/h val megy a töltés. Legrosszabb esetben, nullával beesve és majd 100%-on távozva egy óra a töltés. Zenével, böngészve egy kávé, szendvics mellett észre sem vettem.

Persze, az otthoni töltés az igazi, este rádugom, reggel meg tele van. Minden nap. Felszereltem egy 380/16A stekkert, amihez adtak gyári adaptert (a villásdugós mellett). Evvel kb 8 óra alatt tljes a töltés. De, itt a városban van 380/32A villámtöltő több is. A legközelebbi 1 kilométerre, az épülő új lakásunk erkélye alatt DD Töltés a jövőben: pipa!

Folyt köv!
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2014.09.30.
    Lakóhely
    Budapest
    Összes hozzászólás
    11

Standard

Király verda!
    Új v. használt? 85 v 100 v más?
    (azt értem, hogy nem D)
    köszi

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,747

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Uraim!

Hosszú hallgatás és már nem is sok olvasás után, talán utolsó hozzászólásom itt...
    Megvettem a Tesla Model S-t! Három év és egy másik lakás építése jött közbe, a kezdeti tervek és a BMW X5-kitérő után.
    Pöpec
    Pont a napokban olvastam át újra az elektromos fűtéses rendszerrel kapcsolatban szerzett tapasztalaidat. Az úttörők élete nem mindig egyszerű...
    Mit építettél?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Pöpec
    Pont a napokban olvastam át újra az elektromos fűtéses rendszerrel kapcsolatban szerzett tapasztalaidat. Az úttörők élete nem mindig egyszerű...
    Mit építettél?
    Hát visszanézve, lehetett volna egyből is jobban csinálni, de nem voltak azért túl nagy kanyarok a mai rendszerig. GYakorlatilag a radiátorok le, a klíma meg fel(majd le) került.

Egy szép nagy lakásunk épül egy tömbben, teremgarázos, liftes, erkélyes szösszenet. Nem én építem, csak várom hogy kész legyen, itt ott azért figyelve hogy amit ígértek, az elkészüljön rendesen.
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Yeah! Nekem Leaf -em van, mindennapi rohangálásra, melóba járni, agglomerációban élő édesanyámat látogatni, kisebb kirándulásokra tökéletes. Nagyon szeretem. Viszont Balatonra már nem szívesen indulok el vele, nagy álmom a Tesla. Addig is ott a Galaxy backupnak

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,146

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Yeah! Nekem Leaf -em van, mindennapi rohangálásra, melóba járni, agglomerációban élő édesanyámat látogatni, kisebb kirándulásokra tökéletes. Nagyon szeretem. Viszont Balatonra már nem szívesen indulok el vele, nagy álmom a Tesla. Addig is ott a Galaxy backupnak
    Mi meg a Galaxy full elektromos változatát várjuk, de még messze van az... Asszonynak megígértem, hogy olyat kap

7. odal, összesen 7 oldal ElsőElső ... 567

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket