1. odal, összesen 7 oldal 123 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 66

Téma: A Tesla Model S projekt

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard A Tesla Model S projekt

Már az ötödik év is eltelt amiben a házunk csak villamos energiával működik. Kezdetben sok áramot fogyasztott két tarifából (A1, B), aztán kevesebbet de mégtöbb tarifából (A1, B, H) végül megérkeztünk a mostani állapotba, amikor már csak nappali áram fogyasztásunk van amit viszont nulláz a napelemrendszer.

Ha ebből még nem derült ki, hiszek a villamos energia akár kizárólagos felhasználásában is Nekem a legfontosabb, a gondozásmentes használat volt, amit az eltelt évek igazoltak. A legkomoltyabb karbantartás eddig, az az hogy ürítgetnem kell a csapok/zuhanyok perlátoraiól a vízkövet...

Már a kezdetek előtt is követtem a Teslát, mivel amolyan villamosmérnök féleség is lennék és kis szerencsével még 2005-ben betekintést kaptam abba, milyen lehetőségek vannak az elektromos autókban. Akkor ismertem meg egy angol mérnökembert, aki kiállításokon mutatta be az átalakított minijét, ami négy agymotorral majd 600 lóerős teljesítményre és 100%-ban regeneratív fékezésre is készen volt! Csak éppen még nem állt rendelkezésre a megfelelő akkucsomag. Aztán valaki gondolt egyet és tényleg összepakolt egy értelmes mennyiséget az akkor legmodernebb LiIon ceruzaakkukból, és látta hogy ez jó! Na, ez lett a Tesla Roadster. Kis kétüléses autó, Lotus Elise alapokon. Ugyan nem kerekenként független hajtással, de beindult a koncepció, de még hogy! Volt szerencsém tesztvezetni és igencsak megerősítette bennek a vágyat hogy egy nap nekem is ilyen elektromos autóm legyen.

Azóta évek teltek el, a Tesla kijárt egy utat, ami a mai Model-S hez vezetett. Adott egy továbfejlesztett elektromos hajtás, jól karbantartott (vízhűtéses) akkucsomag. Emellé ednak egy nagyon kívánatos, letisztult és tágas belteret és gyönyörű külsőt is.

Tehát, összefoglalva:
    - sportautós menetteljesítmény
    - nekem megfelelő hatótáv
    - alacsony, akár ingyenes üzemenyagköltség (*nyilvános, ingyenes töltők)
    - családi méret
    - minimális karbantartás (pláne tartósbérletben)

Mindezek után megtettem az első lépéseket egy autó beszerzésére. Eddig nagyon kellemes benyomást tett rám a magyarországi piacon evvel az autóval elsőként megjelenő floattakezelő. Meglátjuk a cégem milyen benyomást tesz rájuk ... illetve hogyan alakul a pénzügyi oldal.
    Nem magánszemélyként és nem venni fogom az autót. Olyan magas az adókulcs a céges pénzeken, hogy semmiképppen sem éri meg magánszamélyként fizetni (nekem). Ha pedig már céges, akkor inkább havi költségre tervezem, semmint teljes finanszírozásra.

Valahol 5 Mft + 400 000Ft/Hó közötti árat várok, a tervezett három éves bérletre. Igen, nem a megtérülésre játszom Alternatíva lehet egy Nissan Leaf is, valamivel olcsóbban.

Ha előttem lesznek az aláírandó papírok akkor azért fogok venni egy mély levegőt és átgondolom hogy belevágjak-e Addigis lássuk elérhető-e egyáltalán
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Szívemből beszélsz, taposd csak az utat előttem! Ne add alább TESLA!

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard

A következő nyílt napon az autót is meg lehet majd nézni?

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Ha az árát elfelejtjük klassz játékszer lesz

Arra lennék kíváncsi, hogy ha meglesz a TESLA akkor még több napelemet teszel-e fel, vagy inkább visszakötöd a H tarifát a fűtéshez?

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    - alacsony, akár ingyenes üzemenyagköltség (*nyilvános, ingyenes töltők)
    ..
    Valahol 5 Mft + 400 000Ft/Hó közötti árat várok, a tervezett három éves bérletre. Igen, nem a megtérülésre játszom
    Ezt viszont sose értettem, hogy miért számít az ingyenes gyorstöltés (ami csak a drágább modellhez jár ingyen).
    Ez kb olyan, mint egy takarékos 7es bömbi. (ott legalább környezetvédelmi alapon meg lehet magyarázni)
    Még ha elfelejtem az induló költséget, a havi 400'000 bérleti díj mellett ha nagyon kemény vagy akár 50'000 Ft otthoni áramszámlát is megspórolhatsz az ingyen töltéssel. De ehhez maximálisan rá kell gyúrni az ingyentöltőre, és minden nap rájárni.... A valóságban ha nem esik útba akkor pár ezer forintot jelent. És ha nem bérelnéd, hanem megvennéd az autót, akkor az aksi gyorsabb amortizációja el is viszi ezt az előnyt.

Esetleg ha úgy nézzük, hogy a gyorstöltő maga is olyan drága, hogy a gyorstöltés valós költségében sem az áram díja lenne a legnagyobb tétel, és ha gyakrabban szükséged van gyorstöltésre, akkor jelentősebb a spórolás.

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

OFF:
    Az ár kérdése persze relatív, ez a kedvenc koncepcióm ezzel kapcsolatban:
    "Most viszont egy egészen elképesztő érvel álltak elő a piaci viszonyokat ismerő szakemberek: véleményük szerint a Tesla Model S nem elég drága (durván 118 ezer dollárba kerül) Kínában. Elon Musk ugyanis törekszik arra, hogy a világ minden pontján nagyjából ugyan annyiért árulja modelljét. Éppen ezért Kínában sem él a konkurencia által alkalmazott magasabb áron történő értékesítéssel (ezt a bevetett gyakorlatot a hatóságok már tavaly elkezdték keményen szankcionálni). Ez pedig azt jelenti, hogy a Model S olyan modellekkel került egy kosárba az árazása alapján, mint az 5-ös BMW, az Audi A6, vagy éppen az E-osztályos Mercedes. Vagyis nem a luxuskategóriában mozog az árával, ez pedig visszatartó erőt jelent a kínai milliomosok körében attól, hogy Teslát vegyenek. Ők ugyanis kínosan ügyelnek arra, hogy járművükkel kifejezzék magas társadalmi státuszukat. Így számukra a Tesla Model S csak szabadidő-autóként, vagy harmadik autóként jöhet szóba vásárláskor."

Regisztráció:
    2014.09.30.
    Lakóhely
    Budapest
    Összes hozzászólás
    11

Standard

Gratula az elhatározáshoz!
    Az említett Mini-s úriember azt is elmondta, hogy mit szólt az akkori BMW márkaképviselet a művelethez?
    Kapott tőlük egy levelet, amiben kedvesen felhívták a figyelmét, hogy a garancia ugrott, és hogy nem használhatja a márkanevet a termék reklámozásakor.
    Később úgy volt, hogy a Lightning GT-be építik be őket, de sajnos az a projekt sem tudott előbbre lépni.

Ehhez képest a Tesla valóban csodát művelt, az én wish-list-emen is előkelő helyen van

A Leaf azért sokkal olcsóbb lenne, sokan is kínálják, tavaly ősszel én is kértem pár ajánlatot, nagyjából 1,2M beugró, 118e+áfa havidíj jött volna ki, vagy beugró nélküli változatban havi 160e+áfa, csak éppen az az autó nem 3 gyerek kompatibilis. Elhoztam egyet, egy teljes napra, de a gyereküléseket képtelenség belerakni.
    Mondjuk ha mind3 12 éves lenne, akkor talán... De sanszos, hogy a 3 év alatt kinőnék...

Model-S-be viszont még nem próbáltam )))

>>Ezt viszont sose értettem, hogy miért számít az ingyenes gyorstöltés (ami csak a drágább modellhez jár ingyen).

szerintem félreértetted, ő nem a gyorstöltésről beszélt, hanem arról, hogy ma (még) az összes publikus kúton ingyen tankolhatsz.
    azért, mert a szolgáltatónak nem éri meg a szükséges IT/CRM infrastruktúrát mögéfejleszteni.
    De persze, ha már elég sokan lesznek az utakon az EV-ek, akkor nem lesz ingyenes, max. a saját napelemből.
    Ahhoz meg azért kell egy ~10kWp-s mező, hogy mondjuk napi ~100km ingázást kiadjon...

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek Mutasd a hozzászólást
    Ezt viszont sose értettem, hogy miért számít az ingyenes gyorstöltés (ami csak a drágább modellhez jár ingyen).
    szerintem félreértetted, ő nem a gyorstöltésről beszélt, hanem arról, hogy ma (még) az összes publikus kúton ingyen tankolhatsz.
    azért, mert a szolgáltatónak nem éri meg a szükséges IT/CRM infrastruktúrát mögéfejleszteni.
    De persze, ha már elég sokan lesznek az utakon az EV-ek, akkor nem lesz ingyenes, max. a saját napelemből.
    Ahhoz meg azért kell egy ~10kWp-s mező, hogy mondjuk napi ~100km ingázást kiadjon...

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mnmn Mutasd a hozzászólást
    >>Ezt viszont sose értettem, hogy miért számít az ingyenes gyorstöltés (ami csak a drágább modellhez jár ingyen).

Elmű 2014 végéig ígért ingyenes töltést. Az EONnál eleve fizetni kellett. Viszont életszerűtlen TESLA-t tölteni, ha jól emlékszem, a legmenőbb ELMUs töltő 22 KW-os volt, ezzel 1 óra alatt harmadát negyedét töltheted fel az autónak...

Ha valaki a munkahelyén tölthet ingyen akkor reális spórolásról beszélni, de azt a cég fizeti (és ki tudja meddig).
    De tök mindegy is ez, lényeg, hogy a TESLA árához/bérleti díjához képest olyan marginális összeg amit az ingyentöltéssel megspórolsz az otthoni töltéshez képest, hogy ez nem nagyon lehet szempont.

TESLA S nek van egy Cool faktora, amit egy leaf és társai meg sem közelíthetnek.
    A Leaf-nél megveregetik a hátad, kösz hogy nem nyomsz az arcunkba kipufogógázt. Egyébként nem spórolsz, korlátozott használhatóságú az autód és senki nem irigyel. Na jó ha ingyen parkolhatsz és kihasználod, az már valami.

Ha TESLA-d van, akkor azért elég menő is vagy, meg jófej, hogy nem szennyezed a levegőt. Garantáltan megfordulnak utánad, és használható autód is van.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

ket_kerek: attól hogy hajlandó vagyok havi 400 000(+FA)-t kifizetni, nekem még számít a havi 40 000 is, amit nem kell üzemanygra költenem, bocs Abból heti egyszer megebédelünk asszonnyal a Dokk büfében budaörsön amikor megyek tölteni.

Másrészt, nekem nem kell autó nem ingázok, nem kell üzleti útra mennem, nem kell prezentálnom. Ha akarok, akkor csak havonta kétszer ülök autóba, amikor a reptérre meg vissza megyek. Suli, ovi, kisbolt sétatáv. Ezért is, heti egy töltés bőven elég, akkor pedig belefér egy Budaörs menet. Már idén lesz a teslanak itthon is ingyenes gyorstöltője, de a jelenlegi hálózat használata is ingyenes. Mint ahogy a parkolással sem kell majd regisztrálnom itt a városban.

Szóval csak egy kellemes hobbi autó lesz nekem a tesla, szó sincs igáslóról. Viszont pl. az össszes Hungaroringes nyiltnapon kint leszek, és kitaposom a belét amíg jólesik Vagy elhagyjuk az országot Ausztria irányában és addig megyünk, amíg gyorstöltöt találunk, mondjuk Stokholmig? Azért pl. egy ilyen autós kirándulásban nem lebecsülendő az üzemanyagköltség, legutóbb amikor elmentünk tíz napra, emlékeim szerint naponta tankoltam a 80 literes tartályt

Szóval csak móka s kacagás lesz nekem ez a csoda

mnmn: Igen, nem ért jó véget az a próbálkozás, korai volt még. Ha jól emlékszem Martin Boughtwood-nak hívták az uriembert, megvan még valahol a kártyája.

Kiszámoltam, hogy ahhoz hogy ingyen autózzak saját napenergiás áramból évi 15 000km-t, nyolc napelemet kellen feltennem, aminek a megtérülési ideje két éven belül lesz (inverter csere nem kell)!!! Szerintem ez sem rosz

Kaptam ma egy 6 000 000Ft-os ajánlatot bemutatótermi Leaf-re Hmmmmm... Érdekes, hogyha el akarják adni azokat az autókat, akkor a kedvezmények is megjelennek egyből. ..

Jelenleg a teslával egy elektromos bicigli is versenyben van. Pontosabban kettő: KTM eLycan-p illetve BH Evo Jumper 29..
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2014.09.30.
    Lakóhely
    Budapest
    Összes hozzászólás
    11

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek Mutasd a hozzászólást
    Elmű 2014 végéig ígért ingyenes töltést. Az EONnál eleve fizetni kellett. Viszont életszerűtlen TESLA-t tölteni, ha jól emlékszem, a legmenőbb ELMUs töltő 22 KW-os volt, ezzel 1 óra alatt harmadát negyedét töltheted fel az autónak...
    Azért az a töltő sem elvetendő alapból... Az EV-ek, ha ki akarod használni őket, akkor megkövetelik, hogy válts szemléletet, tervezz előre, és tudatosabban csináld, amit csinálsz.
    De annak idején, amikor a lovak mellett megjelentek a belsőégésű motoros járművek, azokhoz legjobb esetben a gyógyszertárakban lehetett üzemanyagot venni... és akkor még a telefonod se mondta meg, hogy milyen messze van tőled a következő feltöltési lehetőség...
    mégis elterjedtek ezek a jószágok...
    Ennél is, ha napi 100km nem elég (Leafnél kb. 140km volt amit megtettem 1 töltéssel, klímával, kb. fele részben szüttyögős úton, fele részben autóúton, pálya nem volt benne), akkor bizony tervezni kell a napodat, de azért szerintem az nem lehetetlen, hogy ne full üres tankkal menj a töltőpontra.
    Egy átlagos EV fogyasztása, persze sok mindentől függ, de ökölszabályként 20kWh/100km nem nagy tévedés. (Marketinganyagoktól elvonatkoztatva)
    Az azt jelenti, hogy az ELMÜs töltővel pont bele tudsz tolni a pakkba 100km-re elég naftát 1 óra alatt. (nem ismerem a töltőt, csak elfogadom, amit írtál)
    Ha tudod úgy szervezni a napodat, hogy egy ilyen óra beleférjen, akkor azért (nekem) nehéz elképzelni olyan helyzetet, amiben ne lenne elég amit tud az autó hatótávban. És itt bármelyik EV beleérthető, mert nem nagyon van 20kWh alatti pakkal a piacon.
    Persze a Horvát tengerpartra nem ilyennel mennék, de ki tudja.
    A Renault Kangoo-ból pl. volt olyan gyári verzió, amiben elektromos hajtás volt (már a 90-es években is), aztán 2000 után voltak olyan modellek, amiben nem csak akkupakk volt, hanem fölötte egy stabilmotor, ami generátort hajtott, és az töltötte a pakkot.
    Gyönyörű soros hibrid. 2001-2005 közti modell.
    Németeknél mindig van pár ilyen eladó, de 15e EUR fölötti ára miatt nem nagyon versenyképes.
    Illetve ha kell a hatótáv és a biztonság, akkor viszont fenmenális.

Regisztráció:
    2014.09.30.
    Lakóhely
    Budapest
    Összes hozzászólás
    11

Standard

Ha már brinyigli:
    ezt magyar srácok kezdték annak idején:
    http://www.m55-bike.com/
    elég brutál profi cucc.
    karbon váz, full cnc-zett fém alkatrészek...
    illetve most nézem a weboldalt... változások voltak az elmúlt 2 évben... most nem látom a karbonvázas verziót, pedig ismerem a mérnökirodát, aki a terheléses szimulációkat számolta...
    meg azt is ismerem, aki a első pár motort építette nekik...
    (módosítva: most az árakat is látom, bocsi, anno volt 4-5e EUR körüli modelljük is)

Egyébként, ha nem igásló lesz az EV, akkor tök mindegy melyiket választod. A Tesla persze sokkal jobb, ha belefér a büdzsébe, de ha a hatótáv (avagy az alkalmazkodás hozzá) tényleg nem szempont, akkor vannak még más példányok is a piacon.
    Egy Renault Zoe ugyan kicsi, de szerintem tök jólnéz ki, és az asszony is szívesen menne vele a gyerekért, még ha csak sétatávra van, akkor is (nem biztos, hogy egy Tesla-ban jól érezné magát a volán mögött, de ez ugye egyénfüggő )
    A Fluence-t nem is mondom, bár az nagyobb, de cserébe rondább is.
    A Mitsubishi iMiev, meg annak PSA átiratai (Citroen C-Zero, Peugeot iOn) már kicsit idejétmúlt technika, de van aki a formáját szereti.
    Samrtból is volt-van tisztán elektromos.
    A Golf-ból is van már ugye EV, vagy ha a plugin-hibrid is beleférne az elképzelésekbe (hiszen azt is használhatod csak elektromosan), akkor meg igazán tágul a kör.
    Prius PHEV, Mitsubishi Outlander PHEV, Audi A3 e-tron, Opel Ampera/Chevrolet Volt vagy a BMW i8.
    Tényleg a BMW i3 kimaradt, pedig az alapból tisztán EV, de kérhetsz bele range-extender belsőégésű motort is, és maga az autó is tök jól néz ki.
    Mondjuk a virslikerekeket leszámítva
    De az majd mindegyik EV sajátja...

persze vannak más jószágok is, németeknél pl:
    http://www.elektroauto-forum.de/Kleinanzeigen/index.php
    http://www.stueber-automobile.de/3.html

1. odal, összesen 7 oldal 123 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket