2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 13 ennyiből: 13

Téma: Több lépcsőben kivitelezett energiatakarékos ház

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Átneveztem a témát annak, amiről szól...
    Sok építtető boldog lenne, ha születne egy megoldás arra, hogyan lehet hatékonyan megoldani a szellőztetés témáját bonyolult gépészet nélkül - velem egyetemben. Szerintem a túlbonyolított gépészet a passzív házak legnagyobb problémája. De az, hogy szimplán elhagyjuk, miközben légmentesen zárjuk a teret, az nem igazán megoldás. Semmi olyasmit nem olvastam ebben az anyagban, ami meggyőzne arról, hogy itt biztosítva van egy tartósan élhető belső klíma.
    Nem ismerjük az építtetők életmódját, lehet, úgy voltak vele, az irodájuk valahol a városban, gyerek nem lesz, vendégek ritkán jönnek, jó lesz ez nekünk így is... Lényegesnek tartom, hogy ne ész nélkül másoljuk mások műszaki megoldásait, hanem a saját életvitelünkhöz igazítsuk az életterünket, különben a végén kellemetlen meglepetések érhetnek.

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Itt a környéken sokmindenkinek van. Én is beépítettem ~9E db-ot
    Csak nem az alacsony költségvetés jellemzi ezeket a házakat
    Abszolút igazatok van. Tényleg nem a legolcsóbb megoldás a bontott tégla. Nálunk olyan 70-80e db kisméretű ment be.
    A nagy részét egy helyről szereztem be, az ÉMI minősítés sima ügy volt.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2014.10.10.
    Összes hozzászólás
    16

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Átneveztem a témát annak, amiről szól...
    Sok építtető boldog lenne, ha születne egy megoldás arra, hogyan lehet hatékonyan megoldani a szellőztetés témáját bonyolult gépészet nélkül - velem egyetemben. Szerintem a túlbonyolított gépészet a passzív házak legnagyobb problémája. De az, hogy szimplán elhagyjuk, miközben légmentesen zárjuk a teret, az nem igazán megoldás. Semmi olyasmit nem olvastam ebben az anyagban, ami meggyőzne arról, hogy itt biztosítva van egy tartósan élhető belső klíma.
    Nem ismerjük az építtetők életmódját, lehet, úgy voltak vele, az irodájuk valahol a városban, gyerek nem lesz, vendégek ritkán jönnek, jó lesz ez nekünk így is... Lényegesnek tartom, hogy ne ész nélkül másoljuk mások műszaki megoldásait, hanem a saját életvitelünkhöz igazítsuk az életterünket, különben a végén kellemetlen meglepetések érhetnek.
    Köszönöm, hogy átnevezted témát!
    Semmiképpen sem az volt a célunk, hogy "ész nélkül másoljuk mások műszaki megoldásait"! Pontosan azért olvasom ezt a fórumot, hogy a lehető legátfogóbb képet kaphassam a lehetőségeimről. Éppen a tervezési szakasz előtt állunk és lehetőleg már konkrét elképzeléssel szeretnénk felkeresni az építészt. Mivel nincs 25-30 millió zsebünkben természetesen minden felmerülő lehetőséget meg kell vizsgáljunk ahhoz, hogy a számunkra megfelelő műszaki megoldást megtaláljuk. Mindenképpen jó ötletnek tartom, hogy két részletben építsem meg a házat, így nem kell még éveket lehúznom egy panelban. Természetesen a saját telkünk adottságaihoz és a saját életvitelünkhöz fogjuk igazítani a tervet.

A ház építésekor az építtetők egy gyermekkel költöztek be a házba és azóta már hatan vannak, persze a bővítések időközben elkészültek, hogy el is férjenek. A gyerekek és az édesanya gondolom viszonylag sok időt töltenek otthon, ezért engem is nagyon izgat a kérdés, hogy vajon hogyan hidalják át a gépészet hiányát, ha egyáltalán ez lehetséges.

- - - Updated - - -

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Lehet azért a bontott téglának egy ökölógiai, történeti vetülete is. Van akinek ez fontos és hajlandó kifizetni érte azt az árat amiért adják/falazzák.

Itt magyarországon nem divat, meg nem is igen van történelme épületeknek, de pl. angliában óriási hagyománya, kultúrája van a régi épületek és azok anyagának megörzésének. Akár sokkal-sokkal több pénzért tartanak meg nállunk szemétre kerülő fa vagy kő anyagokat amik már eleve be voltak építve...

Ugyanez dettó ausztráliában is. Egész iparág él meg a régi épületek bontásából származó anyagok kereskedelméből. Pl. padlóburkolat kikötői faanyagból stb.
    Belátom, hogy a bontott tégla valószínűleg nem a legjobb ár - érték arányú falszerkezet, az ökológiai és történelmi jelentősége sem meghatározó érv számomra.

2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket