6. odal, összesen 6 oldal ElsőElső ... 456
Mutasd az eredményt ettől: 51 eddig: 56 ennyiből: 56

Téma: Komárom energiatakarékos ház (Általános eszmecsere)

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Továbbra sem látok semmi olyat ami miatt aggódni kellene az építkezésnek ebben a szakaszában. Egy max 2mm-t mozdult pár helyen a avakolat vagy alatta a fal...
    Jobb most mint festés után
    Az a pár hely olyan 25-30 helyet jelent. A sarok szobában gyakorlatilag nincs olyan felület, ahol ne lenne repedés. Ami aggasztó, hogy még mindig vannak újak, amik a múlt héten nem voltak, pl. kereszt irányban az ablak sarkától lefelé. Ez szerintem nem jó ómen... Ami a dolog érdekessége, hogy egy sarkot leszámítva az összes repedés a lapos tető alatti részeken van.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

És van már valami válasz a statikustól?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Jó eséllyel azért mert - tudtommal-, a monolit tető teherviselő elem, a közfalak pedig nem. Nem szbad öket direktben összekötni, mert elmozdulás tervezett és lesz is köztük!
    Szerintem csak a vakolatod húzott meg, esetleg száradt túl gyorsan. Lehet hogy kicsit gyorsabban haladtatok mint ajánlott ...

Hidd el, nem jópofizásból, szivatásból vagy nemtörődömségből mondom amit mondok hanem jó szándékkal! Vakolatban kisebb repedések normálisak, de utalhatnak helytelen technológiai sorrendre vagy technológiai idők be nem tartására. A szerkezetnek mindenképpen idő kell hogy a terhelése beálljon, a tervezett deformációk lejátszódjanak.

De feltétlenül beszélj FEMÜ-vel, MÜELL-lel vagy statikussal és kérj írásos véleményt hogy megnyugodhass. Legyen ez akár elhanyagolható, vagy javítandó hiba.
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard

Ha nem lennék nyitott a véleményre és kommentekre, nem írnék ide sőt, kifejezetten köszönöm a hozzáértő véleményeket, minden információ hasznos.

A szerkezet állt több, mint hat hónapot, mielőtt vakolva lett. Siettetni biztos nem siettettük. Tény, hogy a vakolás júniusban, melegben történt. Az is, hogy a repedések nagy része már tavaly, az ablak beépítés előtt ott volt. Most utánanéztem. (még jó, hogy ilyen sok képet csináltam...)
    A válaszfalak nem lettek összekötve a födémmel (gerenda+béléstest), de nem is ott repedt, hanem alatta a második sor. Ez mint egy díszítősor ismétlődik azon az oldalon mindenhol - főfalon, válaszfalon, teherhordó falon.

Időközben kértem írásos szakvéleményt, hétfőn ha minden kerek találkozunk a statikussal, építésszel és a Wienerberger képviselővel (áthidalók körvanalai) egyeztetésre, emellett keresek még egy harmadik, független felet is, hogy mondjon rá szakvéleményt. Meglátjuk. Utána nyugodt leszek (remélem), de már nem félek...

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Kíváncsi vagyok a szakértői véleményre.
    Ha valóban szerkezeti gond okozza, én 3 gyenge pontot látok a házadban:
    1. tömörített földfeltöltés: nálunk ilyet a statikus nem engedett (csak kavics lett)
    2. 1 sor Ytong P4
    3. hőszigetelő falazóhabarcs (v.s. gyenge nyomószilárdság)
    De remélem nem ilyen jellegű a probléma.

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard

Én is remélem
    1. nálunk sincs föld, kavics a feltöltés
    2. P4-06 NF+GT lett, nem tudom a mostani elnevezés szerint ez melyik kategória, de talán akkor a legerősebb volt. Tény, hogy sokat állt vízben, mielőtt a tető rákerült volt, hogy lapáttal mertük ki a vizet a falak közül. Feldobom majd ezt is. Bár ahogy írtam, csak a lapos tető alatti részek érintettek, ha ez lenne a gond, talán máshol is előjönne.
    3. azért ez érdekes lenne, akkor miért lehet forgalomban? ráadásul nem emeletes házat építettünk, illetve szintén él a kérdés, miért csak a lapos tető alatt fordul elő

Két dolgot tudok a lapos tetős részhez kötni.
    - a tető kapott egy bitumenes vízszigetelést ideiglenes szigetelésként, hogy ne ázzon a beton, ez ugye fekete, közvetlenül a betonon, ami jól fel tud melegedni és ez a rész máshogy mozoghat ebből kifolyólag. Ezt megerősíti, hogy a statikusnak is ez volt az első ötlete az építész szerint, bár ez csak a felső részt magyarázná, az áthidalókat és ablak alatti részeket nem. Hétvégén feldobom az első sor EPS-t, ha nem esik.
    - a legproblémásabb részeknél pont alap van, itt erre ül a lemezalap, míg máshol a régi alapra, ami már 10 éve ott van és valószínűleg már jól elhelyezkedett. Lehet, hogy ez mozgolódik, annak viszont annyira nem örülnék.

6. odal, összesen 6 oldal ElsőElső ... 456

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket