Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 9 ennyiből: 9

Téma: Tatabánya energiatakarékos ház adatlapja

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard Tatabánya energiatakarékos ház adatlapja

Építés helyszíne: Tatabánya
    Építmény típusa: oldalhatáron álló családi ház
    Nettó alapterület: 116 nm
    Építési fázis: építés egy hónapon belül indul :]
    Számított fűtési hőigény: 3.9 kW (-15C)
    Primer energia igény:

Külső falak rétegrendje:
    kapart nemesvakolat
    EPS hőszigetelő rendszer 20 cm (vagy grafit)
    Porotherm 30 N+F tégla első sor Ytong Start
    vakolat 1 cm
    diszperzit festés

Alapozás rétegrendje
    szalagparketta burk. 1,5 cm / ragasztott kerámia burk.
    padlopon aljzatkiegyenlítő
    aljzatbeton 7 cm
    PE fólia 1 rtg.
    Austrotherm AT-N150 20 cm
    Villas OV4T/K+ kellősítő 1 rtg.
    vasalt aljzat C 16/20-24 F2 12 cm
    tömörített murva feltöltés 20 cm
    tömörített földfeltöltés
    termett talaj

Tető
    Bramac Római cserépfedés
    lécezés 5/3 cm
    ellenléc 3/5 cm
    tetőfólia (párazáró) 1 rtg.
    szarufa 10/15 cm

Födém
    10/20 cm fa födém, közte
    táblás kőzetgyapot hőszig. 20 cm
    függesztett CD profilváz, közötte 10 cm
    kiegészítő táblás kőzetgyapot hőszig. 13 cm
    PE (párazáró) fólia 1 rtg.
    tűzgátló gipszkarton álmennyezet 1,25 cm

Nyílászárók: Veka Softline 82 MD profil, 4-18-4-18-4 üvegezés, melegperem.
    Szellőztetés: Stiebel Eltron LWZ 170 E Plus
    Fűtés: kondenzációs gázkazán
    Hűtés:
    Melegvíz: kondenzációs gázkazán
    Ökológiai aspektusok: kútvíz, napelem (terv)
    Egyéb: vízlágyító, vízszűrő
    Építési napló:

Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete ACC0.jpg   ACC1.jpg   ACC3.jpg   ACC5.jpg   alaprajz_vegleges.jpg  

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Szia.
    Sok sikert az építkezéshez.
    Van pár észrevételem, ha megengeded A szobák viszonylag keskenyek, én meggondolnám, hogy a belső falak helyett (30cm tégla), 15cm-es Silkára cserélni. Ezzel plusz belső teret nyersz, persze, ha a statikus is engedi.
    A szobákba valamivel nagyobb ablakokat tennék, ezzel is növelve a térérzetet.
    Szerintem egyikhez sem kell külön tervmódosítás.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Ha megnézed a fesztávokat, láthatod, hogy a 30-as falakat nem lehet csak úgy lecserélni 15-ösre. A 30-as teherhordó fal, a 15-ös nem az. A födém-gerendákat valahová fel kell fektetni. Kiváltani csak monolit-födémmel lehetne, ott meg ugye jön a költség-tényező.

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Szia.
    Sok sikert az építkezéshez.
    Van pár észrevételem, ha megengeded A szobák viszonylag keskenyek, én meggondolnám, hogy a belső falak helyett (30cm tégla), 15cm-es Silkára cserélni. Ezzel plusz belső teret nyersz, persze, ha a statikus is engedi.
    A szobákba valamivel nagyobb ablakokat tennék, ezzel is növelve a térérzetet.
    Szerintem egyikhez sem kell külön tervmódosítás.

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Sajnos mind a ketto az lenne, de nem varialunk mar

majdnem ket ev volt a tervezes, a masodik epitesszel ertunk celt, ennel jobb ez mar nem lesz (adott koltsegvetes mellett nyilvan) a haloszoba nekunk csak haloszoba, este bemegyek aludni, reggel kijovok es ennyi. A kozos tereket szerettuk volna minel nagyobbra. Gyerekszoba most is kb ekkora van, kenyelmesen elfer minden, megis a nappaliban vagyunk altalaban ��

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: vendash Mutasd a hozzászólást
    Sajnos mind a ketto az lenne, de nem varialunk mar

majdnem ket ev volt a tervezes, a masodik epitesszel ertunk celt, ennel jobb ez mar nem lesz (adott koltsegvetes mellett nyilvan) a haloszoba nekunk csak haloszoba, este bemegyek aludni, reggel kijovok es ennyi. A kozos tereket szerettuk volna minel nagyobbra. Gyerekszoba most is kb ekkora van, kenyelmesen elfer minden, megis a nappaliban vagyunk altalaban ��
    A nyílászáró méret utólagos változtatása az építészem szerint nem engedélyköteles, mert a hasznos alapterületet nem befolyásolja, még mutatta is egyszer az erre vonatkozó jogszabályt. A teherhordó falazat változtatása sem az, a naplóba rögzítenie kell a megfelelő személynek, természetesen nem a kőművesnek. Legalább is nekem ezt mondta....
    A 15 silka valóban nem teherhordó.

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Ezeket szerintem rosszul tudod Gergő! Az ablakméret változtatása a homlokzatot érinti így nem megengedett, és a tartófalak sem módosíthatók csak úgy! Lehet, hogy vannak kiskapuk, de ezekkel az a baj, hogy ugyanakkor elő lehet venni azokat a szabályokat amik meg nem engedik meg....és ilyenkor jönnek a gondok.
    A nyílászáró méret utólagos változtatása az építészem szerint nem engedélyköteles, mert a hasznos alapterületet nem befolyásolja, még mutatta is egyszer az erre vonatkozó jogszabályt. A teherhordó falazat változtatása sem az, a naplóba rögzítenie kell a megfelelő személynek, természetesen nem a kőművesnek. Legalább is nekem ezt mondta....
    A 15 silka valóban nem teherhordó.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Iván Mutasd a hozzászólást
    Ezeket szerintem rosszul tudod Gergő! Az ablakméret változtatása a homlokzatot érinti így nem megengedett, és a tartófalak sem módosíthatók csak úgy! Lehet, hogy vannak kiskapuk, de ezekkel az a baj, hogy ugyanakkor elő lehet venni azokat a szabályokat amik meg nem engedik meg....és ilyenkor jönnek a gondok.
    Okés, ha megkapjuk a használatbavételi engedélyt, akkor majd elmondom a mi példánkat.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Semmi nem lesz ha Gödöllőhöz tartoztok.
    Én is változtattam 3 ablakméreten is, lesz@rták. + tetőt is húztam a borospince lejárat fölé (kb. 30nm), azt észrevették, és feljegyezték mint tervtől való eltérés.
    De következménye semmi.

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Értem én, hogy ez egyes helyeken a gyakorlat, de a szabály meg más.....így tulajdonképpen egy-két ember jóindulatán múlik, esetleg lustaságán, avagy emberségén.....spec én nem szeretek erre bazírozni :-)
    Okés, ha megkapjuk a használatbavételi engedélyt, akkor majd elmondom a mi példánkat.

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket