2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 18 ennyiből: 18

Téma: Elektromos munkák

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: bismarck Mutasd a hozzászólást
    1 év? Nem semmi... Nekünk fél évet mondtak, ugyanez csak H tarifa nélkül. Mi ment ilyen lassan a részükről?
    2014. okt. igény bejelentése, papírok kitöltése Elmünél
    2015. jún.3. Elmüs szaki kijön és felméri a terepet
    jún. 28. levélben megkapom a gazdasági tájékoztatót, aláírva visszaküldöm
    júl. 28. levélben rákérdezek hol tartanak, kiderül, hogy még nincs minden aláírva
    Ezután sokáig semmi, leveleimre nem válaszolnak, de érzem, hogy komoly háttérmunka folyik az Elmünél.
    okt. 20. kiássák a 13m földkábel helyét (1 óra), majd behúzzák a vezetéket, de nem hoztak mérő órákat
    nov.19.(?) hozzák a mérő órákat, ház életre kel.

Végül is a helyszini felmérés után valóban fél év telt el.... csak fél év volt, mire kigyütt valaki.

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Akkor mi még egész jók voltunk eddig. Nyár végén igénybejelent.
    Elmű pikk-pakk idpőpont egyeztet és felmér, helyszínen aláírjuk a papírt.
    6 hét múlva telefonos érdeklődés: őőőőő izé bent van a rendszerben az igény, de valami miatt (gondolom egy gombot meg kellett volna nyomni) nem indult el a tervezés, na de most már tényleg.
    És jön is a levél egy héten belül, hogy nekikezdtek a tervezésnek. Remélem kora tavaszra meglesz a bekötés, mert nálunk ideiglenes áramhoz 3 oszlop és rengeteg kábel is kéne (csak földkábel van az utcában, doboz is csak távolabb van).
    Szóval érdemes néha rájukkérdezni, szerencsére a telefonos ügyfélszolgálat tudott segyteni nekünk.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Ez az egész ELMÜ ügyintézés teljesen nevetséges Áldom a szerencsémet, hogy EON-nál vagyok, megyeszékhelyen!

Szerintem nem volt egy hónap amíg bekerült födkábelezve a két új órám... Persze volt előtte is áram, de gyakorlatilag nulláról lett újra csinálva. Ennyire fontos lenne milyen kapcsolatai vannak a villanyszerelőnek? Kb. 150 volt, meg egyszer írtam alá papírokat amit kihoztak nekem
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Nekem jó tapasztalataim voltak / vannak az elmüvel. A bekötéssel sem volt gond, pikk pakk időre ment minden. Igaz megbíztam egy villanyszerelőt aki intézett mindent, és persze ez kb 4 éve volt.
    Viszont ami pár hetes tapasztalat, hogy egy magánszemély - cég átírást online vállalható határidővel simán megoldottak..
    Bár a webjük nem támogat max. 5 csatolmányt, sikerült összerakniuk a kérésem két kezdeményezésből

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Akkor lehet hogy a "megbízott villanyszerelő" a kulcsa a gyors és zökkenőmentes ügyintézésnek
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Akkor lehet hogy a "megbízott villanyszerelő" a kulcsa a gyors és zökkenőmentes ügyintézésnek
    Volt megbízott villanyszerelő, de én is olykor intézkedtem. Állítólag azért van most káosz, mert nagy átszervezések vannak....
    A gáz kikötés, visszaadás viszont pik-pak ment, 1 hét volt.

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Mst az sem segít állítólag...
    A földkábelezés is ludas, sok-sok egyeztetésre van szükség az összes többi közművel, még akkor is, ha nincs más közmű az utcában (mint nálunk), hogy tényleg nincs más (Mondjuk mire eljutnak a bekötésig, lehet, hogy változni fog a helyzet, ez a szépsége a fél éves átfutásnak)
    És még az önkorményzatól kell egy rábólintás a tervre a főépítész irodájától, később meg még egy útfelbontási engedély az meg az útkezelőtől.
    A légkábeles megoldás nem járt ilyen macerával.
    De még mindig sokkal jobbak, mint a Fövárosi király-császári víz és csatornázási művek őfelsége.
    Az az igazi sz*pás

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Nos az ELMŰ egy nap csúszással 3 mérőóra helyett kettőt szerelt be. A H tarifát még mindig nem sikerült megoldani, nincs órájuk.

2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket