1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 18

Téma: Elektromos munkák

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard Elektromos munkák

Elkezdődött a villanyszerelés, lesz nappali, vezérelt és H tarifás kör.

Nappali: 3 fázis, 3*16A
    Vezérelt: 3 fázis, 2*16A, 1*10A - e.fűtés+ 200l bojler
    H tarifa: 1*10A- 3,5kW klíma +2,5kW klíma

Eredetileg H tarifára 25A kértem volna(nem is tudom miért?), de az 110e Ft-al többe került volna, ez a kombináció. Földkábelezéssel (13m) és bővítéssel 140e Ft lesz... valamikor, állítólag még több hónap is eltelhet, mire a kivitelezés elkezdődik az Elmü részéről. Tavaly őszel indítottam a bővítés kérelmet, lehet, hogy 1 év lesz, mire végigzongorázom a bürokrácián az igényemet.

A villanyszerelők behúztak kb. 1 km-nyi vezetéket, durva mi megy bele, egy "egyszerű" házba.
    Képeket később rakok fel.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete P7010058.jpg   P7010056.jpg   P6200005.JPG   P6200003.jpg  

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

A falban a kisméretű sornak mi a szerepe?

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Iván Mutasd a hozzászólást
    A falban a kisméretű sornak mi a szerepe?
    Így került egy szintbe a szuterén és a lakótér fala.

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

De jó Nektek, én annyira átugornám a következő pár hónapot... mondjuk arra a pontra, mikor már vakolt falak vannak belül

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: vendash Mutasd a hozzászólást
    De jó Nektek, én annyira átugornám a következő pár hónapot... mondjuk arra a pontra, mikor már vakolt falak vannak belül
    Maga az építkezés nekem élvezetes, jó látni, ahogy a semmiből kinő egy ház. Élveztem az anyagbeszerzést is, nagyon jól összejöttek a munkák ütemezése, pörgősen halad minden. Két dolog kell hozzá, pénz és szabadidő (+ türelem ). A szervezés, anyagbeszerzés majdnem egy teljes embert kíván, emellett ugye dolgozni is kéne.

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Én is remélem, hogy élvezetes lesz, de annyira régóta tervezgetjük már, hogy legszívesebben kb holnap költöznénk. Esetleg ma délután... :] biztos gyorsan el fog telni ez a pár hónap, de jó lenne már bemenni, megnézni, megtapogatni, olyan e aminek elképzeltük stb... ez kb karácsony felé lesz

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    A villanyszerelők behúztak kb. 1 km-nyi vezetéket, durva mi megy bele, egy "egyszerű" házba.
    Egy idősebb szaki mondta nálam, hogy annyi kábel ami a fürdőbe ment régen egy házra elég volt

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Ha minden jól megy csütörtökön végre beköti az áramot az Elmü.
    Mivel új bekötés lesz (a régi légkábel megszünik) és földben megy a vezeték, plusz nappali, vezérelt és H tarifát is kértünk, ezért az igényléstől számítva 1 év kellett hozzá, hogy idáig eljussunk.
    Most, hogy kész a tető hőszigetelése is 12 és 16 fok között van a házban.

Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete 20151007_083748.jpg   20151007_083755.jpg   20151007_083810.jpg  

Regisztráció:
    2015.02.28.
    Összes hozzászólás
    78

Standard

1 év? Nem semmi... Nekünk fél évet mondtak, ugyanez csak H tarifa nélkül. Mi ment ilyen lassan a részükről?

1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket