2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 14 ennyiből: 14

Téma: Falazás

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Purhab fölösleges, légtömörséget a belső vakolat ad, kivéve ott, ahol pl. be van vésve elektromos kapcsoló, vezeték. Ilyen helyeken érdemes kívülről is "rávakolni".
    Attól félek kicsit, ha rossz helyre fúrok, oda a légtömörség

Kívülről ha rávakolok, az miért segít? Sima habarcssal lettek rakva a tégla sorok, elvileg le vannak zárva az "üregei" Max 3 cm mélyek a falhornyok. Illetve próbáltam úgy kialakítani a szerelvények helyét ahol lehetett, hogy ne külső falat kelljen vésni.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: vendash Mutasd a hozzászólást
    Attól félek kicsit, ha rossz helyre fúrok, oda a légtömörség

Kívülről ha rávakolok, az miért segít? Sima habarcssal lettek rakva a tégla sorok, elvileg le vannak zárva az "üregei" Max 3 cm mélyek a falhornyok. Illetve próbáltam úgy kialakítani a szerelvények helyét ahol lehetett, hogy ne külső falat kelljen vésni.
    Az N+F téglák azért nem légtömörek, mert a függőleges részébe nem raknak habarcsot. Ha ezen a részen a belső vakolat bármi okból hiányzik, akkor az nem légtömör.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Én telibe ragasztottam a szigetelést, de előtte a fal is kapott egy nagyon vékony ragasztóréteget.
    így a ragasztó tapadása a lehető legjobb lett, és az összes ilyen kis rés is eltűnt.
    Igaz nekem nem 1-2 volt hanem kicsit több
    Ahol nagyobb rések voltak oda előtte pur habot fújtunk. Sarkok illeszkedésénél, és ahol törések voltak a téglában.

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Úgy tűnik most kárpótol az időjárás, amiért 3 hétig állt a félkész tetőm. Kellemes vakoló idő van, éjszakai vagyok nélkül. Kicsit besűrűsödött így a program, de vakolás a héten kész, és az ablakok is rövidesen bekerülnek.

2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket