Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 5 ennyiből: 5

Téma: Szigetelések

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard Szigetelések

A héten megérkezett az aljzat szigetelés, ami végül AT-N100 lett kb. fele-fele arányban 5 és 10cm-es lapokból. Mivel a vízvezetékeket a szigetelés közepébe/tetejébe szeretném rakni, így azokra a helyekre kerül a több 5cm-es, illetve ahol sok a védőcső - ahol nincs víz és kevés a symalen, oda 2×10cm megy, egyszerűbb és gyorsabb lesz talán lerakni.

Viszont, mivel a víz és csatorna szerelésére nincs még kivitelzőm, így a szigetelés lerakása még várat magára. Ettől függetlenül nem bírtam ki, hogy egy részt kitakarítsak és megnézzem hogy fog kinézni majd, ha elkészül

Ezt ma, egy nappal később fel is szedtem, mert pont olyan helyen volt, ahol folyamatosan tűzi a nap és még az ablaknál is lesz munka. Amin meglepődtem azok a nedvességnek tűnő foltok a lapok alatt, valami szaga is volt, de nem volt egyértelmű, hogy bitumen-e vagy eps.
    Nem tudom, hogy ez normális jelenség vagy valami nincs rendben, de nem nézett ki jól.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete sz2.jpg   sz3.jpg   sz4.jpg  

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard

Időközben leraktuk a szigetelést és elkészült az aljzatbeton, majd pótolom a képeket és a részleteket.

Eldőlt a homlokzati szigetelés kérdése is, végülis a 20cm, ami a "burok" körül van, grafit lesz és egyben fog felkerülni. Sokat vaciláltam ezen az egy-két réteg kérdésen, illetve a grafit nem grafit opción is. A grafit azért lett, mert viszonylag jó árat kaptam erre és azt gondolom, hogy ha a fűtésnél nem is, de a hűtésnél talán lesz szerepe és hosszabb távon megéri. A 20cm és a 10+10cm-nél az anyag és munkadíj különbözet győzött, mivel a Baumit ragasztó tárcsára szintén viszonylag kedvező árat kaptam és ezzel a dűbelezés is kihagyható, gyakorlatilag az illesztési pontatlanságot leszámítva hőhídmentes lehet a felület. Meglátjuk...
    A garázsra 5cm-en szintén grafit kerül, annyira kicsi volt a különbség, hogy akkor már inkább ezt vettem. Itt normál dübelezés lesz. Az oromfalakon lévő 15cm pedig normál EPS, szintén dübellel, itt nem számít a hőhid.
    A kiegészítők már megérkeztek, várjuk a szigetelést az Austrothermtől (bár remélem nem ma hozzák ebben az esőben...). A lábazat közben elkészült 10+6cm XPS.

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard

Megérkezett a szigeteléshez minden, ismét áll a bála. Örültünk neki Egy csomagnyi indítósínt a rossz méret miatt cserélni kell majd, remélem nem lesz gond, mert viszonylag messziről rendeltem...
    Egy mai beszélgetés során kiderült, hogy üvegszövet háló között is van különbség, így már egyre inkább bánom, hogy nem a gyártótól rendeltem meg a komplett rendszert a grafit EPS kivételével.

Felkerültek a Baumit tárcsák is, szinte gyerekjáték az egész - furat, berak, beüt, ellenőriz (a gyermek teljes ellátást kap az elvégzett munkáért, persze a harmadik után már ez sem volt érdekes)
    Ennek ellenére a furatokat félig ütve fúrva fúrták (az előírás ugye az, hogy ütvefúrni csak tömör téglánál lehet, tény, hogy így háromszor gyorsabb), aminek az lett az eredménye, hogy egy gyors teszt során egy kézzel kiszedtem vagy 30db-ot a fele felületről. :/

Ha minden igaz, akkor ma/holnap elindul a táblák felrakása a 20cm-el. Ehhez a rendszer szerinti StarContact ragasztót vettem meg, nagyon kíváncsi leszek, hogy mi a különbség a ProContact-hoz viszonyítva, ami fele annyiba kerül, de szintén rendszerelem.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete 20160526_114132.jpg   20160526_113357.jpg   20160526_171258.jpg   20160526_114336.jpg   20160527_183243.jpg   20160527_183254.jpg   20160527_184912.jpg   20160527_185027.jpg  

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Ha dűbel nélküli megoldást választottál, miért nem a purhab mellett döntöttél? Ez a tárcsás megoldás olcsóbb? Vagy erősebb? Vagy ez volt a gyártó javaslata?
    Azért kérdem mert purhabbal jók a rövid távú tapasztalataim. Amit purhabbal felragasztottam próbából másnap a leszakításnál az anyagnál vált ketté (expert). De nem tudom, miért nem használják gyakrabban.

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard

Igen, a rendszer forgalmazó javasolta. Ez is dübeles megoldás A PUR ragasztás nálunk a második rétegnél jött szóba, de azt végül elvetettük. Emellett hosszabb távon ki tudja hogy működik. A dübel ára szerintem nem vészes, többre számítottam. Ha normál dübeleztük volna (25-28cm-es dübellel, úgy minimum háromszorosa lett volna. Összességében nálam árban és megbízhatóságban/minőségben ez jött ki nyertesnek.

A megoldás lényege, hogy a kiküszöbölje a felületi gyengeségeket (poros, málott, vakolt, stb - nyilván új építésnél ez kevésbé játszik) és a falszerkezettel kapcsolja össze a ragasztott táblát. A gyártó szerint a szakítópróbánál itt is hamarabb szakadt az anyag, mint a ragasztott kapcsolat. Úgy voltam vele, hogy ha rendszerben ezt ajánlják, akkor biztosan megfelelő lesz, főleg úgy, hogy elvileg 3 méterig dübelezni sem kellene és ahol ezt használtuk, ott alatta vagyunk ennek. Plusz megvettem hozzá a drágább ragasztót, és mert a grafithoz ez van a rendszer szerint. Az oldalakra pedig lehet fújunk ragasztót, hogy ne kelljen utólag PUR habozni az illesztéseket. Meglátjuk hogy működik, ha nem válik be marad a hőkés és a hab.
    Az oromfalakon és a garázson már normál dübel lesz, de ez már a burkon kívül van.

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket