2. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 20 ennyiből: 28

Téma: Villanyszerelés, épületautomatizálás

Regisztráció:
    2015.09.16.
    Összes hozzászólás
    30

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: imargl Mutasd a hozzászólást
    Még bátor és lelkes vagyok - ezen a téren - szóval az a terv, hogy a programozást én csinálom

.......persze a végén én fizetek

Ráadásul az egész sztori két dimenzióban mozog - ha számítanak az anyagiak. Ha nem, akkor kicsit egyszerűbb
    Arra gondolok, hogy bizonyos kapcsoló családokban van ilyen-olyan funkciójú nyomógomb, ........

Amivel még el lehet rontani a dolgot, az a kapcsolók alul- vagy túltervezése. A "normál" rendszernél ugye egy kapcsoló egy funkció, míg ennél a rendszernél gyakorlatilag a fantázia szab határt annak, ......
    Tényleg bátor vagy! Bár, ha van rálátásod, érzéked a műszaki megoldásokra és a programozást is elsajátítod. Simán összerakhatsz egy jó rendszert (ez a nagyszerű a loxoneban). Bár egy kicsit könnyebb dolgod van, hogy elektromos fűtést építesz be. Egy vizes gépészeti rendszer programját már tényleg nagy bátorságnak tartanám megírni. Azért arra kellenek a tapasztalatok és évek, hogy mit miért. Bár amit olvastam a gépészeti leírásodban. Azért jó, ha előre próbálkozol vele. Nekem egy 3 szintes 400 nm-es ház programja 3-4 hétbe (napi 8-10 óra) telt. Az élesítés után még 3 hónapig (heti 2-4 órában) finomítottam a megrendelő igényeire.

..., de legalább fizetsz! ???

Mi a megrendelővel az elején elég sokat egyeztetünk, pont azért, hogy ne a munka közepén derüljön ki, hogy nem is azt akarja, hanem ....... Ha nem is a tényleges szerelvénycsalád kiválasztása történik, meg, de legalább a rendszer. Ezért ajánlom, neked, hogy ha most még nem is vagy biztos egy knx rendszerben, de szeretnél. Akkor most húzasd be a kábelét. Amikor oda jutsz, akkor már csak cserélni kell a szerelvényt, nem kell odébb pakolni semmit, mert épp ott egy húzó doboz, .....

- - - Updated - - -

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást

Én valahogy úgy csinálnám, hogy a mindennapos funkciókra hagyományos kapcsoló, mellé minden szobába egy olcsó kínai tablet fali tartóban, ahol menüből lehet választani a többit.
    Teljesen jó megoldás. Tavalyi megrendelőnk a közösségi helyekre tett még pluszba tableteket (samsung 7"-t szerzett 18000 Ft-ért).
    Bár egy családban azért erre vigyázni kell. Az én lányom (2 éves) ha megkaparintaná ...., villogna a lakás, meg miegymás.

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Én valahogy úgy csinálnám, hogy a mindennapos funkciókra hagyományos kapcsoló, mellé minden szobába egy olcsó kínai tablet fali tartóban, ahol menüből lehet választani a többit.
    Elképzelem amikor a nagyszülők időnként nálunk vannak vagy vendégek jönnek, hogy érkezéskor kapnak egy használati utasítást, hogy majd a tablet-en.... "Mi az a tablet, na neszórakozzámá"
    Még nem tudom hogy lesz végül, remélem a télen lesz időm ezzel játszadozni - egy újszülött és egy 3 éves mellett...

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: feripapa1 Mutasd a hozzászólást
    Tényleg bátor vagy! Bár, ha van rálátásod, érzéked a műszaki megoldásokra és a programozást is elsajátítod.
    Majd meglátjuk, hogy bátor voltam-e vagy vakmerő. Senki nem jött még ezzel a tudással a világra, nagyon érdekel a téma és szívesen tanulok új dolgokat a kérdés, hogy mennyi időm lesz rá, de ahogy a mostani állást nézem, még bőven hónapokról van szó. Emellett csak egy szintem van és közel sem akkora házam KNX-et sem tervezek.
    Valószínűleg, ha egy alap funkcionalitással elindul a ház, akkor még hónapokig fogom én is finomítgatni a különböző opciókat.

..., de legalább fizetsz! ???
    ezt most ebben a kontextusban nem egészen értem...

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Még nem tudom hogy lesz végül, remélem a télen lesz időm ezzel játszadozni - egy újszülött és egy 3 éves mellett...
    Én abban a hónaban kezdtem építkezni amikor az iker fiúk születtek. Most 3.5 évesek, már nincs sok hátra

Regisztráció:
    2015.09.16.
    Összes hozzászólás
    30

Standard

.... de legalább fizetsz! ???
    ezt most ebben a kontextusban nem egészen értem...
    a ! jelet ténynek a ??? az iróniának (viccnek) szántam. Hiszen sajnos még akadnak, akik a fizetséget szeretik hanyagolni, ....

Regisztráció:
    2015.09.16.
    Összes hozzászólás
    30

Standard

Majd meglátjuk, hogy bátor voltam-e vagy vakmerő. Senki nem jött még ezzel a tudással a világra, nagyon érdekel a téma és szívesen tanulok új dolgokat a kérdés, hogy mennyi időm lesz rá, de ahogy a mostani állást nézem, még bőven hónapokról van szó. Emellett csak egy szintem van és közel sem akkora házam KNX-et sem tervezek.
    Valószínűleg, ha egy alap funkcionalitással elindul a ház, akkor még hónapokig fogom én is finomítgatni a különböző opciókat.
    Ahogyan mondod, senki sem evvel a tudással jön világra, de .... Én egyszerű vill.szerelőként kezdtem, és 13 évvel ezelőtt kerültem olyan helyre, ahol ipari (plázák, gyárak) gépészeti és elektromos vezérléseket kiviteleztünk. Innen jött az a tapasztalat, ami most már talán beérett. De a fősulin is ezért választottam az épület-automatika szakot, mert ez érdekelt.
    Elrettenteni nem akarlak, mert nagyon is szép kihívás. De azért írtam, hogy NE HAGYD az utolsó pillanatra. Mivel a programban van szimuláció, így le is tudod modellezni, amit csinálsz. Ha viszont a miniszervert megveszed előre, akkor már a programot fel is tudod tölteni rá és tényleg a magad igényére tudod alakítani.

Regisztráció:
    2015.09.16.
    Összes hozzászólás
    30

Standard

..... KNX-et sem tervezek.
    Elfelejtettem ehhez írni. Ha nem tervezel knx-t, akkor a figyelmedbe ajánlom az alábbi cuccokat:

Schneider Unica kapcsolóba építhető 1-wire érzékelők
    Itt meg is tudod venni:
    http://www.loxone-bolt.hu/index.php?lap=150_185

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Én abban a hónaban kezdtem építkezni amikor az iker fiúk születtek. Most 3.5 évesek, már nincs sok hátra
    ehh... ne lombozz le...
    annyit javul a mutató, hogy ha átlagot veszek, akkor az 1,5 év nálad az átlag is 3,5

- - - Updated - - -

Elfelejtettem ehhez írni. Ha nem tervezel knx-t, akkor a figyelmedbe ajánlom az alábbi cuccokat:

Schneider Unica kapcsolóba építhető 1-wire érzékelők
    köszi, megnézem, bár más kapcsolókban gondolkozunk.
    de, ha ezt pl. beraknám egy Unica-ba, akkor elég a kapcsolóhoz vitt UTP és abból kapna két eret az 1w vagy így is ki kellene húzni neki egy külön cat6-ot, hogy ne csillagpontosan legyen?

Regisztráció:
    2015.09.16.
    Összes hozzászólás
    30

Standard

köszi, megnézem, bár más kapcsolókban gondolkozunk.
    de, ha ezt pl. beraknám egy Unica-ba, akkor elég a kapcsolóhoz vitt UTP és abból kapna két eret az 1w vagy így is ki kellene húzni neki egy külön cat6-ot, hogy ne csillagpontosan legyen?
    Elég egy utp, mivel az 1-wire elvileg csillagpontosan 20 eszközt elvisz. A loxone honlapján még ez elején a vonal vezetéshez adták meg az eszközszámot (akkor 32 volt), mára már csak 20-t írnak. Nekem 22 eszközt (hőmérő) sikerült már csillagpontosan összerakni. Vonalban +1 csillagpont leágazással 30 hőmérőt telepítettem egy helyen.

Ha más kapcsolók kellenek, akkor is jó, mert van egy vakdoboz illeszték. Akkor abba kell tenni és a vakfedelet ki kell furkálni.

Regisztráció:
    2015.09.16.
    Összes hozzászólás
    30

Standard

Gondoltam rád kérdezek, hogy állsz a programozással?
    Pozitív, negatív élmények?

2. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket