3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 28 ennyiből: 28

Téma: Villanyszerelés, épületautomatizálás

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: imargl Mutasd a hozzászólást
    Elképzelem amikor a nagyszülők időnként nálunk vannak vagy vendégek jönnek, hogy érkezéskor kapnak egy használati utasítást, hogy majd a tablet-en.... "Mi az a tablet, na neszórakozzámá"
    Még nem tudom hogy lesz végül, remélem a télen lesz időm ezzel játszadozni - egy újszülött és egy 3 éves mellett...
    Ez a több tabletes megoldás engem is érdekelne, ez hogy működne?

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Feltelepíted több tabletre ezt gondolom
    Jogosultsági szinteket rendelhetsz a szerveren mindenhez, kül. helyeken kül. userek nevében fut az alkalmazás, akik azt látnak belőle amit engedélyeztél.

Regisztráció:
    2015.09.16.
    Összes hozzászólás
    30

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Ez a több tabletes megoldás engem is érdekelne, ez hogy működne?
    Az előttem szóló már megválaszolta jól.
    Akár minden helyiségbe tehetsz tabletet, melyek wifin csatlakoznak a rendszerhez. Semmi különleges beállítás nem kell hozzá. Amint jaccso is írta, akár ki is választhatsz különböző felhasználókat (gyerekszobában csak a gyerek által használatos felület fut, ...). Programozáskor kell ezt eldönteni, mi az igény, mert a rendszert ennek ismeretében kell összerendelni.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Feltelepíted több tabletre ezt gondolom
    Jogosultsági szinteket rendelhetsz a szerveren mindenhez, kül. helyeken kül. userek nevében fut az alkalmazás, akik azt látnak belőle amit engedélyeztél
    Köszi! Mondjuk én nem szeretnék annyira bonyolult rendszert, csak amiről a fűtést/hűtést, nappali+konyha/étkező árnyékolását, esetleg a szellőztetést és a riasztót vezérelem. A riasztó annyira talán nem is fontos, esetleg még a nappaliban a hangulatvilágítást. Lehet, hogy nálam nem is lenne értelme így a sok tabletes megoldásnak, ne piszkálják a vendégek

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Köszi! Mondjuk én nem szeretnék annyira bonyolult rendszert, csak amiről a fűtést/hűtést, nappali+konyha/étkező árnyékolását, esetleg a szellőztetést és a riasztót vezérelem. A riasztó annyira talán nem is fontos, esetleg még a nappaliban a hangulatvilágítást. Lehet, hogy nálam nem is lenne értelme így a sok tabletes megoldásnak, ne piszkálják a vendégek
    Még az asszonynak is egy butított verzió jár előre beállított range-kkel hőmérséklet tekintetében
    Viccet félretéve, nálunk az én telefonomon van és kész.. Az árnyékoláshoz az ablakok mellé raktam nyomógombokat, így az asszony is tud árnyékolni meg a Loxone is.. Persze ha lenne árnyékoló

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Még az asszonynak is egy butított verzió jár előre beállított range-kkel hőmérséklet tekintetében
    Viccet félretéve, nálunk az én telefonomon van és kész.. Az árnyékoláshoz az ablakok mellé raktam nyomógombokat, így az asszony is tud árnyékolni meg a Loxone is.. Persze ha lenne árnyékoló

Gyanítom, hogy nálunk sem lesz első évben, aztán majd...bár jobb lenne megcsinálni a szigetelés miatt is a zsaluziákat.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

F@sza, azt hiszem mi is kiestünk ha ez igaz
    Ki jogosult az 1.2. pont szerinti kamattámogatott kölcsön, az akadálymentesítési támogatás,az

adó visszatérítési támogatás igénybevételére?

Az a természetes személy veheti igénybe,akinek saját magának, házastársának, élettársának

és kiskorú gyermekének, együttköltöző családtagjainak lakástulajdona, állandó használati

joga nincs, illetve ezek bejegyzésére irányuló kérelem nincs folyamatban, továbbá önkormányzati tulajdonban lévő, illetőleg szolgálati vagy munkakörhöz kötött lakásra bérleti

jogviszonya vagy lízingelt lakása nincs

Regisztráció:
    2015.09.16.
    Összes hozzászólás
    30

Standard

Már is bonyolult
    Tudod nem a világítás vezérlése a bonyolult. A gépészet igényli a legtöbb tudást és programozást (amennyiben tényleg egy egységes és jó rendszert szeretnél).
    Amiket szeretnél vezérelni, azok mellé már a világítás semmiség. Ha már egyszer rászánod magad egy automatika rendszerre, később nehezebb és költségesebb lesz a bővítés.
    Egy javaslat, ha mégis csak egyes dolgokat szeretnél automatikába rendszerezni. Legalább a kiépítést (csövezés, kábelezést) úgy csináltasd meg, hogy ha mégis beszeretnéd az automatikába rendelni, akkor legyen rá lehetőség.

A tabletből pedig annyit teszel fel, amennyit akarsz. Azokat később is felteheted, ha mégis kell. Töltő csatlakozást általában a kapcsoló alatti dugaljból meg lehet oldani. Itt a vezérelni kívánt eszközökkel szokott gond lenni. Nincs megfelelő-, elég vezeték hozzá, ....
    Már az elektromos tervezés után érdemes egy automatikás céggel felvenni a kapcsolatot, hogy mit szeretnél megvalósítani, az esetleges későbbi csatlakozások miatt hogyan, miként kellene az elektromos munkákat elvégezni. Mekkora elosztót igényel az automatika, mennyivel nagyobb elektromos elosztó kell, hogy az eszközök elférjenek benne, ......

Érdemes ezekre előre gondolni, mert bizony sokan azt gondolják ráérnek vele, ha majd állnak a falak.

3. odal, összesen 3 oldal ElsőElső 123

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket