2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 17 ennyiből: 17

Téma: Tető

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Nohát újra forum
    Remélem visszatalál mindenki.
    Megnéztem a félbehagyott YTONG házat, ami 8 éve kapja az esőt havat fagyot.
    Kézzel nem tudtam mállasztani az elemet, tehát elporladni nem fog, pedig ez elég extrém terhelést kapott.
    Azért biztos gyengült, de egy kis eső meg fagy biztos nem okoz kárt benne, ahogy a Xella is mondta, ahhoz víznyomás kell, hogy igazán telítődjön.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete Yting_02.jpg   Yting_01.jpg  

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Kész lett a tető

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Láttam hogy tető alatt vagytok, gratula! Azért sokkal jobb már onnan dolgozni!

Van több eladó ingatlan most arra, így felétek is pislantottam. Biztos gyanús voltam a szomszédoknak, ahogy láthatóan lassan, meg-megállva mértem fel a házakat az utcában
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Ha fújt cellulóz helyett mégis táblás tekercses kőzet/üveggyapot lesz, akkor mi a legszélszerűbb módja a rögzítésnek? A gerendáim ~80cm-re vannak egymástól. Táblásakat sokat kellene vágni, nagyon sok lenne szerintem a maradék.

Árban nagyon jelentős különbség van, Fújt cellulóz ~650-700e (munkadíj benne van), üveggyapot 250e+SK felrakás.

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Ha tekercseset teszel, vágd méret+5 centire. Ahogy kitekered, vágd őket 85 centire, és Z-alakban huzalozd. A hulladék így a legkevesebb, de ne aggódj miatta, mert ezernyi helyre kell tömködni...pl tetőablakok köré, szelemen mellé meg ahová kell még...de a táblás sem gond, csak mással kell vágni...Én a napokban számoltam ki a magamét, a szigatech árait vettem alapul, és megdöbbentett, hogy a táblás rockwool multirock a legjobb opció - nekem - mert alig drágább mint a tekercses, sőt sok tekercses drágább mint a multirock! Viszont a táblást nem kell huzalozni, és jobb a szerkezete, nem omlik meg később stb. Könnyebb is dolgozni vele. Én táblásat fogok venni.....
    Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: vendash Mutasd a hozzászólást
    Ha fújt cellulóz helyett mégis táblás tekercses kőzet/üveggyapot lesz, akkor mi a legszélszerűbb módja a rögzítésnek? A gerendáim ~80cm-re vannak egymástól. Táblásakat sokat kellene vágni, nagyon sok lenne szerintem a maradék.

Árban nagyon jelentős különbség van, Fújt cellulóz ~650-700e (munkadíj benne van), üveggyapot 250e+SK felrakás.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Én meggondolnám a kőzetgyapottal történő sk kivitelezést. Nagyon szar, maszkban én nem tudtam dolgozni. A Knauf ásványgyapot táblásban pl. a Szigatech-nél 5cm .320 Ft/m2, vastagság növelésével arányos az ár. Na ezzel vállalható a saját kivitelezés (tapasztalat),nem teljesen porzás mentes, de kőzetgyapothoz képest isteni.
    Én 2*15cm raktam, nagyon tuti, a táblásnak van tartása, tekercses csak vízszintes felületre jó.
    A kőzetgyapot egyben lehet jobb, a nyári kánikulában lassabban melegszik fel a tetőtér. Viszont oda is kell a légkondi, az is átmelegszik pár óra alatt, szvsz. nem hoz igazán sokat (energiaköltségben).
    Most, hogy elkészült a táblás ásványgyapot szigetelésem és hőkamerával is teszteltem,azt kell mondjam,hogy ma sem csinálnám másképp.

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

És a táblás mitől maradna a helyén? Vízszintes felület gerendák közé. Alatta csak a fólia lesz, de nem hiszem, hogy jó ötlet, ha a fólia tartja.

Táblással az a fő bajom, hogy sok lenne szerintem a maradék. Knaufot néztem én is, 600x1250, ebből akkor tudok vágni egy 600x850, a maradékot meg nem fogom már sehova se beszorítani, max ha az egész födém kap valami plusz lécvázat. Ezért gondoltam én is a filcesre meg a Z alakú vékony drótra. mert ott mondjuk a 20cm magas gerendaközöket ki tudom tölteni úgy hogy 60+25 10cm vastagon, és 25+60 10 cm vastagon, meg a végén a tetéjre, a gerendákra merőlegesen még 15 cm. Csak ugye ez összeeshet később, illetve annyira nem lesz hézagmentes, mint amilyennek a cellulózt mondják...

2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket