Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 5 ennyiből: 5

Téma: Nyílászárók

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard Nyílászárók

Már egy két hete megvannak az ablakok, de mindenképpen csak vakolás után szerettem volna ha bekerülnek.

Végül is VEKA Softline 82 MD lesz, 3 rétegű 4-18-4-18-4 (Ug=0,5) üvegezéssel és hőszigetelt alumínium redőnyökkel. Bejárati ajtó is üvegezett lesz, nem nagyon találtam nekem tetsző bélést, remélem jól fog kinézni Egy hármas osztás lesz benne és homok-fújt üveg.

Alphaline 90-et szerettem volna, de abból a profilból nem tudták megcsinálni a tolóajtót, így maradt az előző. Árkülönbség gyakorlatilag nincs. Ez egy régebbi profil, a polisztirollal töltött változatát néztem ki, de annyira nem zaklat fel a dolog, itt Uf=0,97 (de ami nincs töltve ott 1) lett volna, a mostani pedig 1.

Ablakok külső falsíkon lesznek, 3cm expert bélést kaptak a kávák, így talán annyira nem rossz, nekem azért kell, hogy a 20 cm szigetelésbe a redőnytok beleférjen. Egyébként se nem jó, se nem olcsó megoldás ez, valószínűleg a konzolos olcsóbbra is jön, mint az expert+ragasztó+vékonyvakolat... Belső oldalon lesz párazáró szalag.

Sokáig ugye Rehau-t szerettem volna, írtam is Nekik ajánlottak egy céget ebben a régióban, egyszer kerestem őket telefonon, háromszor e-mailben, semmi válasz... pedig elég nagy cég... no mindegy Ez kb. pont ugyan azt tudja.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Ha konzollal építik az olcsóbbra jön ki? Oda nem kell a kávába expert?
    Én a jövő héten fogok ablakos ajánlatokért és árnyékolós ajánlatokért rohangálni.

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Reggel megérkeztek az ablakok!

Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete P1060754.jpg   P1060756.jpg  

Regisztráció:
    2015.02.24.
    Összes hozzászólás
    65

Standard

Szépek!
    Várjuk a beépítésről a képeket

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Köszi!

Sajnos világosban már én sem láttam. Próbáltam viszont az toló-bukó erkélyajtót, hát ez elég jó Kicsit óvatos voltam szerintem, meg elég nehéz is így a 3 rétegű üveggel, de nagyon könnyű mozgatni. Olyan vasalata van, hogy magát kibuktatja, alul is felül is, csak a kilincset kell fordítani kb. -135 fokot, és lehet tolni.

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket