1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 11

Téma: Emberek! Hát mi folyik itt "Gyöngyösön"!!!???

Regisztráció:
    2015.11.15.
    Összes hozzászólás
    45

Standard Emberek! Hát mi folyik itt "Gyöngyösön"!!!???

Sorry minden kedves gyöngyösi lakostól, de a témá címéhez ez az idézet ugrott be előszőr. Szóval olvasgatom a fórumot lelkesen és keresem a válaszokat erre az új törvényi szabályozásokra. De eddig mind hiába. Eltekintve néhány hozzászólástól, nem sikerült érdemleges választ kapni arra, hogy most tulajdonképp mit és hogyan kell csinálni, ha építkezni szeretnék. Hozzáteszem, más blog/oldal sem igazán tartalmazott válaszokat. Mivel ezt a fórumot tartom a leghitelesebb forrásnak, ezért szeretném feldobni ezt a témát. Ha VALAKI képes lenne csak úgy "parasztosan" leírni, hogy most mi is teendő egy építkezés kapcsán. Főleg azt a részt találom rendkívűl érdekesnek, hogy elvileg a tisztelt hatóság "kimarad" az engedélyezési eljárásból, de ellenőrizhet... Ez a rész teljesen leverte a biztosítékot nálam. Ha jól tudom, akkor nincs minek alapján, illetve egy homlokzati terv alapján... Szóval hatalmas kérdőjelek vannak. Hozzászólásaitokat előre is köszönöm!
    U.i: Ha lehet, akkor ne jogszabályokat másoljatok be válaszként. (Többször nekifutottam az olvasásuknak és egy laikusnak szerintem ez akkora segítség, mint körömcipő annak a bizonyos malacnak a jégen)

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Hiányoznak még a törvényt értelmező és kiegészítő rendeletek, ezért nem lehet találni erről még semmit.

Regisztráció:
    2015.11.15.
    Összes hozzászólás
    45

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Hiányoznak még a törvényt értelmező és kiegészítő rendeletek, ezért nem lehet találni erről még semmit.
    Ez csak azért "vicces", mert a törvény hatályba lépésétől számítva lassan eltelt egy hónap... Ha így fogom fel a dolgokat, akkor most gyorsan elrohanok a tervező haveromhoz és beadunk vmit.. aztán vagy megbüntetnek, vagy nem!? Na ne má'!

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Eléggé nagy a fejetlenség. Én örülök a módosításnak, mert küzdöttünk itt a hatósággal és át kellett tervezni, aztán megint és most meg úgy néz ki megint. Borzasztóan rosszul van megfogalmazva a módosítás, pongyola. Éppen ezért százan százféleképpen értelmezik. Most állítólag a II. kerület valami rendelettel felülbírálta és mégis az egész HÉSZ -t figyelembe kell venni. Bár erről hivatalos tájékoztatást nem olvastam sehol, de az előadó mondta. Már lassan hülyét kapok, mert annyiszor tervezünk át és totál idegbeteg vagyok, hogy a hülye és értelmetlen szabályozás miatt nem építhetünk rendes méretű pincét és házat sem...
    10nm-en megy a rugózás + a pince méretén. Amúgy nem értem kit zavar, hogy 50 vagy 80nm -es a pincénk, amiből senki nem lát semmi, mert a föld alatt van.
    Most február 3 -án megint jön valami változás.

Regisztráció:
    2015.11.15.
    Összes hozzászólás
    45

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Eléggé nagy a fejetlenség. Én örülök a módosításnak, mert küzdöttünk itt a hatósággal és át kellett tervezni, aztán megint és most meg úgy néz ki megint. Borzasztóan rosszul van megfogalmazva a módosítás, pongyola. Éppen ezért százan százféleképpen értelmezik. Most állítólag a II. kerület valami rendelettel felülbírálta és mégis az egész HÉSZ -t figyelembe kell venni. Bár erről hivatalos tájékoztatást nem olvastam sehol, de az előadó mondta. Már lassan hülyét kapok, mert annyiszor tervezünk át és totál idegbeteg vagyok, hogy a hülye és értelmetlen szabályozás miatt nem építhetünk rendes méretű pincét és házat sem...
    10nm-en megy a rugózás + a pince méretén. Amúgy nem értem kit zavar, hogy 50 vagy 80nm -es a pincénk, amiből senki nem lát semmi, mert a föld alatt van.
    Most február 3 -án megint jön valami változás.
    Na igen. Pl ezek azok esetek, amikor szenvtelen hangon annyit szoktak válaszolni, hogy valahol meg kell húzni azt a bizonyos határt. Az más kérdés, hogy ez téged nem vígasztal és a törvény életszerűtlen betartatása, pedig határozottan bosszantó... Talán ezért is tünt az új rendelkezés némi fénynek az alagút végén, de ez csak porhintés (?). Viszont a kommentből körvonalazódni látszik a valóság is. Talán jobb betűről-betűre betartani a régi HÉSZ-t(?). Ne kapjon szárnyakat mindjárt a fantáziánk(?). Vagy tud VALAKI előnyt is a módosításoknak köszönhetően?

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Előny lenne a rövdebb határidő és hogy nem kell a szomszédokat hajkurászni. Továbbá a közmű szolgáltatókra sem kell annyit várni. Engem a településképi elhagyása sem zavarna, mert ezt is egy szabályozással meg lehetne oldani. Szerintem a mostani szerinti HÉSZ csak bizonyos pontjainak figyelembe vétele elégséges lenne, ennél több nem értem miért kéne.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Ja igen, ezt az oldalt rendszeresen olvasom, hát mindenki mond mindenfélét, sajnos eléggé nagy a fejetlenség.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Amúgy kíváncsian várom a holnapi változásokat :O

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Én is de lehet, hogy hiába várjuk holnap...
    http://www.portfolio.hu/vallalatok/l...ek.226423.html

1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket