11. odal, összesen 12 oldal ElsőElső ... 9101112 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 101 eddig: 110 ennyiből: 117

Téma: Fűtés, hűtés, HMV

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: őstermelő Mutasd a hozzászólást
    http://bolthely.hu/hhcom/id/01262_Fu...esi-tarolokba-

Én ilyeneket vettem amikor készült a fűtés. Akkor is ugyanennyi volt az ára.

Most is ilyen lesz majd a pufferbe tartaléknak.
    Bakker! 21ezret adtál érte????
    Nálunk ennyibe kerül: http://www.hajdualkatresz.hu/tatrama...7?keyword=6000

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    236

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Pantika Mutasd a hozzászólást
    Bakker! 21ezret adtál érte????
    Nálunk ennyibe kerül: http://www.hajdualkatresz.hu/tatrama...7?keyword=6000
    Egyértemű,hogy olcsóbb viszont nem tudom mennyire jó ha a puffer csonkjában is fűt ami 10 centi hosszú. Valószínűleg ott a szűk helyen rotyogna a víz

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Ez legyen a víz gondja, nem a tied! :-)

Regisztráció:
    2015.09.13.
    Összes hozzászólás
    40

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Nem tudom mennyire voltam problémás, csak annyit kértem, hogy ami hibásan volt kivitelezve, azt javítsák ki.
    Szerintem az lesz, keresek mást.
    Nem kötöttél velük karbantartási szerződést? Vagy ezt nem is ajánlották?

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Pantika Mutasd a hozzászólást
    Ez legyen a víz gondja, nem a tied! :-)
    Pufferbe csak olyat szabad venni aminek az első 10cm-re nem fűt, ugyanis a a csonkban azonnal forral maga körül, így a beállított termosztát hőmérséklet miatt lekapcsol. Vagyis állandóan kapcsolgat (rángatja is a rendszert), így 1 órából csak 30 percet megy, lassabb a felfűtés vagy vezéreltnél esetleg nem lesz elegendő. Ha mégis ilyen lesz, a szükségesnél nagyobb teljesítményű szükséges. Esetleg a termosztátot külön kell választani, tőle távolabb tenni.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Ezeket a fűtőbetéteket általában bojlerekbe tervezték, ahol alulról szerelik be. Bár ha olyan puffert vesztek, aminek oldalról van a csonkja ott mát érdekesebb a dolog, a termosztát érzékelőjének elvileg középen kellene lennie a víztérben, nem pedig közvetlenül a palást mellett.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: HerrBert Mutasd a hozzászólást
    Nem kötöttél velük karbantartási szerződést? Vagy ezt nem is ajánlották?
    23+áfa a karbantartás és az 58e bruttó az az évi egyszeri kötelező szivárgásvizsgálat és a karbantartás együtt, tehát kb 90.000Ft az éves költség amíg tart a gari...
    Király Én gázt akkor sem akartam és a hűtés miatt nálam mindenképpen csak hőszivattyú jöhetett szóba.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Bakker nemeleg, hogy millios tetel, meg karban is kell tartani. Tok jo fizetes a forgalmazonak. Most kezdek rajonni nem is olyan hulyeseg ez a futofolias marhasag napelemmel amit csinalok. :-)

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    23+áfa a karbantartás és az 58e bruttó az az évi egyszeri kötelező szivárgásvizsgálat és a karbantartás együtt, tehát kb 90.000Ft az éves költség amíg tart a gari...
    Király Én gázt akkor sem akartam és a hűtés miatt nálam mindenképpen csak hőszivattyú jöhetett szóba.
    Nálunk döntően ezért lett vegyes + puffer gravitációs rendszerben, elektromos fűtési opcióval (fűtőpatron). A régi házban kombi gázkazán volt, ha elromlott nem volt fűtés, a szerelő vagy ráért vagy nem, vagy átvágott vagy nem, tőle függtünk. MOST: nem függők senkitől, még a szolgáltatóktól sem (se gáz se áram nem kell a fűtéshez és a HMV-hez) és a rendszer szinte elromolhatatlan. Higgyétek el ez a függetlenség fantasztikus érzés.

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Ne ess túlzásokba! Netszolgáltató nélkül hogy fórumoznál?

Egy AE házban ha elromlik a fűtésrendszer még mindig be lehet tenni egy kis hősugárzót, a legnagyobb hidegek kivételével elég is az (akkor meg van egy gázpalack majdnem tele). HMV hiány az ízlés kérdése, de túlélhető pl. mosakodással egész jól takarékosan.

Ha nincs áram, akkor a szellőztető rendszer hiánya gáz, főleg ha valaki szieszta kályha vagy bioetanol kandallóra alapozna, de egyébként is megugrik a fűtésigény, ha szellőztetni hagyományosan kell.
    De ha hosszútávon nincs áram, akkor előbb esznek meg a zombik, minthogy megfagysz...

11. odal, összesen 12 oldal ElsőElső ... 9101112 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket