6. odal, összesen 10 oldal ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 51 eddig: 60 ennyiből: 93

Téma: Nyílászárók, árnyékolás

Regisztráció:
    2013.02.23.
    Összes hozzászólás
    64

Standard

én a kávába raktam be, de elvileg konzolosra volt tervezve, ha nem akarsz passzívházat, akkor nem biztos, hogy megéri, ráadásul nagyon kevés cég van aki szépen és műszakilag jól tudja beépíteni és nehéz megtalálni azt

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Minősíttetni nem akarom, de szeretnék minél közelebb járni hozzá.

Regisztráció:
    2013.02.23.
    Összes hozzászólás
    64

Standard

azt tudod, hogy energetikailag mekkora különbség van a konzolos és a kávába történő beépítés között, mert ha igen akkor úgy jobban tudsz dönteni, hogy megéri, azt is vedd figyelembe, hogy a nyílászárókat kb. 20-25 év múlva lecseréled és ha addig nem térül meg, akkor nem biztos, hogy érdemes kockáztatni egy konzolos beépítéssel

Regisztráció:
    2010.11.10.
    Lakóhely
    Budapest XI, Budaörs
    Összes hozzászólás
    178

Standard

Ezen az időnkénti cserén most elgondolkodtam, mert ha kívülről van konzolokkal csavarozva szerelve, akkor a nyílászáró kivétele bármilyen esetben csak a színvakolat és hőszigetelés roncsolásával végezhető el.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Ha ráfordulsz a hőszigeteléssel, akkor mindenképpen roncsolni kell.

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Én egy későbbi csere megkönnyítése miatt döntöttem úgy, hogy a hőszigetelés síkjába kirakott ablakot falra csavarozott purenitre ültetem, hozzácsavarozás nélkül. Oldalt (és felül) pedig rögzítő fülekkel a kávában belül rögzítem. Így könnyebb lesz kivenni egy cserénél. Bár, ha belegondolok az ablakok árába az én életembe inkább nem nyúlok hozzá, inkább ápolgatom.

Regisztráció:
    2010.11.10.
    Lakóhely
    Budapest XI, Budaörs
    Összes hozzászólás
    178

Standard

Ha ráfordulsz a hőszigeteléssel, akkor mindenképpen roncsolni kell.
    Akkor nem, ha ki tudod szedni belülről. Például kávába rögzítéssel csak oldalról és/vagy belülről.

Regisztráció:
    2010.11.10.
    Lakóhely
    Budapest XI, Budaörs
    Összes hozzászólás
    178

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Roland9 Mutasd a hozzászólást
    Én egy későbbi csere megkönnyítése miatt döntöttem úgy, hogy a hőszigetelés síkjába kirakott ablakot falra csavarozott purenitre ültetem, hozzácsavarozás nélkül. Oldalt (és felül) pedig rögzítő fülekkel a kávában belül rögzítem. Így könnyebb lesz kivenni egy cserénél. Bár, ha belegondolok az ablakok árába az én életembe inkább nem nyúlok hozzá, inkább ápolgatom.
    Mi is ápoljuk rendesen. A miénken Remmers a lazúr, minden évben megveszem hozzá a gyári ápoló csomagot (tisztító+balzsam), max egy óra kezelni vele az összes nyílászárót.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Én is úgy tervezem, hogy purenitre ültetem. Nincs esetleg pár képed a beépítésről?

- - - Updated - - -

Én is ápolni fogom, egyelőre bele sem merek gondolni, hogy cserélni kell valaha is, ahhoz túl drága volt...

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Fogtok egy alulemezt, raszegecselitek és nem kell apolgatni. :-)

6. odal, összesen 10 oldal ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket