2. odal, összesen 7 oldal ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 20 ennyiből: 63

Téma: Ház adatlapja - elképzelések - tervek - csomópontok

Regisztráció:
    2015.11.15.
    Összes hozzászólás
    45

Standard

Egy pici észrevétel a tervet nézvén. Ha jól számolom akkor jelenleg 4-en lakjátok majd ezt a szép házat. Ehhez viszont csak egy fürdőszobát terveztetek. (Láttam a plusz wc-t) Nem ismerem az életviteleteket és nem is tartozik rám, de elégséges egy fürdi, ha mondjuk mindenki egyszerre indul munkába, suliba, stb? Mi néha gondban vagyunk emiatt, pedig nem vagyunk ennyien...
    Másik kérdésem pedig a külső falak szigetelése. Miért kőzetgyapot?
    Megtisztelő válaszodat előre is köszönöm, persze ha kipihented a fogadószint építésének fáradalmait.

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Kubus Mutasd a hozzászólást
    Egy pici észrevétel a tervet nézvén. Ha jól számolom akkor jelenleg 4-en lakjátok majd ezt a szép házat. Ehhez viszont csak egy fürdőszobát terveztetek. (Láttam a plusz wc-t) Nem ismerem az életviteleteket és nem is tartozik rám, de elégséges egy fürdi, ha mondjuk mindenki egyszerre indul munkába, suliba, stb? Mi néha gondban vagyunk emiatt, pedig nem vagyunk ennyien...
    Másik kérdésem pedig a külső falak szigetelése. Miért kőzetgyapot?
    Megtisztelő válaszodat előre is köszönöm, persze ha kipihented a fogadószint építésének fáradalmait.
    Szia!
    Az a 4 lehet, hogy 5 is lesz.
    Fürdőszoba: 1 fürdőszobás házban nőttünk fel, komoly gondunk nem volt vele. Ez a ház így is nagyobb lett, mint amit először elképzeltem. Egyszer meg ki kellett mondjam, hogy elég a nagyobbítgatásból, igényekből. A társas együttlét kompromisszumkésségét a gyerekeknek hamar meg kell tapasztalni. Egyébként a fürdés inkább estére marad (így szoktuk meg). Az egy fürdőszoba annyira természetes volt, hogy a több verzió fel sem merült soha a tervezésnél, csak mostanában szembesülünk vele, mivel kérdezik.
    Kőzetgyapot: korábban már nagyon kiveséztük ezt a témát. Igazából már csak két érvem van mellette. Az egyik - ami miatt mégis ez lett - az a tűzvédelmi szempont, a családi házamra fekete füsttel csepegve égő anyagot inkább nem teszek (tudom, hogy a vakolt rendszer már teljesen más, meg ott a a tető faanyaga is, de akkor is, láttam hogy ég a polisztirol). A másik szempont pedig, hogy nyáron a nagyobb tömege miatt kedvezőbb. A nyarak hamarosan nagyobb problémát fognak jelenteni energetikailag, mint a telek, így a házat igyekeztem minél nagyobb tömegűre építeni. A pára kérdést is már kiveséztük, itt 20 cm polisztirollal sem lenne gond, én mégis úgy látom, hogy nem árt legalább egy felület a házon ahol a páravándorlás kifelé - a fokozatosan csökkenő páradiff. ellenállás miatt - lehetséges.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Roland9 Mutasd a hozzászólást
    ...
    Az egyik - ami miatt mégis ez lett - az a tűzvédelmi szempont, a családi házamra fekete füsttel csepegve égő anyagot inkább nem teszek (tudom, hogy a vakolt rendszer már teljesen más, meg ott a a tető faanyaga is, de akkor is, láttam hogy ég a polisztirol)....
    Polisztirol csak addig ég és füstöl amíg tűzbe tartod. Ahhoz hogy ezt tegye, alatta/mellette valaminek nagyon éghetőnek kell sokkal nagyobb lánggal égnie. Szóval ha már a polisztirol füstöl, akkor más miatt eleve nagya baj ... Csak a pontosság kedvéért
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2015.11.15.
    Összes hozzászólás
    45

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Roland9 Mutasd a hozzászólást
    Szia!
    Az a 4 lehet, hogy 5 is lesz.
    Fürdőszoba: 1 fürdőszobás házban nőttünk fel, komoly gondunk nem volt vele. Ez a ház így is nagyobb lett, mint amit először elképzeltem. Egyszer meg ki kellett mondjam, hogy elég a nagyobbítgatásból, igényekből. A társas együttlét kompromisszumkésségét a gyerekeknek hamar meg kell tapasztalni. Egyébként a fürdés inkább estére marad (így szoktuk meg). Az egy fürdőszoba annyira természetes volt, hogy a több verzió fel sem merült soha a tervezésnél, csak mostanában szembesülünk vele, mivel kérdezik.
    Kőzetgyapot: korábban már nagyon kiveséztük ezt a témát. Igazából már csak két érvem van mellette. Az egyik - ami miatt mégis ez lett - az a tűzvédelmi szempont, a családi házamra fekete füsttel csepegve égő anyagot inkább nem teszek (tudom, hogy a vakolt rendszer már teljesen más, meg ott a a tető faanyaga is, de akkor is, láttam hogy ég a polisztirol). A másik szempont pedig, hogy nyáron a nagyobb tömege miatt kedvezőbb. A nyarak hamarosan nagyobb problémát fognak jelenteni energetikailag, mint a telek, így a házat igyekeztem minél nagyobb tömegűre építeni. A pára kérdést is már kiveséztük, itt 20 cm polisztirollal sem lenne gond, én mégis úgy látom, hogy nem árt legalább egy felület a házon ahol a páravándorlás kifelé - a fokozatosan csökkenő páradiff. ellenállás miatt - lehetséges.
    Azt hiszem jogos az érv az egy fürdőszoba mellett és ez talán amúgyis csak kényelmi szempont. A kőzetgyapottal kapcsolatos újabb magyarázatot pedig, köszönöm. Szerencsére már annyi bejegyzés van ebben a fórumban, hogy talán még nem olvastam... Sok sikert és kitartást a családhoz és az építkezéshez. És persze kíváncsian várom a folytatást.

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Próbáltam összesíteni a költségvetést. Ennek az építkezésnek az egyik célja az volt, hogy bizonyítsam azt, amit a németek állítanak, miszerint egy passzívház 15%-kal kerül többe egy átlagos hőszigetelésű háznál. Mivel a házhoz garázs és fedett terasz is tartozik közös tetővel, de hőburkon kívül, nehéz volt csak 131m2 hasznos alapterületű lakóház költségeit összehozni. Az elejétől kezdve nagyon költségtudatos voltam, ami jelentős energiákat vett ki belőlem. Nem volt generálkivitelező, összesen 7 főnaplót nyitottam, mind a hét fővállakozót nagyon megválogattam, kőművesből pl. a 14. lett a befutó. Az anyagokat mindent én intéztem és szereztem be, de mindenből csak jó mínőségű, márkás anyagokat használtam, sőt bizonyos helyeken drága anyagok épültek be (nehéz födém, hangátló belső tartófal, kisméretű tömör válaszfal, vakolható kőzetgyapot, XPS + lemezalap stb). Minden számlásan ment (csok + ÁFA visszaigénylés).
    A végeredmény: bruttó 220.000 Ft/ hasznos m2 (ha a visszaigényelt ÁFÁ-t kivonnám 180-190 lenne). Ebben nincs benne a telek, a járda, a kerítés. A ház gyakorlatilag passzív, de nincs minősítve.
    Szerintem ezért sikerült:
    1. Békés megye
    2. Nincs generálkivitelező - fővállakozók megszűrve
    3. Saját anyagbeszerzés (mindenre több helyről árajánlat)
    4. Hosszú felkészülés az építkezés előtt - a passzív házakról megtanulni mindent (3 év)
    5. Folyamatos kapcsolat a kivitelezőkkel, rendszeres helyszíni jelenlét, megbeszélések.
    6. szerencse (a kiválasztott fővállalkozók bejöttek)
    7. Az építkezés alatt nem hangzott el a passzív ház kifejezés
    8. Belül semmi extra.
    Ezek után határozottan állítom, hogy a híresztelt 280-320.000/m2 árban nagy tartalékok vannak.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Az szép!

Anno 12 éve én is így csináltam egy sima (nem passzív) háznál. Aztán mikor beszámoltam az egyik indexes fórumban, csak hüledeztek és majdnem hazugnak tituláltak.
    Mondjuk abban luxus anyagok nem voltak, lehet, hogy egy-két anyag gyöngébb minőségű volt, de az arányuk nem volt vészes.

Nálam így volt a listád:

1. Más megye
    2. Nincs generálkivitelező - fővállakozók megszűrveâś“
    3. Saját anyagbeszerzés (mindenre több helyről árajánlat)âś“
    4. nem volt felkészülés
    5. Folyamatos kapcsolat a kivitelezőkkel, rendszeres helyszíni jelenlét, megbeszélések.âś“
    6. szerencse (a kiválasztott fővállalkozók bejöttek)âś“
    7. a ház nem volt passzív
    8. Belül semmi extra.âś“

Anyag/munkadíj aránya nálad mennyi százalékban??

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Na erre én is kíváncsi lennék. Azt mondják 40-50% a munkadij a teljes koltsegbol.

Regisztráció:
    2016.06.21.
    Összes hozzászólás
    3

Standard

Ez milyen készültségi fokra értendő? Fűtés kész? Kulcsrakész? Kulcsrakész + beépített bútorok?

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

A házban 1 hónapja benne lakunk, csak a külső színezés hibádzik. A jövő héten kezdik a járda-kocsibeállaó-kerítés projektet.
    A munkadíj aránya : 35-40% között volt (nem pedig 40-50), ehhez hozzá tartozik az is hogy néhány dolgot magunk csináltunk (hőszigetelések (kivéve külső fal), ablak beépítés, szellőztető). Ezt kihagytam a felsorolásból (ez lenne a 9.).
    A bútorokból csak a a konyhabútor van benne félkészen, más bútor nincs.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

A munkadíj aránya : 35-40% között volt (nem pedig 40-50),

Szerintem erősen országrész függő: itt a nyugati végeken sokkal-sokkal nagyobb a munkadíj aránya, és ráadásul még szakember sincs.

Jut eszembe, ha tudsz szakemberekről, küldd őket ide

2. odal, összesen 7 oldal ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket