3. odal, összesen 7 oldal ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 30 ennyiből: 63

Téma: Ház adatlapja - elképzelések - tervek - csomópontok

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    130

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Roland9 Mutasd a hozzászólást
    Próbáltam összesíteni a költségvetést. Ennek az építkezésnek az egyik célja az volt, hogy bizonyítsam azt, amit a németek állítanak, miszerint egy passzívház 15%-kal kerül többe egy átlagos hőszigetelésű háznál. Mivel a házhoz garázs és fedett terasz is tartozik közös tetővel, de hőburkon kívül, nehéz volt csak 131m2 hasznos alapterületű lakóház költségeit összehozni. Az elejétől kezdve nagyon költségtudatos voltam, ami jelentős energiákat vett ki belőlem. Nem volt generálkivitelező, összesen 7 főnaplót nyitottam, mind a hét fővállakozót nagyon megválogattam, kőművesből pl. a 14. lett a befutó. Az anyagokat mindent én intéztem és szereztem be, de mindenből csak jó mínőségű, márkás anyagokat használtam, sőt bizonyos helyeken drága anyagok épültek be (nehéz födém, hangátló belső tartófal, kisméretű tömör válaszfal, vakolható kőzetgyapot, XPS + lemezalap stb). Minden számlásan ment (csok + ÁFA visszaigénylés).
    A végeredmény: bruttó 220.000 Ft/ hasznos m2 (ha a visszaigényelt ÁFÁ-t kivonnám 180-190 lenne). Ebben nincs benne a telek, a járda, a kerítés. A ház gyakorlatilag passzív, de nincs minősítve.
    Szerintem ezért sikerült:
    1. Békés megye
    2. Nincs generálkivitelező - fővállakozók megszűrve
    3. Saját anyagbeszerzés (mindenre több helyről árajánlat)
    4. Hosszú felkészülés az építkezés előtt - a passzív házakról megtanulni mindent (3 év)
    5. Folyamatos kapcsolat a kivitelezőkkel, rendszeres helyszíni jelenlét, megbeszélések.
    6. szerencse (a kiválasztott fővállalkozók bejöttek)
    7. Az építkezés alatt nem hangzott el a passzív ház kifejezés
    8. Belül semmi extra.
    Ezek után határozottan állítom, hogy a híresztelt 280-320.000/m2 árban nagy tartalékok vannak.
    Szia!

A számlákkal kapcsolatban érdeklődnék. A csok és az áfavissza a teljes költségvetés 70%-ról kér számlát. Említetted, hogy nálatok volt benne jócskán saját munka. A bank mennyire vizsgálta szigorúan a benyújtott számlákat? Mi a tapasztalatod, ha saját vagy baráti munka megy a házba, és a számlák anyag irányba mozdulnak, azt tolerálja a bank?

Köszi

p.s "a bank" szándékosan általános, nyilván vannak különbségek, persze itt a te bankodra gondolok, ami lehet, hogy pont az a bank, mint az enyém, de igazából nincs is jelentősége

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mark001 Mutasd a hozzászólást
    Szia!

A számlákkal kapcsolatban érdeklődnék. A csok és az áfavissza a teljes költségvetés 70%-ról kér számlát. Említetted, hogy nálatok volt benne jócskán saját munka. A bank mennyire vizsgálta szigorúan a benyújtott számlákat? Mi a tapasztalatod, ha saját vagy baráti munka megy a házba, és a számlák anyag irányba mozdulnak, azt tolerálja a bank?

Köszi

p.s "a bank" szándékosan általános, nyilván vannak különbségek, persze itt a te bankodra gondolok, ami lehet, hogy pont az a bank, mint az enyém, de igazából nincs is jelentősége
    A teljes költségvetés 70%-ról kellett számla, az arányok nem érdekelték őket. A saját munka nem tartozott rájuk.

Regisztráció:
    2016.07.02.
    Összes hozzászólás
    13

Standard

A 4-es pontodhoz lenne egy kérdésem: honnan tájékozódtál a 3 év alatt?

Én is egy relatíve hosszú felkészülésben vagyok, ennek részeként az elmúlt 3/4 évben szorgalmasan kiolvastam ezt a fórumot (az összes építési naplót, stb.), elolvastam egy passzívház-példákat bemutató könyvet, egy passzívház-csomóponti megoldásokról szóló könyvet, voltam PH nyílt napokon (és még leszek is), elolvastam rengeteg netes építési naplót (a passzív.net fórumán kívülieket), beleértve külföldi példákat és olvasok minden új hírt, ami megjelenik.
    Biztos vagyok benne, hogy a jelenlegi tudásom egy PHI-minősített építész tudását meg sem közelíti, de akkor mi a következő lépés, amiből tanulhatnék? Igazából most már eléggé ismétlődik minden (ami persze nem árt).
    Mi lenne a javaslatod, miből tanultál a legtöbbet, ami hozzáadott az építkezés sikeréhez?

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: istvankoveskuti Mutasd a hozzászólást
    A 4-es pontodhoz lenne egy kérdésem: honnan tájékozódtál a 3 év alatt?

Én is egy relatíve hosszú felkészülésben vagyok, ennek részeként az elmúlt 3/4 évben szorgalmasan kiolvastam ezt a fórumot (az összes építési naplót, stb.), elolvastam egy passzívház-példákat bemutató könyvet, egy passzívház-csomóponti megoldásokról szóló könyvet, voltam PH nyílt napokon (és még leszek is), elolvastam rengeteg netes építési naplót (a passzív.net fórumán kívülieket), beleértve külföldi példákat és olvasok minden új hírt, ami megjelenik.
    Biztos vagyok benne, hogy a jelenlegi tudásom egy PHI-minősített építész tudását meg sem közelíti, de akkor mi a következő lépés, amiből tanulhatnék? Igazából most már eléggé ismétlődik minden (ami persze nem árt).
    Mi lenne a javaslatod, miből tanultál a legtöbbet, ami hozzáadott az építkezés sikeréhez?
    Akkor jöhet a PHPP, azaz egy tervezett ház különböző külső hőmérsékleten kiszámolt hővesztesége. Megtanulod pontosan kiszámolni hogy egy adott rétegrendű határoló felület a különböző hőmérséklet-különbségeken hány W hőenergiát sugároz. Ezt meghatározod a falakra, födémre, padlóra, nyílászárókra, számolsz hőhidakkal is. Majd elkezdesz játszani a felület térfogat arányokkal és a nyílászárok hőnyereség-hőveszteség kérdésével, tájolással. Majd megtanulod kiszámolni a filtrációs veszteséget is. Ezt követően ha engedsz valamiből (kompromisszumok) tudni fogod, hogy az mekkora hőveszteséget fog jelenteni. Majd jöhet a hőtároló tömeg kérdése.
    Azt se felejtsd el, hogy a házam gépészete nagyon speciális, én terveztem. Mind a fűtésrendszer 2 köre mind a napkollektor gravitációs (is), amit élőben nem tudtam megnézni, tanulmányozni, csak a számításaimra hagyatkozhattam. A megtervezését senki sem vállalta, csak lebeszélni próbáltak róla. Egy gravitációs zárt rendszerű vegyestüzelésű rendszer igazi kuriózum. A helységek ideális elrendezésének megtervezése is sok időt igényelt, valamint az is hogy tanulmányozzam a különböző építőanyagok paramétereit, tulajdonságait. Szóval csupa fizika.
    Mindezt munkahely, vállalkozások és család mellett. Ja és laikus vagyok.

Regisztráció:
    2016.07.02.
    Összes hozzászólás
    13

Standard

Oké, a gépészet speciális téma nálad.
    A leírásból úgy tűnik,hogy a PHPP-számítást rendesen megtanultad. Magát a PHPP tervezőcsomagot megvásároltad és úgy tanultad ki? Gondolom erre is van szakirodalom a PHI-től.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: istvankoveskuti Mutasd a hozzászólást
    Oké, a gépészet speciális téma nálad.
    A leírásból úgy tűnik,hogy a PHPP-számítást rendesen megtanultad. Magát a PHPP tervezőcsomagot megvásároltad és úgy tanultad ki? Gondolom erre is van szakirodalom a PHI-től.
    Én három éve vettem meg a magyar PHPP tervező csomagot (60e Ft), adtak hozzá 200 oldalas szamárvezetőt.

Regisztráció:
    2016.07.02.
    Összes hozzászólás
    13

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Én három éve vettem meg a magyar PHPP tervező csomagot (60e Ft), adtak hozzá 200 oldalas szamárvezetőt.
    Köszi, ezzel megerősítetted, hogy építtetőként érdemes benne elmélyülni.

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Nálam a végösszeg 225 000 - 235 000 ft/nm közé esik majd a legvégén, ez már kalkulálható. De nekem ebben pergola, terasz, és tornác is van.Hasonlóan járok el mint te, Természetesen ezt az árat ma alig hiszi el valaki, köszönhetően a generál áraknak, és az eladó házak nm árainak.
    Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Roland9 Mutasd a hozzászólást
    Próbáltam összesíteni a költségvetést. Ennek az építkezésnek az egyik célja az volt, hogy bizonyítsam azt, amit a németek állítanak, miszerint egy passzívház 15%-kal kerül többe egy átlagos hőszigetelésű háznál. Mivel a házhoz garázs és fedett terasz is tartozik közös tetővel, de hőburkon kívül, nehéz volt csak 131m2 hasznos alapterületű lakóház költségeit összehozni. Az elejétől kezdve nagyon költségtudatos voltam, ami jelentős energiákat vett ki belőlem. Nem volt generálkivitelező, összesen 7 főnaplót nyitottam, mind a hét fővállakozót nagyon megválogattam, kőművesből pl. a 14. lett a befutó. Az anyagokat mindent én intéztem és szereztem be, de mindenből csak jó mínőségű, márkás anyagokat használtam, sőt bizonyos helyeken drága anyagok épültek be (nehéz födém, hangátló belső tartófal, kisméretű tömör válaszfal, vakolható kőzetgyapot, XPS + lemezalap stb). Minden számlásan ment (csok + ÁFA visszaigénylés).
    A végeredmény: bruttó 220.000 Ft/ hasznos m2 (ha a visszaigényelt ÁFÁ-t kivonnám 180-190 lenne). Ebben nincs benne a telek, a járda, a kerítés. A ház gyakorlatilag passzív, de nincs minősítve.
    Szerintem ezért sikerült:
    1. Békés megye
    2. Nincs generálkivitelező - fővállakozók megszűrve
    3. Saját anyagbeszerzés (mindenre több helyről árajánlat)
    4. Hosszú felkészülés az építkezés előtt - a passzív házakról megtanulni mindent (3 év)
    5. Folyamatos kapcsolat a kivitelezőkkel, rendszeres helyszíni jelenlét, megbeszélések.
    6. szerencse (a kiválasztott fővállalkozók bejöttek)
    7. Az építkezés alatt nem hangzott el a passzív ház kifejezés
    8. Belül semmi extra.
    Ezek után határozottan állítom, hogy a híresztelt 280-320.000/m2 árban nagy tartalékok vannak.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

összesen 7 főnaplót nyitottam, mind a hét fővállakozót nagyon megválogattam

Jut eszembe: kértek az enapló vezetéséért pénzt a kivitelezők? Mert akkor az 7-szeres pénz, persze biztos így is olcsóbb mint a generálkivitelező.

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: sylvanus67 Mutasd a hozzászólást
    összesen 7 főnaplót nyitottam, mind a hét fővállakozót nagyon megválogattam

Jut eszembe: kértek az enapló vezetéséért pénzt a kivitelezők? Mert akkor az 7-szeres pénz, persze biztos így is olcsóbb mint a generálkivitelező.
    Ahol a kivitelező vezette, ott ez fel sem merült, ahol a kivitelező FEMÜ-je vezette ott felmerült, hogy van ilyen költsége, de én mindenkit lebeszéltem hogy ezért fizessen inkább megtanítottam őket naplót vezetni, így "együtt" vezettük. A "betanítás" fedezte a költségeket.

3. odal, összesen 7 oldal ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket