1. odal, összesen 7 oldal 123 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 63

Téma: Ház adatlapja - elképzelések - tervek - csomópontok

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Beitrag Ház adatlapja - elképzelések - tervek - csomópontok

Nettó alapterület:
    • lakóház: 131m2
    • garázs-kazánház: 44,5m2
    • fedett terasz: 20m2

A lakóház lemezalapos, a garázs és fedett terasz sávalaposak, a 2 szerkezet egymáshoz az alap és a koszorú szintjében XPS-n átmenő rozsdamentes acélszálakkal van összevasalva.
    Alap rétegrend (lakóház):
    • termett talaj
    • 1 réteg geotextilia
    • 25 cm mosott kavics
    • 6cm szerelőbeton
    • 20cm XPS
    • 1 réteg techn.szigetelés
    • 25cm vasbeton lemezalap
    • 2 réteg bitumenes vastaglemez
    • 14cm EPS 100
    • 1 réteg techn.szigetelés
    • 8cm aljzatbeton
    • padlóburkolat

Külső falak rétegrendje (lakóház):
    • 1,5cm beltéri vakolat
    • 30cm Porotherm N+F
    • 20cm vakolható kőzetgyapot
    • páraátersztő vékonyvakolat

Födém rétegrendje (lakóház):
    • 23cm porotherm födém
    • 1 réteg párazáró fólia
    • 45cm üveggyapot (0,039) hőszigetelés faváz között
    • 1 réteg hullámpapír
    • ritkított deszkaburkolat

Belső tartófal: Porotherm 25 SSZ HD
    Válaszfal: kisméretű tömör tégla
    Fűtés: vegyestüzelésű kazán + puffer (+fűtőszál - vezérelt aramról), 2. kör: 8db függőleges alu. radiátor, külső kémény a kazánházban
    Melegvíz: nyáron: gravitációs napkollektor + fűtőszál (vezérelt áram) a HMV pufferben, télen: HMV modul a fűtési pufferben.
    Hővisszanyerős szellőztető: tetőtérben, csillagpontos csövezés a födém felett a hőszigetelésben, gép: valószínű BB-vill, egyéb anyag: Lindab
    Ökológiai aspektus: fatüzelés, napkollektor, esővíz-hasznosítás

Kezdés hamarosan. Erre a házra 4 éve készülök, sok stádiumon túl vagyok. Igyekszek minden tapasztalatot megosztani és az építkezést dokumentálni.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Bejárat merre van? Garázson keresztül???

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: sylvanus67 Mutasd a hozzászólást
    Bejárat merre van? Garázson keresztül???

Igen, bár inkább úgy fogalmaznék, hogy a garázs és kazánház előterén keresztül.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Szia.

A garázsból nyíló ( ) bejárati ajtó a WC ajtóra takar, lehet előnyösebb, ha a másik oldalra nyílik.

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Szia,

mennyire vagytok előrehaladott állapotban? Nekünk a tervezés majdnem 3 év volt, ezzel szemben az építés egy lesz, ha de ha most kezdeném előről, már egy csomó minden máshogyan csinálnék, meg egész más lesz, mint ahogy elképzeltük.

Az alaprajzot jól átgondoltátok? Nyilván még apróbb módosításokat lehet majd eszközölni menet közben, de szerintem ha már első ránézésre úgy néz ki a ház, mint valami labirintus, annyira nem lehet áttekinteni, abból semmi jó nem fog kisülni. És ahogy elkezdem nézni a részleteket, egyre több "ezt miért így kellett" kérdés.

Ha még van esély akár nagyobb módosításokra is, esetleg a koos.hu-t tudom ajánlani, kérj rá egy tervkritikát, olyat is lehet, hogy ne jelenjen meg, nagyon rendes az az építész, ha előbb megtalálom, tuti Vele terveztetek, adott pár jó tippet.

Én sajnos nem vagyok szakmabeli, csak magánvéleményem van, az meg ugye senkit sem érdekel

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Szia.

A garázsból nyíló ( ) bejárati ajtó a WC ajtóra takar, lehet előnyösebb, ha a másik oldalra nyílik.

Garázs előtér ha mondom. Akkor meg az előszoba falra takar. Meg ha bejön a házba valaki és "véletlenül" nyitva a WC ajtó, így nincs baj.

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: vendash Mutasd a hozzászólást
    Szia,

mennyire vagytok előrehaladott állapotban? Nekünk a tervezés majdnem 3 év volt, ezzel szemben az építés egy lesz, ha de ha most kezdeném előről, már egy csomó minden máshogyan csinálnék, meg egész más lesz, mint ahogy elképzeltük.

Az alaprajzot jól átgondoltátok? Nyilván még apróbb módosításokat lehet majd eszközölni menet közben, de szerintem ha már első ránézésre úgy néz ki a ház, mint valami labirintus, annyira nem lehet áttekinteni, abból semmi jó nem fog kisülni. És ahogy elkezdem nézni a részleteket, egyre több "ezt miért így kellett" kérdés.

Ha még van esély akár nagyobb módosításokra is, esetleg a koos.hu-t tudom ajánlani, kérj rá egy tervkritikát, olyat is lehet, hogy ne jelenjen meg, nagyon rendes az az építész, ha előbb megtalálom, tuti Vele terveztetek, adott pár jó tippet.

Én sajnos nem vagyok szakmabeli, csak magánvéleményem van, az meg ugye senkit sem érdekel

Szia!
    Én is elolvasom néha a tervkritikát és az arra jellemző "olyan a házad, mint a labirinthus" meg "miért ilyen az egész alaprajz, mikor én másképp csinálnám" beszélgetésbe nem szeretnék belemélyedni. Legyen elég annyi, hogy ez az alaprajz a mi családunk igényei valamint energetikai célok szerint lett kialakítva több év tervezés és módosítások után. Ezalatt sok komromisszumot is kellett hoznunk, hiszen minden igényt egy adott telken egyszerre nem lehet kielégíteni, gondolom ezt Te is tapasztaltad. A célom inkább a kivitelezési tapasztalatok megosztása egy "nem szokványosan passzív házas gépészetű, alacsony energiás "otthon megvalósulása során.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Miért választottad a vegyes tüzelésű kazánt?
    Amúgy nekem tetszik ez a labirintus, persze ez szubjektív, nagyon érdekes ötlet ez a gyereknappali.

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Roland9 Mutasd a hozzászólást
    Szia!
    Én is elolvasom néha a tervkritikát és az arra jellemző "olyan a házad, mint a labirinthus" meg "miért ilyen az egész alaprajz, mikor én másképp csinálnám" beszélgetésbe nem szeretnék belemélyedni. Legyen elég annyi, hogy ez az alaprajz a mi családunk igényei valamint energetikai célok szerint lett kialakítva több év tervezés és módosítások után. Ezalatt sok komromisszumot is kellett hoznunk, hiszen minden igényt egy adott telken egyszerre nem lehet kielégíteni, gondolom ezt Te is tapasztaltad. A célom inkább a kivitelezési tapasztalatok megosztása egy "nem szokványosan passzív házas gépészetű, alacsony energiás "otthon megvalósulása során.
    Ne haragudj. Semmi rossz szándék nem vezérel, nem kezdtem el kritizálni a terved, de több szem többet lát alapon mi is megnézettük és nem bántuk meg. A legnehezebb része a tervezés, ezen nem érdemes spórolni, a kövezetkő 50 misit majd ez alapján költöd el. Szívesen leírom a véleményem, megtettem már többször is, ebből ne legyen sértődés Azért vagyunk itt, hogy segítsük egymást.

Az én másképp csinálnám, nem arra vonatkozott, hogy nekem máshogy kéne, hanem egyszerűen maga a koncepció is nagyon furcsa.

Csak pár gondolat: az egyik gyerekszobába gyakorlatilag nem fog soha besütni a nap, de lesz helyette egy szép napsütéses garázs.
    A fürdőszobában a WC-nek kb 65 cm széles hely jut. A kívánatos pedig olyan minimum 85.

Mi az első tervünket kompletten dobtuk a kukába, pedig már csak be kellett volna adni, de valahogy éreztük, hogy sose lesz jó.

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Miért választottad a vegyes tüzelésű kazánt?
    Amúgy nekem tetszik ez a labirintus, persze ez szubjektív, nagyon érdekes ötlet ez a gyereknappali.
    A ház gépészetének evolúciója hosszú történet, de gondolom minden minimál hőigényű házat építőnél így van ez. Prioritások voltak: 1. Viszonylagos szolgáltató függetlenség, 2. Egyszerű, házilag is javítható, bonyolult műszereket nem tartalmazó rendszer, 3 megújulók használata és a gázosok kirugása.
    Mindamellett egy passzív ház kritériumokat elérő ház megvalósítása.
    Ebből lett ez ami lett:
    1 Külső kémény-kazánház
    2. Gravitációsan is menő primer fűtési kör (lesüllyesztett kazánház, puffer már a lakótérben vastagon hőszigetelve a WC melletti helységben)
    3. Gravitációsan is menő secunder fűtési kör (8db függőleges radiátor)
    4. Gravítációs, de szerelt napkollektor HMV-re.
    A rendszer egyszerű, de a gravitációs üzemmódi kitételek miatt tartalmaz nem szokványos elemeket is. Ha készül majd prezentálom.
    A gyereknappali része a gyerekközpontúbb ház koncepciónknak. Egy közös tér Nekik szülömentesen.

1. odal, összesen 7 oldal 123 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket