1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 12

Téma: Falazás, födémkészítés

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard Falazás, födémkészítés

Lassan elkészül a tartófalazat.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete 2016.05.13 légtömörség.jpg   2016.05.13 garázs-lakóház1.jpg   2016.05.12 falazás4.jpg   2016.05.12 falazás2.jpg   2016.05.09 porotherm 25 SSZ HD.jpg  

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

jól haladtok!
    A két fal között a szigetelés csak be van szorítva, vagy kap valami rögzítést?

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek Mutasd a hozzászólást
    jól haladtok!
    A két fal között a szigetelés csak be van szorítva, vagy kap valami rögzítést?
    Csak be van szorítva, gumikalapáccsal ütöttük be, olyan passzentos, hogy kivenni már nem bírnám. Feljebb kőzetgyapot táblák lesznek (nobasil mpn) szintén csak beszorítva, de a széleken PUR habbal rögzítve.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Bárcsak már itt tartanánk

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Voltam a helyi tüzépen az SSZ HD tégla ügyében.

Azt mondták, hogy az egy hanggátló tégla, darabja 700 Ft. Hát jó húzos. m2-enként 7000 Ft-tal drágább a fal ebből. Nem semmi.

Csak azt nem értem, hogy a "magyar" hanggátló téglától mért különbözik névben, méretben stb.???

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: sylvanus67 Mutasd a hozzászólást
    Voltam a helyi tüzépen az SSZ HD tégla ügyében.

Azt mondták, hogy az egy hanggátló tégla, darabja 700 Ft. Hát jó húzos. m2-enként 7000 Ft-tal drágább a fal ebből. Nem semmi.

Csak azt nem értem, hogy a "magyar" hanggátló téglától mért különbözik névben, méretben stb.???
    Tulajdonságai alapján a Silkával egyenértékű, de az ára is kb. ugyanaz. Ez és a 25-s silka kb. egy árban van (vagyis volt 1 éve amikor néztem) m2-re vetítve. A silkánál annyit tudsz spórolni, hogy 20-s használhatsz, ami így talán olcsóbb falazatot eredményez. Minden ilyen nehéz anyag hanggátló (mészhomok, beton, tömör tégla). Ebből a beton anyagköltsége a legolcsóbb, de annál meg nagyobb a munkadíj a profi zsaluzás miatt. Szóval, a tömör anyagok jóval drágábbak, minta levegősek.
    1 éve én 606 Ft/db áron vettem (a 25-s silka 500Ft/db lett volna), ezek szerint 1 év alatt ennyit drágult.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Hozzám úgy idevágták a 20-as silkát 400-ért, hogy arról kódultam, igaz a szállítási költség meg elvitte a hasznot dunántúlról!
    Na de van egy faszályos, stabil, kemény, nehéz, hőtárolós, hanggátló falazatom!!!!!!!!!!!!!!!

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Épp most kaptam meg az ajánlatot 25-ös silkára. 3000 db leszállítva Ruzsára daruzás nélkül 666.75 ft/db az ytong startot kifelejtették bár számolva azzal,hogy a fűtés mondhatni ingyenbe lesz lehet nem is kellene hanem silkát venni helyette.Mondjuk ahogy járkálok a házban ahol lakok és nincs hőhíd megszakítás a falak alatt érzik,hogy a falak mellett hidegebb a padló.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Jo draga lett. Mashol is kerdezted az arat? Adjak kontaktot? A start helyett sima ytong fortet rakass, az olcsobb, viszont nem hidrofobizalt.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

A méretkülönbségre tudsz mondani valamit?
    Melyikkel építkeztél végülis?

A magyarral vagy az osztrákkal?

1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket