3. odal, összesen 6 oldal ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 30 ennyiből: 60

Téma: Falazás, vakolás, szigetelés, csomópontok.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Azt tudom, hogy a pince, az annyiba került eddig, mint a földszint és a tetőtér

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Amúgy eddigi állás szerint 210e -re jönne ki a teljes kulcsrakész m2 ár. Ha most kezdeném, már több lenne, mert árat emeltek azóta sokan.
    30M körül járhatunk most, ebben benne van a villanyszerelés, ablakok fele, hőszivattyú fele, víz, csatorna és mennyezet fűtés/hűtés, padlófűtés.
    Jelenleg fóliázva van a tető, de ott van a cserép is, meg az összes faanyag. Még kb 1,5M szigetelőanyag kell, de ebből előleg 1M bent van már.
    Ami ezután még jön: burkolás, festés, szigetelés, árnyékolók, támfal, konyhabútor, földszint és tetőtér vakolás, külső vakolás/színezés, kerítés, beltéri ajtók, tetőtéri mennyezet fűtés.
    Minden anyagról van áfás szla és minden munkáról van számla, igaz nem mind áfás.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

210 az igen jó, még ha kicsit több is lesz. Ismerős nemrég 250et kapott, igaz kulcsrakész kivitelezésre.

Regisztráció:
    2013.12.09.
    Összes hozzászólás
    123

Standard

140 m2 fűtött alapterület + 30 m2 garázs jelenleg szerkezetkész állapotban van és a jelenlegi számítások alapján 32 M Ft lesz a kulcsrakész állapot. Elméletileg ez is 210.000 Ft/m2 körüli összegre jön ki.

Off: tud valaki EPS100 hőszigetelő lapot 14500 Ft/m3 alatt esetleg valahonnan?

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Ja hát generálba kaptam 45 milla körül 75% -os készültségre. Se ablak, se fűtés, se villany, se burkolás, kb szerkezetkészre.

- - - Updated - - -

Austrothermnél nincs akcióban? Én a diósdi ÚjHázból vásárolok kb mindent.

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Ez egy ilyen játék. Sok a tisztességtelen játékos, és akad (!) korrekt is.....mi olyan 230 000/nm táján leszünk kulcsrakészen...Update:

Átszámoltam, hogy korrekt legyek:

Napelem nélkül a nm ár 220.000 ft, napelemmel: 237.000 ft/nm. De ma már nem jönnék ki ennyiből..........
    Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Ja hát generálba kaptam 45 milla körül 75% -os készültségre. Se ablak, se fűtés, se villany, se burkolás, kb szerkezetkészre.

- - - Updated - - -

Austrothermnél nincs akcióban? Én a diósdi ÚjHázból vásárolok kb mindent.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Megkérdezhetem, hogy milyen napelem lesz, mennyi és milyen a költsége? Köszi!

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

3 kw-os rendszer....esetleg.....kb 1.5-1.8 millió.....de ahogy számolgatok, a havi 15 ezres villanyszámlára ....hát nem tudom megéri-e! Mondjuk megéri, mert épp 10 év a megtérülése....aztán még van pár év az inverternek és vehetek majd újat.......szóval akkor az is elvisz majd 2-3 év megtérülést........hááát erősen gondolkodóba estem!
    Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Megkérdezhetem, hogy milyen napelem lesz, mennyi és milyen a költsége? Köszi!

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Köszi! Én is Mi 5kw -ban gondolkodtunk. Hááááát nemtom akkor

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Éppen SOS gépi vakolót keresek, kicsit elcsúsztam ezzel és senki sem ér rá, pedig egy hét múlva kéne vakolni 70m2 mennyezetet, ahol a mennyezet fűtés is van.

3. odal, összesen 6 oldal ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket